×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Виваком вдига цените на услугите си, А1 и Йетел засега пасуват


05 Януари 2023, Четвъртък, 15:20 ч.
Автор: Флагман.бг

Индексирането е свързано със средногодишния индекс на потребителските цени

Един от мобилните оператори „Виваком” вдига месечните такси за предоставяните услуги с до 2 лева, съобщиха от компанията. Увеличението ще се отрази в сметките на потребителите от първи февруари, става ясно от съобщението на телекома, изпратено до абонатите му.

От "А1" и “Йетел” заявиха, че за момента няма взети решения за по-високи такси. Такова обаче не е изключено след официалното обявяване на индекса на инфлацията за 2022 г.

Именно инфлацията е посочена като причина от „Виваком” за увеличението.

По данни на Националния статистически институт натрупаната инфлация за първите 11 месеца на 2022 година е в размер на 15,80% и очакванията са отчетената годишна инфлация за 2022 година да остане на тези нива. 

Поради тази причина и на основание на Общите условия на Vivacom от февруари 2023 година, цената на месечния абонамент ще бъде увеличена с до 2 лв. с ДДС за всяка основна и допълнителна услуга.

Промяната ще бъде отразена в месечните сметки, издадени през февруари 2023 г.  Промени в месечните абонаменти ще бъдат приложени за всички основни услуги на Vivacom за частни и бизнес клиенти”, се казва още в съобщението.

В общите условия на компаниите е включена клауза, която позволява на мобилните оператори да индексират цените на услугите според нивото на инфлацията не по-често от веднъж в рамките на една календарна година.

Припомняме, че през март миналата година поради тази причина месечните такси при всички мобилни оператори бяха вдигнати средно с 1 лев.

 


