×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Рецепта за вкусни тиквички на тава


26 Септември 2022, Понеделник, 21:00 ч.
Автор: Флагман.бг

Прекрасна идея за вечеря

Необходими продукти:

6 бр. млади тиквички

 За пълнежа:

600 гр. кайма

60 гр. пармезан

1 суп. лъжица ситно нарязан магданоз

1 яйце

1 филийка бял хляб

За кремообразния сос:

75 гр. краве масло

1 глава лук

3 суп. лъжици брашно

400 мл. прясно мляко

За поръсване:

60 гр. пармезан

60 гр. галета

Начин на приготвяне:

Първо трябва да измием тиквичките и да махнем крайчетата им, а после да ги нарежем на дебели колела, като пънчета, не като филийки. Те не трябва да са по-високи от ръба на съда в който ще се редят.

Сега издълбайте вътрешността им, нарежете на ситно и я смесете хубаво с каймата, като добавите и хляба, яйцето, магданоза и пармезана. Поръсвате и със сол, и с черен пипер и добавете накрая малко индийско орехче. Разбъркайте хубаво и напълнете тиквичките с плънката. Наредете ги в намазнена тава. 

За соса наситнете една глава лук, разтопете масло и в него пуснете лука заедно с млякото и брашното. Разбъркайте и оставете на слаб огън, като не спирате да бъркате, докато не заври, а накрая подправете със сол и черен пипер. Излейте върху тиквичките готовия сос, наръсете с пармезан и галера и сложете във фурната на 180 градуса, като печете за 35 минути.

Да ви е сладко!


В категории: Лайфстайл


Коментари
Флагман.БГ Хвали се с новото си гадже Хвали се с новото си гадже 17/06/2025, Вторник 21:10 5
Парите не са всичко
Парите не са всичко 17/06/2025, Вторник 20:48 1
Владимир Путин ще посрещне...
Владимир Путин ще посрещне... 17/06/2025, Вторник 20:21 3
Жестока трагедия в Китай
Жестока трагедия в Китай 17/06/2025, Вторник 20:00 0
"Левски" ще играе с израелци
"Левски" ще играе с израелци 17/06/2025, Вторник 19:40 1
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Областният управител присъства на откриването на нов тракийски клуб Областният управител присъства на откриването на нов тракийски клуб Събитието стана в село Маринка България евакуира 148 души, сред които много чужденци България евакуира 148 души, сред които много чужденци Групата напусна Израел Предимно слънчево по Черноморието Предимно слънчево по Черноморието Ето прогнозата за времето Създателят на „Класик А“ с тежки думи към ректора на СУ заради закриването на радиото Създателят на „Класик А“ с тежки думи към ректора на СУ заради закриването на радиото Не е възпитателно да разрушиш нещо, създадено с много усилия, смъмри го Васил Димитров с отворено писмо до медиите  След 2 месеца в кома, издъхна лекарка, пребита от ревност След 2 месеца в кома, издъхна лекарка, пребита от ревност Има достатъчно свидетели и записи от камери, доказващи вината на злодея за загубата на прекрасната жена Черноморец с трансферен удар! Национал подсилва нападението на „акулите“ Черноморец с трансферен удар! Национал подсилва нападението на „акулите“ Уговорени са проверки с Добруджа, Черно море, Ботев (Пловдив), Локомотив (ГО), Ямбол 6 години затвор за Адриан от катастрофата с Ани и Явор 6 години затвор за Адриан от катастрофата с Ани и Явор Магистратите отчитали разкаянието и съжалението на обвиняемия Липсва ли ви като шоумен Липсва ли ви като шоумен Той е фигура с много силна енергия, казва Боби Борисов Кадрови трус във "Фрапорт": Освободиха изп.директор на летищата в Бургас и Варна Франк Кванте Кадрови трус във "Фрапорт": Освободиха изп.директор на летищата в Бургас и Варна Франк Кванте Системното неглижиране на летище Бургас ли доведе до смяната на досегашния оперативен ръковиодител на двата аеропорта  BKFC се завръща в България с грандиозен спектакъл в Бургас BKFC се завръща в България с грандиозен спектакъл в Бургас Арена Бургас ще бъде арена с истински бойни емоции на 8 ноември
Австриец получи доживотна присъда за убийството на 16-годишен българин Австриец получи доживотна присъда за убийството на 16-годишен българин Момчето е било принудено да проституира Енергийна криза ни връхлита заради войната с Иран? Лъжа е, че ударите са заради създаване на ядрено оръжие Енергийна криза ни връхлита заради войната с Иран? Лъжа е, че ударите са заради създаване на ядрено оръжие От американското разузнаване днес признаха, че няма информация Техеран да „върви“ в тази посока, каза Мартин Табаков Туристи се стреснаха от акули в... Туристи се стреснаха от акули в... Турция Тръмп: Контролираме небето над Иран Тръмп: Контролираме небето над Иран От Белия дом: Никой не го прави по-добре от добрите стари Съединени американски щати Хвали се с новото си гадже Хвали се с новото си гадже Карлеуша е влюбена Златните момичета от FIG ACRO в Бургас гостуват на Доналд Тръмп Златните момичета от FIG ACRO в Бургас гостуват на Доналд Тръмп Прие ги в Овалния кабинет, за да ги поздрави Парите не са всичко Парите не са всичко Оклахома има скромен бюджет за НБА, но отлична организация Владимир Путин ще посрещне... Владимир Путин ще посрещне... Президентът на Русия ще говори с лидера на Индонезия при визита на Субианто в РФ Жестока трагедия в Китай Жестока трагедия в Китай При експлозия починаха най-малко 9 работници От Русия считат, че са нанесли голям удар От Русия считат, че са нанесли голям удар Кремъл се хвали
Кристин Лагард, ЕЦБ Кристин Лагард, ЕЦБ Назрял е моментът за глобално евро Виц на деня Виц на деня - Господине, вдигнете си ципа на панталона, че ще ви излети "птичето"!
- Спокойно, ще се върне! Нали "яйцата" му са тук...
Виц на деня Виц на деня - Рангеле, кое ти допада най-много в мен?
- Ракията на баща ти.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук "Хората, които пият, са много по-щедри от трезвениците."
КАТ
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори