×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • БАБХ наложи карантина на 20 хектара лозя край Велико Търново
  • Колкото пациенти - толкова медицински специалисти: Частните болници на бунт срещу стандарта по здравни грижи
  • България: По-скъпо е, отколкото в Япония и Германия взети заедно
  • Плащат бонуса за Великден заедно с пенсията за април
  • "Крещи, напада и заплашва": Потърпевши сигнализират за агресивен мъж в столичен квартал
  • Проф. Тодор Кантарджиев: Легионерската болест се лекува с антибиотици
  • Агенцията за пътна безопасност дала милиони на външни изпълнители: Разследване на ИПБ
  • Шест партии играят в следващия парламент
  • Изплащат великденските добавки с пенсиите за април
  • Национална стачка на лекарите в Гърция
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Денков получи мандата за правителство и отбеляза кои формации му съдействат към момента


Денков получи мандата за правителство и отбеляза кои формации му съдействат към момента
Акад. Денков повтори, че ще предложи проектокабинет, ако парламентът одобри съответна декларация с приоритети
03 Януари 2023, Вторник, 11:05 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ

Задачата е изключително трудна, а според някои е невъзможна, отбеляза номинираният за премиер

Президентът Румен Радев връчи мандат за съставяне на правителство на кандидата за министър-председател, посочен от втората по численост парламентарна група в 48-ото Народно събрание - тази на „Продължаваме промяната“ (ПП). Това се случва след провала на първия, който получиха ГЕРБ-СДС.

ПП обявиха, че номинират за премиер акад. Николай Денков – депутат от формацията и бивш министър на образованието. След като получи мандата от президента, той повтори, че ще предложи проектокабинет, ако парламентът подкрепи декларацията с приоритети, която ще бъде внесена за разглеждане в пленарната зала. Ако това не се случи, мандатът ще бъде върнат неизпълнен.

Румен Радев изрази надежда за повече разум, диалог и разбирателство и за единение около важните за страната ни приоритети. Денков прие мандата "с ясното съзнание, че задачата е изключително трудна". 

"Много хора даже казват, че е невъзможна. Въпреки това ние сме убедени, че трябва да направим всичко, което е необходимо, за да съставим правителство през настоящия период. Натрупани са много проблеми, забавени са реформи и имаме нужда от правителство, което да обединява хората и да решава техните проблеми. Затова и променихме подхода за подготовката за реализацията на този мандат. Използвахме празничните дни, за да дефинираме четири национални цели, които смятаме, че обединяват хората и политическите формации, които те представляват, и да направим списък от дейности, които ако изпълним през 2023 г., ще се приближим към изпълнението на тези национални цели и ще върнем вярата в хората, че политиците работят за тях. В обсъждането на тези цели и на дейностите към тяхното изпълнение се включиха три политически формации. Държа да ги отбележа: това са "Демократична България", коалиция "БСП за България" и "Български възход". Много се надявам, че и другите политически сили ще се включат в този процес, защото имаме нужда от това. Подготвената декларация ще бъде внесена като проект на решение на Народното събрание с идеята, че Народното събрание трябва да подкрепи националните приоритети и дейностите за тяхната реализация. Ако този проект за решение получи подкрепа от мнозинството, ние ще върнем мандата със списък на членове на Министерския съвет, който да бъде гласуван след това. Ако този проект за решение не получи одобрение от мнозинството народни представители, това означава, че в Народното събрание няма подкрепа за изпълнение на тези национални цели. Така че ще трябва да върнем мандата неизпълнен. Аз много се надявам, че следващите дни ще бъдат изпълнени с разум и ние можем да върнем вярата на хората, че има кой да работи за тях", каза Николай Денков. След което връчи копие от декларацията на президента. 

След това срещата между държавния глава и представителите на "Продължаваме промяната" продължи при закрити врата. 

От ПП заедно с Николай Денков пристигнаха председателят на парламентарната група Андрей Гюров и съпредседателите на партията Асен Василев и Кирил Петков. 

За да бъде избрано правителство, то трябва да получи подкрепата на поне още една формация освен гореизброените. Трите, които към момента не участват в преговорите, са ГЕРБ, ДПС и "Възраждане". Няма индикации, че те биха променили становището си. Затова и вероятността вторият проучвателен мандат за съставяне на правителство да се провали изглежда много голяма. 