В категории: Животът


10
Коментара
10
Коментара по темата
10.
Анонимен
07.01.2023 15:14:34
0
0
Не се наядоха тези мошеници "Виваком ".Сега плащаме 60 лева за интернет и телефон,а пък след увеличението този месец сигурно ще плащаме поне 70 лева всеки месец за двете ни услуги.
9.
Тв Бос
06.01.2023 09:15:39
1
0
Цървули , всеки ден давате 5-6 лева за цигари, за алкохол не знам колко , а да ви вдигнат цената на Тв с два лева на месец вой до небесата! Като не можеш да плащаш се отказваш. Гледането на телевизия не е социална програма и не е задължително ! И без това само простотии манипулации и чалга.
8.
@@@
05.01.2023 19:49:28
1
7
Йетел нали ги увеличиха с 2 лв.колко пъти ще ги увеличават?
Няма ли институция,която да им потърси сметка,това минава всякакви граници на търпимост.
7.
май нямат право
05.01.2023 19:12:45
1
7
май нямат право
6.
Българин
05.01.2023 16:53:26
2
11
А доходите на хората, защо не се индексират с темпа на инфлацията?-Ковид да ги тръшне.
5.
Спъс Русеф
05.01.2023 16:05:13
0
6
Ши въ иВъ как си искам!
4.
viva
05.01.2023 15:59:21
9
7
слава богу че ги вдигат само веднъж на годината.Представете си какво можеше да е ако са като другите търговци ( като тези на бензин или на хранителни стоки) дето си вдигат цените когато им скимне и без каквито и да регулаторни ограничения. Ужас!
До 2 лв. бива.
3.
До 1 нени
05.01.2023 15:50:27
0
13
Жалко,че не е така,както го пишете.
В общите условия със ситен шрифт пише,че
Виваком има право едностранно да индексира таксите с % на инфлацията според НСИ!
2.
до ненито
05.01.2023 15:45:46
2
8
хахаха а текста с малки буквички чела ли си. А да видим кой ще спечели делото. Шушляците дето едвам свързват двата края (понеже който има пари му е все тая за 2лв отгоре) или адвокатите. И накрая като дадеш и няколко хилядарки за адвокатски разходи на телекома друга песен ще пееш
1.
нени
05.01.2023 15:38:14
5
13
Нека да посмеят да вдигнат цените, че да видят, колко дела ще им заведат тогава!
При подписан договор и фиксирана месечна цена, никой няма право по закон да вдига цената след като вече е изразено писмено съгласието между страните- виж, ако е за нов договор, тогава може!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Защитникът на Христо Широков за казуса ВиК: Анонимни свидетели твърдят, че имало някакво ОПГ Защитникът на Христо Широков за казуса ВиК: Анонимни свидетели твърдят, че имало някакво ОПГ Има тайни свидетели, но не и анонимни, контрира веднага защитата наблюдаващият прокурор и допълни, че към момента всички доказателства сочат, че движението на парите е било именно към Широков Познавате ли я? Открадна колело на дете в бургаския жк "Зорница" (СНИМКИ) Познавате ли я? Открадна колело на дете в бургаския жк "Зорница" (СНИМКИ) Велосипедът бил подарък за рождения ден на момчето Дизелът поевтиня в България: Ето колко струват горивата днес Дизелът поевтиня в България: Ето колко струват горивата днес Средната цена на дизела пада с един евроцент до 1,78 евро за литър, докато бензинът, пропан-бутанът и метанът остават без промяна НАП постави два фестивала в Бургаско под лупа: Над 20 екипа следят оборотите НАП постави два фестивала в Бургаско под лупа: Над 20 екипа следят оборотите Приходната агенция засилва контрола в разгара на сезона, след като близо 500 нарушения бяха открити при 1200 проверки в областта Главчев си прави отвод от одитите за периода, в който беше служебен премиер Главчев си прави отвод от одитите за периода, в който беше служебен премиер Председателят на Сметната палата отхвърля твърденията за конфликт на интереси, но прехвърля функциите си на свой заместник заради съмненията в безпристрастността Кошмар на АМ „Тракия" към Бургас: 20-годишно момиче е в медикаментозна кома Кошмар на АМ „Тракия" към Бургас: 20-годишно момиче е в медикаментозна кома Това е поредна тежка катастрофа по най-натоварения маршрут към Южното Черноморие Проф. Кантарджиев предупреди за западнонилската треска: Най-застрашени са хората над 60 години Проф. Кантарджиев предупреди за западнонилската треска: Най-застрашени са хората над 60 години В Гърция вече има десетки заразени, а специалистът съветва завръщащите се с температура, болки и силно неразположение да следят внимателно състоянието си Дрон е нахлул в българското въздушно пространство Дрон е нахлул в българското въздушно пространство Премиерът Румен Радев свика Съвета по сигурността, няма пострадали и щети, а произходът и типът на безпилотния апарат все още не са установени Нова пречка пред сделките с имоти: Искат енергиен сертификат при продажба и наем Нова пречка пред сделките с имоти: Искат енергиен сертификат при продажба и наем Проектът на енергийното министерство разширява изискванията към жилищните сгради, а експерти предупреждават за забавяне на сделки заради липсата на достатъчно сертификати Фонси чака Христо Стоичков за концерта си в Бургас довечера Фонси чака Христо Стоичков за концерта си в Бургас довечера Авторът на глобалния феномен Деспасито е готов да взриви сцената на Морска гара тази вечер
Шок на Крит: Турист попитал колко пари искат, за да му дадат момиче Шок на Крит: Турист попитал колко пари искат, за да му дадат момиче Случаят е заснет от охранителна камера в курорта Агия Пелагия, собствениците на туристическа агенция подали сигнал в полицията Дете е сред жертвите на нощните руски удари край Киев Дете е сред жертвите на нощните руски удари край Киев Трима души са загинали в Бориспилски район, още трима са ранени, а мощни експлозии разтърсиха украинската столица Джорджина на Роналдо показа извивките си по бански и отвърна на хейтърите: Обичам тялото си Джорджина на Роналдо показа извивките си по бански и отвърна на хейтърите: Обичам тялото си Годеницата на Кристиано Роналдо призна, че нападките понякога я нараняват, но отказва чуждите представи за красота да определят самочувствието ѝ Една от 36: На Острова се продава Lada Niva уникат за 22 хил. паунда Една от 36: На Острова се продава Lada Niva уникат за 22 хил. паунда Екземплярът е произведен през 2021 г., изминал е едва 583 км и е сред последните внесени във Великобритания преди санкциите срещу Русия ООН бие тревога: Задава се нова голяма война ООН бие тревога: Задава се нова голяма война Ханс Грундберг предупреди, че атаките на хусите, напрежението в Червено море и ударите по гражданска инфраструктура заплашват крехкото спокойствие Рейн падна до невиждано ниво, сушата задушава речния транспорт в Европа Рейн падна до невиждано ниво, сушата задушава речния транспорт в Европа При стратегическия участък Кауб водата слезе под рекорда от 2018 г., а над 100 общини в Северна Италия вече изпитват проблеми с водоснабдяването Гърция засили проверките по плажовете, глобите стигнаха 73 000 евро Гърция засили проверките по плажовете, глобите стигнаха 73 000 евро Контролът се подпомага от дронове и приложението MyCoast, чрез което гражданите подават сигнали за нарушения. Местните служби за недвижими имоти също приемат жалби директно Те ни наблюдават: BBC разкри тайната на гларусите, които тормозят крайбрежните градове Те ни наблюдават: BBC разкри тайната на гларусите, които тормозят крайбрежните градове Те разпознават хранителен източник от значително разстояние и следят действията на хората, вместо да разчитат единствено на случайно открита храна Дунав разкри двама войници от Втората световна война в Будапеща Дунав разкри двама войници от Втората световна война в Будапеща Целите идентификационни плочки подсказват, че семействата на двамата германски войници може никога да не са научили официално за смъртта им AI започна да прави неща, които никой не му е разрешавал AI започна да прави неща, които никой не му е разрешавал OpenAI, Anthropic и Meta се сблъскаха с отделни инциденти при изпитания, а британският институт за AI сигурност установи модели, които създават фалшиви самоличности и насочват действия към реални хора
Бойко Борисов Бойко Борисов Аз няма да ставам президент, защото там няма какво да се работи Виц на деня Виц на деня - Случва ли се често да сте на различно мнение със жена ти?
- Да.
- И тя какво казва по въпроса?
- Нищо, тя не знае.
Виц на деня Виц на деня Млада спортистка към треньора си:
- Тренер, от тези хапчета, които ми даваш, започват да ми растат косми на места, на които на другите момичета не им растат!
- Е, на кои места ти растат косми?
- Ами по топките!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук От утре махат цените в лева и остават само тези в евро. Психически бях свикнал да ми е скъпо в една валута, сега ще трябва да ми е скъпо и в друга.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори