Апелативният съд остави в ареста полицаите, взели подкуп
Случаят е от 17 ноември
Апелативният съд в София остави за постоянно в ареста двамата полицаи от „Пътна полиция“, обвинени в получаване на подкуп, съобщиха от съда.
Случаят е от 17 ноември. По данни на прокуратурата патрул от двама служители на „Пътна полиция“ към Главна дирекция „Национална полиция“ е осъществявал контрол на движението по пътищата и превенция на корупцията. Полицаите са поискали и взели подкуп в два отделни случая. Единият касае шофьор на камион, превозващ дървесина, а вторият е за шофьор на лек автомобил. И в двата случая размерът на подкупа е 500 лева.
Според магистратите към момента има достатъчно данни, от които да се направи обосновано предположение, че полицаите са извършили престъплението, за което са обвинени, предава dariknews.bg.
Според защитата двамата служители на МВР са направили опит да пресекат част от злоупотреби с незаконно изсичане и продажба на дървен материал в района на Благоевград, но тази теза не е подкрепена от достатъчно доказателства.
Намалете лошия холестерол с тези храни
Скалата с обръщение към украинския си двойник
Морското турне на дует „Келтик“ и Николай Киселов за Деня на поезията започва от Бургас
Как да приготвите перфектната пица у дома: Лесна рецепта
Идеалният партньор според зодията - най-добрите съвпадения за всеки знак
Как да превърнете дома си в уютен оазис на комфорт и стил: Лесни стъпки
Гответе като професионалист: Основни правила
Официално: На 12 март в хижа "Петрохан" е забелязан дим
Магнат даде 200 милиона долара за частна писта, само избрани имат достъп
Висшата лига наложи рекордна глоба на Челси, клубът я прие
Министър Трайков: Геополитическата нестабилност изисква още по-координирани усилия на ЕС
След фиаското с ЦСКА, Александър Томаш изплува отново, ето къде е