Гледайте тук:

 


В категории: Политика


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
5
Коментара
Светлозария КИДЕРОВА Инфлацията у нас е 3,3 процента през февруари Инфлацията у нас е 3,3 процента през февруари 16/03/2026, Понеделник 14:20 4
Светлозария КИДЕРОВА КФН прогнозира почти двойна втора пенсия с новите мултифондове КФН прогнозира почти двойна втора пенсия с новите мултифондове 16/03/2026, Понеделник 13:40 1
Светлозария КИДЕРОВА Водолеите под силно напрежение между 15 и 27 март Водолеите под силно напрежение между 15 и 27 март 16/03/2026, Понеделник 13:00 0
5
Коментара по темата
5.
До 1
03.01.2023 17:48:09
0
2
Братовчед ти си много прост.
4.
Ха де, ми сега
03.01.2023 12:40:00
4
21
Румен Радев ги унизи, закъснявайки. Стояха, изправени в конфузно очакване, трима провалени: Кирил Петков - провален премиер, свален с вот на недоверие от 47-я парламент; Асен Василев - провален кандидат за премиер в 47-я парламент, Андрей Гюров - провален кандидат за гуверньор на БНБ в 47-я парламент… редицата завършва с Николай Денков - провален кандидат за премиер в 48-я парламент. 
Нещо не е наред. “Продължаваме промяната” още не е регистрирана като политическа партия. Всъщност, мандатът принадлежи на Настимир Ананиев, защото е мандатоносител на “Продължаваме промяната”. А той къде е? 
Понастинал, прегракнал и видимо демонстриращ дистанцираност, държавният глава трябва да си понесе срама - Асен Василев, Кирил Петков и бизнес-съдружникът му Николай Денков са все негови служебни министри. Нарече ги шарлатани. Обвини ги в срамно политическо търгашество. Призна, че се е излъгал в тях.
3.
Мухите на Прокопи,накацаха
03.01.2023 12:35:56
2
16
Искали извънредна сесия, ама не събрали кворум :))))
Същата работа като втория мандат, искали от всички подкрепа, ама били малцинство!
Мераци вселенски,манталитет махленски.
Да се изсипят лидерите й в Пловдив в ден, в който не заседава Народното събрание. Правят Росенец-2. Какво са накацали в Пловдив като мухи да не казвам на какво
2.
Мравояда си прави PR
03.01.2023 12:27:16
3
27
Искали да направят Росенец 2, за това шефовете им довтасали от Софето за да се изживяват като революционери!
Не разбраха ли,че времето им изтече?
2 години само мизерии сътвориха и менторите си обогатиха!
Хайде у лево с 200, че Баце пак ще им го намести!!!
1.
ГергOFF
03.01.2023 12:12:50
30
3
Ако Пловдивският панаир бъде харизан на Георги Гергов, отговорността ще е лично на Бойко Борисов. Това ще бъде перфектната илюстрация за връзката между руското влияние и корупцията у нас.

Днес трябваше да има извънредно заседание на пловдивския Общински съвет, инициирано от Демократична България, на което да се реши въпросът за собствеността на Пловдивския панаир. Кворум не беше събран, а нито един от 17-те общински съветници на ГЕРБ не се яви на работа.

Този казус е от национално значение и тества твърденията на различни политически сили за евроатлантическата им ориентация. Подобни решения не се взимат без политически гръб на най-високо ниво. Това е демонстрация как руското влияние и корупцията в България се обединяват, за да спрат развитието на страната и буквално да я плячкосат. Виждаме, че се крият, а кметът се прави, че не е оттук и няма нищо общо. Ще търсим отговорност лично от Бойко Борисов по всички политически начини, включително чрез иницииране на ново извънредно заседание на Общинския съвет в Пловдив.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Само във Флагман.бг: Кои влизат в листата на Румен Радев за Бургас Само във Флагман.бг: Кои влизат в листата на Румен Радев за Бургас В 16 часа „Прогресивна България“ ще регистрира кандидат-депутатите си Инфлацията у нас е 3,3 процента през февруари Инфлацията у нас е 3,3 процента през февруари НСИ отчита 0,4 процента месечно поскъпване, а 89 процента от левовете вече са изтеглени от обращение Пазете се от този брокер - предлага наустоими оферти за апартаменти, иска предварително заплащане от 10 евро Пазете се от този брокер - предлага наустоими оферти за апартаменти, иска предварително заплащане от 10 евро Мами в София и Бургас, сигнализират пострадали  Сгащиха 21-годишен шофьор да лети с 200 км в час при ограничение 90км/ч. Сгащиха 21-годишен шофьор да лети с 200 км в час при ограничение 90км/ч. Полицията го засече два пъти за по-малко от час, книжката е отнета и колата е спряна от движение КФН прогнозира почти двойна втора пенсия с новите мултифондове КФН прогнозира почти двойна втора пенсия с новите мултифондове Реформата във втория пенсионен стълб може да увеличи допълващата пенсия от 12 на около 21 процента от последната заплата Млади таланти влизат в майсторските класове на фестивала „Солисими“ Млади таланти влизат в майсторските класове на фестивала „Солисими“ Обученията събират млади инструменталисти и утвърдени музиканти от международната сцена и се провеждат в Националното училище за музикално и сценично изкуство „Проф. Панчо Владигеров“ Хотелите в Банско наполовина празни след масови откази на израелски туристи Хотелите в Банско наполовина празни след масови откази на израелски туристи Хотелиерите отчитат сериозни загуби след отмяна на резервации заради напрежението в Близкия изток Нов скок на цените: Потребителската кошница достигна 58 евро Нов скок на цените: Потребителската кошница достигна 58 евро Най-сериозно поскъпване се наблюдава при част от пресните зеленчуци Водолеите под силно напрежение между 15 и 27 март Водолеите под силно напрежение между 15 и 27 март Антарес и Алдебаран активират кармични уроци и поставят на изпитание приятелствата и любовта Нов STEM център в ОУ „Пейо К. Яворов“ превръща ученето в изследване, експеримент и творчество /СНИМКИ/ Нов STEM център в ОУ „Пейо К. Яворов“ превръща ученето в изследване, експеримент и творчество /СНИМКИ/ В новото пространство „Изследователи и създатели“ учениците ще правят 3D модели, ще провеждат научни експерименти и ще изучават природните процеси чрез интерактивни решения
Фаворита Тимъти Шаламе, не грабна Оскар въпреки силния си сезон Фаворита Тимъти Шаламе, не грабна Оскар въпреки силния си сезон Звездата от „Sinners“ получи първата си статуетка на Академията Киър Стармър: Великобритания няма да се включи във войната между САЩ и Иран Киър Стармър: Великобритания няма да се включи във войната между САЩ и Иран Британският премиер отказа искане за военни кораби в Ормузкия проток и обяви финансов пакет за домакинствата заради растящите енергийни разходи Телевизии в САЩ заплашени с отнемане на лицензи заради репортажи за Иран Телевизии в САЩ заплашени с отнемане на лицензи заради репортажи за Иран Изявлението му бе дадено след публикация на Тръмп, в която президентът критикува „умишлено подвеждащо заглавие“ на медии относно инцидент с пет самолета-цистерни, поразени при ирански атаки в Саудитска Арабия Това е футболът, който трябва да играем, каза босът на Черноморец д-р Спасимир Иванов Това е футболът, който трябва да играем, каза босът на Черноморец д-р Спасимир Иванов Поздравявам и тях, и треньора Иван Колев с целия щаб, както и всички в клуба, които работят неуморно за да върнат марката Черноморец, там където и е мястото, каза босът на акулите Сериозен интерес към двама футболисти на "Черноморец 1919" Сериозен интерес към двама футболисти на "Черноморец 1919" Интересът не е случаен. Централните бранители са сред най-постоянните играчи на тима и имат сериозен принос за стабилното представяне на отбора през сезона Смирена елегантност и класически силуети на Оскарите 2026 (ВИЖТЕ ЗВЕЗДНИТЕ ВИЗИИ) Смирена елегантност и класически силуети на Оскарите 2026 (ВИЖТЕ ЗВЕЗДНИТЕ ВИЗИИ) А Хавиер Бардем казва „Не на войната и свободна Палестина“, докато представя международната категория  Румънски градове забраняват казината, а в България хазартът върти 66 млрд. лв. Румънски градове забраняват казината, а в България хазартът върти 66 млрд. лв. Слатина затваря около 90 игрални обекта, докато у нас рекламите и залозите чупят рекорди Една година от трагедията в дискотека Пулс Една година от трагедията в дискотека Пулс Близки на жертвите и жители на града се събраха на нощно бдение в памет на 63 загинали при пожара Активисти започнаха акция Робин Худ с кражби на храна от магазини във Великобритания Активисти започнаха акция Робин Худ с кражби на храна от магазини във Великобритания Организация раздава взетите продукти на бедни хора на фона на инфлация и растящи цени на храните Земетресение с магнитуд 4.7 разтърси района край Крит Земетресение с магнитуд 4.7 разтърси района край Крит Трусът е регистриран в източната част на Средиземно море на дълбочина 12 км
Ивайло МИРЧЕВ, Демократична България Ивайло МИРЧЕВ, Демократична България Пеевски управлява ГЕРБ с фейсбук статуси Виц на деня Виц на деня Между мъже:
- Скарахме се с жена ми и после тя ми призна, че съм прав. Какво да правя? Никога не съм попадал в такава ситуация.
- Извини и се. Кажи, че не си искал да бъдеш прав.
Виц на деня Виц на деня - Мамо, защо татко си отиде от вкъщи?
- Ти знаеш ли как се изтриват съобщения във Вайбър?
- Знам.
- Е, той не знае...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако тъщата почне да ти вика "синко", значи на село е пълно с работа!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори