×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Извънредно! Застреляха мъж в ауди в центъра на Бургас (СНИМКИ)
  • Заради ракетния обстрел: Болница в Йерусалим лекува десетки пациенти под земята
  • БАБХ откри растеж на бактерии и плесени в училищни сандвичи
  • Иран заплаши Румъния заради US самолетите на нейна територия
  • БАБХ наложи карантина на 20 хектара лозя край Велико Търново
  • Колкото пациенти - толкова медицински специалисти: Частните болници на бунт срещу стандарта по здравни грижи
  • България: По-скъпо е, отколкото в Япония и Германия взети заедно
  • "Крещи, напада и заплашва": Потърпевши сигнализират за агресивен мъж в столичен квартал
  • Агенцията за пътна безопасност дала милиони на външни изпълнители: Разследване на ИПБ
  • Шест партии играят в следващия парламент
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

„С.Г. груп“ плаши със съд бургазлия, починал преди 15 години


„С.Г. груп“ плаши със съд бургазлия, починал преди 15 години
Дългът, който търси "С.Г.Груп" чрез това публично опозоряване е на поне 18-19 години
24 Януари 2023, Вторник, 16:59 ч.
Автор: Флагман, снимка: Флагман

Съседи са шокирани, че колекторът не спира да изпраща заплашителни писма на Найден Найденов

„С.Г.груп“ не спира да отправя заплахи за съд към бургазлия, който е починал преди 15 години, потресени са негови съседи от ул.“Фердинандова“.

През няколко месеца те остават озадачени от странните писма на колекторската фирма, която издирва Найден Найденов, за да го предупреди, че ще го съди, ако не плати неназовани задължения. Досега вече няколко пъти са залепени подобни "уведомления". Последното е от тази сутрин.

„Този човек почина през 2009 година. Малко по-късно се споминаха и родителите му. Наследниците му продадоха апартамента и се изнесоха от България“, разказаха живущите в блока.

Ако получите подобно писмо не се плашете, единствената му цел е да ви опозорят и накарат да платите старите и несъбираеми вече дългове. В случая Найден Найденов, починал през 2009 година, получава поредно подобно съобщение

Потресаващото в случая е не това, че търсят дългове от умрял, защото наследниците му получават, както неговите активи, така и пасиви, а фактът, че претендират за заплащане на задължения, датиращи от поне 18-19 години, т.е. - с отдавна изтекла давност.

Последните няколко правителства уж се опитаха да регламентират работата на колекторите, но така и не успяха, колкото и да се хвалят днес. Фирмите уж нямат право да притесняват т.нар. си длъжници извън работно време, но го правят.

Нямат право и да се обаждат всеки ден, нещо, което също нарушават, а също така да начисляват неправомерно такси, да разгласяват информацията за длъжниците и да използват обиди и заплахи. Подходът на колекторите обикновено е брутален и не се спират пред нищо, за да изтормозят "жертвата си".

Обикновено те претендират за неустойки или стари дългове по прекратени договори към мобилни оператори, които обаче са с давност 3 години и реално са несъбираеми.

Заради това компаниите ги продават буквално за стотинки на фирми като „С.Г.Груп“, които не разчитат на законови похвати, а на най-обикновен телефонен или публичен тормоз (да залепят табло на вратата ти), за да те накарат да платиш дори частично част от дълга.


В категории: Темида


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
7
Коментара
Флагман.БГ Намалете лошия холестерол с тези храни Намалете лошия холестерол с тези храни 16/03/2026, Понеделник 22:00 0
Тервел ИЛИЕВ Скалата с обръщение към украинския си двойник Скалата с обръщение към украинския си двойник 16/03/2026, Понеделник 21:30 0
Тервел ИЛИЕВ Гответе като професионалист: Основни правила Гответе като професионалист: Основни правила 16/03/2026, Понеделник 19:33 0
7
Коментара по темата
7.
Въй
25.01.2023 13:22:09
1
5
Тия от С. Г. Груп са най-големите лайнояди! На Боко и на Доган пумиярите. Които само знаят да бучат по телефона. Един такъв реши, че като ми повиши тон за някакви 72лв сметка на Глобул от преди 15г. Само, че накрая ме хвана за х0я и го полапа. Бил знаел всичко за мен. И като го набарах пред тях и се насрая палячото. Викам му хайде гурльо да видим какво знаеш и какво ще направиш. Насрания взе да ми пелтечи ама господине...насиралници. Не им възвайте на тия кавали каквото и да ви говорят. Ако задължението ви е по старо от 5г. ако ви тормозят им кажете, че докато не ви покажат черно на бяло фактурата за която претендират да им се плаща като старо задължение, направо им казвайте да го духат и ако продължат да ви тормозят ще ги съдите!

