×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Бедственото положение в Крумовград остава в сила
  • КС подновява практиката си да отпечатва годишниците си решения и определения
  • Правителството в оставка се събира на първо заседание за 2026
  • Времето се успокоява за кратко със слънчев петък, от събота – отново сняг
  • Огромни и невиждани досега горски пожари бушуват в Австралия, има изчезнали хора
  • Руска атака с дронове срещу Киев, съобщава се за убити и ранени
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Въвеждат таван на цените на електроенергията в Германия


26 Септември 2022, Понеделник, 19:20 ч.
Автор: Флагман.бг

Това ще се случи, ако няма такъв на ниво ЕС

Германия се готви да въведе горна граница на цените на електроенергията тази есен, ако не бъде въведен такъв ценови таван на ниво Европейски съюз, съобщи в понеделник "Уолстрийт джърнъл", цитирайки немски служители, запознати с въпроса.

Ценовият таван би защитил потребителите и бизнеса от по-нататъшни скокове на цените на енергията, причинени от икономическата война между Русия и Запада заради нахлуването на Москва в Украйна.

Според официалните лица, цитирани от финансовото издание, Германия може да обложи с данък производителите на енергия, които таксуват повече от определена сума. Тези средства ще бъдат разпределени между мрежовите оператори и компаниите, които продават енергия на крайни потребители, като тези средства биха позволили те да намалят цените.

Цитираните длъжностните лица обаче отказаха да коментират самото ниво на ценовия таван.


В категории: Животът


4
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Мелони: Дойде времето ЕС да говори с Русия Мелони: Дойде времето ЕС да говори с Русия 09/01/2026, Петък 20:00 3
Флагман.БГ Показаха наследника на Тато Показаха наследника на Тато 09/01/2026, Петък 19:00 3
Светлозария КИДЕРОВА Концертът на Галена срина рейтинга на Би Ти Ви Концертът на Галена срина рейтинга на Би Ти Ви 09/01/2026, Петък 18:32 10
4
Коментара по темата
4.
Един живял там
26.09.2022 22:00:41
0
4
Германците са психопати особено като става въпрос за политика.Винаги отиват в някакви крайности, независимо дали са леви или десни.
3.
Xaxo
26.09.2022 20:12:56
1
4
То и тука ще въведат.
...Ама ще е 3лв.kW/h.
2.
Значи
26.09.2022 20:07:38
1
7
Пазар, пазар, ама "бактън" от пазар !!
Регулирането на цените от "свободния пазар" се оказва същият мираж като комунизма ...!
Защото между саморегулиращият се пазар и спекулата разликата е много малка , да не кажа че няма разлика !
1.
XX
26.09.2022 19:26:59
1
10
А купони от Шолц, кога?!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Всяко трето дете в Европа е с наднормено тегло, лекарствата крият рискове Всяко трето дете в Европа е с наднормено тегло, лекарствата крият рискове Експерти: Медикаментите да се прилагат много внимателно Внимание! Висока опасност дебне в планините Внимание! Висока опасност дебне в планините Александър Весков обясни, че е голяма грешка през зимата да се тръгва по летни маршрути, защото именно те най-често са засипвани от лавини НАТО се разпада, а  у нас ще има два пъти избори през 2026-та НАТО се разпада, а у нас ще има два пъти избори през 2026-та Мистикът от Русе предвижда нов световен ред, квантова революция и възраждане на духовността  Защо студът увеличава риска от инфекции и вируси? Защо студът увеличава риска от инфекции и вируси? Студеното време не разболява директно, но създава условия вирусите да се разпространяват по-лесно Как да се справим с главоболието: Най-ефективните методи за облекчение Как да се справим с главоболието: Най-ефективните методи за облекчение Стрес, умора и хормонални колебания – как да разпознаем причината за болката и да намерим подходящото лечение Заради еврото сме в топ 3 по потребление в Европа, но отива ли левът в историята Заради еврото сме в топ 3 по потребление в Европа, но отива ли левът в историята Българите харчат рекордно, инвестират в имоти и злато, а икономисти предупреждават, че националната ни валута може да остане в обращение дълго след 1 февруари Поредният тъп въпрос за еврото взриви мрежата Поредният тъп въпрос за еврото взриви мрежата Може ли някой да каже тези важат ли,тъй като са от 2002 год. Две години след въвеждането на еврото в ЕС, пита българин Исторически момент за Бургас: Мечтата за Детска болница става реалност, обяви кметът Исторически момент за Бургас: Мечтата за Детска болница става реалност, обяви кметът Министерският съвет одобри структурата на Детската болница, а Бургас получи признание от медицинския елит като пример за модерно здравеопазване Фалшиво евро и измами по домовете: възрастни хора стават жертви на мними банкери Фалшиво евро и измами по домовете: възрастни хора стават жертви на мними банкери Схемата с обмяна на левове срещу неистински евро набира скорост, фалшиви банкноти се разпространяват и в игралните зали Вълшебно езеро в пещeрата Леденика сбъдва желания Вълшебно езеро в пещeрата Леденика сбъдва желания Едно от тези места е пещерата Леденика, разположена на 16 км от Враца, в Природен парк „Врачански Балкан“
Всяко трето дете в Европа е с наднормено тегло, лекарствата крият рискове Всяко трето дете в Европа е с наднормено тегло, лекарствата крият рискове Експерти: Медикаментите да се прилагат много внимателно Последният майстор на файтони си отиде на 95 г. Последният майстор на файтони си отиде на 95 г. Дядо Анко живееше във врачанското село Косталево и до края на дните си Мелони: Дойде времето ЕС да говори с Русия Мелони: Дойде времето ЕС да говори с Русия Въпросът е кой трябва да го направи, добавя тя Лекар предупреждава: Мутантен грип може да се обърка с по-сериозно доказателство Лекар предупреждава: Мутантен грип може да се обърка с по-сериозно доказателство Вземете признаци като болка в гърдите и задух – можете да сигнализирате за пневмония или инфаркт Веселин Маринов: Работата ми е хоби, но семейството ми е най-голямото богатство Веселин Маринов: Работата ми е хоби, но семейството ми е най-голямото богатство Певецът говори за връзката си с дъщеря си и внуците, и за значението на близките в живота му Показаха наследника на Тато Показаха наследника на Тато Правнучето на Людмила Живкова и праправнуче на Тато направи дебюта си в обществото на мило семейно събиране навръх коледните празници Голямата изненада на Мари за Гала завърши с провал Голямата изненада на Мари за Гала завърши с провал Как дъщерята на Гала не успя да съобщи новината за второто дете по оригинален начин Джорджа Мелони: Време е ЕС да преговаря с Русия Джорджа Мелони: Време е ЕС да преговаря с Русия По отношение на ролята на Италия в Киев, линията остава твърда, няма да се изпращат войски Историята на Маргарет Каргил: Как богатството може да изолира човек от света Историята на Маргарет Каргил: Как богатството може да изолира човек от света Тя почина с шест милиарда долара. Съседът ѝ не знаеше малкото ѝ име 3170 евро плащат на педагозите в Австрия 3170 евро плащат на педагозите в Австрия В България за последните три години има близо 30% увеличение при заплатите
Мирослав Ненков, бивш министър на здравеопазването Мирослав Ненков, бивш министър на здравеопазването Корпулентни фигури дебнат от тъмното и управляват процесите Виц на деня Виц на деня - Ти си първата жена с която вечерям, откакто жена ми ме напусна.
- О, колко мило, кога се разделихте?
- Сутринта.
Виц на деня Виц на деня - Днешно време младите нямат никакъв морал. Прегръщат се, целуват се, разголват се - ужас!
- А ние навремето - срещнеш Пешо зад дувара, па го хванеш за дюкяна, па срам, срам...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Зад всяка загорела манджа стои жена с телефон, а зад всяка загорела жена стои мъж с телефон.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори