Всеки клиент изпада в тази ситуация, вижте бруталното поскъпване на храните в "Кауфланд"
Да спрем да купуваме по примера на хърватите, зоват хиляди българи
"Всеки петък ходя в Кауфланд, за да напазаря за седмица напред основни неща. Взимам едни и същи продукти. Трима човека сме. Придържам се около 80-100 лева, без някакви излишни неща. Взимам от промоционалните (като внимавам за срока на годност) неща. Млечни, яйца, хляб, макарони, консерви (лютеница, грах, това, онова) - нищо нестандартно. През 2022 г. сметката взе много да скача. През 2023 г. постигнах нива от 140-160 лева за същото. Млечните са 2х, с това да започнем. Инфлацията е тук, а не виждам някакви мерки по темата. Говорят разни, че "инфлацията щяла да дойде с еврото". Той левът е тук, още няма евро и инфлацията владее ситуацията. Като обратна мярка мога само да намаля потреблението. Идват сиви дни. Не виждам подобно усещане в пълните колички в магазина и свръхпотреблението. Или аз съм по-беден или те са по-богати. Народът яде, пие и консумира. Тогава и цените не са ниски."
Това пише Ивайло Тончев, който се възмущава от растящата инфлация на хранителните продукти. Според държавата тя е под 20 %.
В Хърватия се пребориха със спекулата, след като спряха да пазаруват. Вземаха само най-неотложните продукти и оставяха стоката да залежава по щандовете. Така самите търговци се принудиха да намалят цените, защото продукцита им се разваляше.
В България е точно обратното. Флагман.бг вчера показа как буркан лютеница е поскъпнал с 80 % за месец в Кауфланд (ВИЖТЕ ТУК), а един и същ кашкавал се продава два пъти по-евтино в немския Лидл. (ВИЖТЕ ТУК)
Намалете лошия холестерол с тези храни
Скалата с обръщение към украинския си двойник
Морското турне на дует „Келтик“ и Николай Киселов за Деня на поезията започва от Бургас
Как да приготвите перфектната пица у дома: Лесна рецепта
Идеалният партньор според зодията - най-добрите съвпадения за всеки знак
Как да превърнете дома си в уютен оазис на комфорт и стил: Лесни стъпки
Гответе като професионалист: Основни правила
Официално: На 12 март в хижа "Петрохан" е забелязан дим
Магнат даде 200 милиона долара за частна писта, само избрани имат достъп
Висшата лига наложи рекордна глоба на Челси, клубът я прие
Министър Трайков: Геополитическата нестабилност изисква още по-координирани усилия на ЕС
След фиаското с ЦСКА, Александър Томаш изплува отново, ето къде е

До това се стигна чрез лошо образование и чалга идоли !