п.п. Мен лични това ме изнерви освен, че някаква телефонна мишка ще ми се репчи и факта, че исках да платя тези 72лв. но след като видя фактурата! А такава нямат защото нямат законовото право да я имат. Още повече от фирма която вече не съществува!
6.
Пиночет
24.01.2023 20:38:21
1
16
Ще му вземат Дедовия, честито !
5.
опасно????
24.01.2023 19:26:42
5
34
На Бойче келешите
4.
Кокала
24.01.2023 19:21:03
3
34
Тия помияри на мен ми пращат писма от над 10 години за едни 60 лв които имах да давам на Глобул. Не им обръщайте внимание на такива, не са никакъв орган и нямат правомощия. Най-обикновени измислени селски треторазрядни мутри са, за съжаление обаче 90-те години минаха отдавна.
3.
Кофти територия
24.01.2023 17:35:06
13
82
Тези и други подобни мутри в стил 90-те, просъществуваха по времето на герб, дори бяха финансирани от ББР със стотици милиони без покритие. Никога няма да приемат подобаващи закони срещу тях, лобито е много силно, дори на ниво КС, който отменя закони срещу тях.
2.
Хах
24.01.2023 17:33:48
13
91
На Бойко кучетата гледат каквото могат за последно да оберат от такива нещастни хорица, ако имаше държава тези и Бойко отдавна да топлят някой нар в затвора ама къде ти
1.
Haha
24.01.2023 17:16:25
2
87
Събират неустойките от не прекратени договори с мобилни оператори . Съветвам никой да не дава нито стотинка ако задължението е много старо .
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Морското турне на дует „Келтик“ и Николай Киселов за Деня на поезията започва от Бургас Морското турне на дует „Келтик“ и Николай Киселов за Деня на поезията започва от Бургас Те ще представят свои песни в Галерия „Богориди“ в четвъртък, а ден по-късно ще пеят и във Варна Приморско се превърна в сцена на театралната магия по време на първия фестивал „Сцена за вас“ Приморско се превърна в сцена на театралната магия по време на първия фестивал „Сцена за вас“ Любителски театрални състави от цялата страна представиха своето изкуство в рамките на четиридневен празник на сцената, който събра актьори, публика и творци в Приморско Шофьорите на линейки в Бургас излизат на протест, след като получиха 232 глоби от КАТ за месец Шофьорите на линейки в Бургас излизат на протест, след като получиха 232 глоби от КАТ за месец Половината спешна помощ трябва да остане без книжки - заради това, че са бързали за спасяването на човешки животи  Вътрешният министър: Мотивът за (само)убийствата до Петрохан и Околчица остава неясен Вътрешният министър: Мотивът за (само)убийствата до Петрохан и Околчица остава неясен Вероятно ще се търси със сексологичната и теологичната експертиза, каза той Свободна Палестина и ICE вън: Как тазгодишните Оскари станаха политически Свободна Палестина и ICE вън: Как тазгодишните Оскари станаха политически Посланията на звездите, които белязаха церемонията през тази 2026 година   Народният театър стартира кампания за младежи от 18 до 25 да закупуват билети за 5 евро Народният театър стартира кампания за младежи от 18 до 25 да закупуват билети за 5 евро Тя се провежда в периода 15 март - 30 април 2026 г. Ексклузивно! Проговори пред Флагман.бг телохранителят на демонстративно самоубилия се в центъра на Бургас бизнесмен Ексклузивно! Проговори пред Флагман.бг телохранителят на демонстративно самоубилия се в центъра на Бургас бизнесмен Около 14:30 часа двамата се разделили спокойно и Бургазлиев тръгнал сам към паркираната сутринта на ул. "Поп Георги" кола, веднага след това сложил край на живота си Нощното движение ще е променено в три тунела на АМ Хемус между 17 и 20 март Нощното движение ще е променено в три тунела на АМ Хемус между 17 и 20 март АПИ въвежда временна организация на трафика в тунелите Витиня, Ечемишка и Правешки ханове  Специализирана трудова борса в сферата на туризма ще се проведе в Бургас Специализирана трудова борса в сферата на туризма ще се проведе в Бургас Очаква се участие да вземат повече от 30 работодатели Окръжният прокурор на Бургас Георги Чинев: Самоубийство е, със законно притежаван пистолет Окръжният прокурор на Бургас Георги Чинев: Самоубийство е, със законно притежаван пистолет Намерихме проектила – извън колата е, казаха от прокуратурата 
Мощни взривове в Дубай и Багдад, ирански дронове атакуват посолства и нефтени находища Мощни взривове в Дубай и Багдад, ирански дронове атакуват посолства и нефтени находища Ударено е австрийското посолство и щаба на мисията на ЕС в Ирак Протест срещу „Зара“ в Англия: Отказали помощ на бяло момиче, пребито от мигранти Протест срещу „Зара“ в Англия: Отказали помощ на бяло момиче, пребито от мигранти От магазина виждали как жестоко я ритат на земята, но останали безучастни Лари Джонсън: Ще преживеем глобална депресия заради войната, а не само рецесия Лари Джонсън: Ще преживеем глобална депресия заради войната, а не само рецесия Независимо от риториката на Тръмп, икономическата болка ще стане прекалено силна за много от съюзниците на САЩ, каза US експертът Димитър Гърдев: Тръмп иска помощ дори от Китай, импийчмънтът му е обещан при провал в Иран Димитър Гърдев: Тръмп иска помощ дори от Китай, импийчмънтът му е обещан при провал в Иран US президентът се сблъска с нещо, което се случва при война – правиш едни планове, а се получава нещо различно, каза бившият шеф на на комисията по европейски въпроси и външна политика  Германия отказва да се включи в военната подкрепа за Ормузкия проток Германия отказва да се включи в военната подкрепа за Ормузкия проток Берлин отхвърли искането на Доналд Тръмп да помогне за осигуряването на сигурността в Ормузкия проток, заявявайки, че войната не е на НАТО Израел има военни планове за още три седмици война с Иран Израел има военни планове за още три седмици война с Иран Израелската армия заяви, че разполага с хиляди цели за поразяване, докато конфликтът в Близкия изток продължава да се разширява Коранът отеква силно, докато палестински рецитатори се събират в Газа Коранът отеква силно, докато палестински рецитатори се събират в Газа Oпустошението от войната не помрачи традицията за Рамазан с рецитали на свещената им книга като източник на надежда и сила Болница в Йерусалим лекува пациенти в подземно отделение заради ракетния обстрел Болница в Йерусалим лекува пациенти в подземно отделение заради ракетния обстрел Медицинският център „Шааре Цедек“ премести стотици пациенти под земята след засилени атаки и очаква нови ранени Трима чужденци са задържани в Дубай след като изпратили снимки от експлозията на свои близки Трима чужденци са задържани в Дубай след като изпратили снимки от експлозията на свои близки След атака с дрон близо до летището Два пъти в рамките на час: Заловиха млад водач да шофира с близо 200 км/ч в Сливенско Два пъти в рамките на час: Заловиха млад водач да шофира с близо 200 км/ч в Сливенско Книжката на водача е отнета и са му съставени актове за 2100 лева
Ивайло МИРЧЕВ, Демократична България Ивайло МИРЧЕВ, Демократична България Пеевски управлява ГЕРБ с фейсбук статуси Виц на деня Виц на деня Между мъже:
- Скарахме се с жена ми и после тя ми призна, че съм прав. Какво да правя? Никога не съм попадал в такава ситуация.
- Извини и се. Кажи, че не си искал да бъдеш прав.
Виц на деня Виц на деня - Мамо, защо татко си отиде от вкъщи?
- Ти знаеш ли как се изтриват съобщения във Вайбър?
- Знам.
- Е, той не знае...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако тъщата почне да ти вика "синко", значи на село е пълно с работа!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори