Си Дзинпин предупреди Байдън: Който си играе с огъня, ще изгори
САЩ против едностранните усилия за промяна на статута на Тайван
Китайският президент Си Дзинпин е предупредил американския си колега Джо Байдън, че "тези, които си играят с огъня, ще изгорят". Двамата лидери са провели двучасов телефонен разговор, а повод за думите на китайския лидер е Тайван.
Байдън е заявил, че позицията на Съединените щати остава непроменена и Вашингтон се противопоставя на едностранните усилия за промяна на статута на Тайван, както и на всяка заплаха за мира и стабилността в региона, предаде БНТ.
От своя страна китайският лидер е подчертал, че Пекин се противопоставя на независимостта на Тайван, както и че няма да толерира чуждестранна намеса в суверенитета на страната. От месеци островът е изправен пред нарастващи китайски военни и икономически заплахи, предава dnes.bg.
Млади таланти озариха празничната сцена на Коледния фестивал в Царево
Revolut закрива левовите сметки: автоматична конверсия в евро от 17 декември 2025 г.
Мъгливи сутрини и слънчеви следобеди: Температурите тръгват нагоре до уикенда
На 17 декември почитаме Свети пророк Даниил - покровител на вярата, дома и благоденствието
Гъсти мъгли, заледени пътища и ограничения по магистралите в навечерието на празниците
Директор на училище задържан за скрити камери в ученически тоалетни
МВР предотврати имотна измама за стотици хиляди лева в "Малинова долина"
"Форбс": Илон Мъск е първият човек с нетно богатство от над 600 млрд. долара
Коледната украса крие сериозни рискове за домашните любимци, предупреждават ветеринари
След еврото: Цените на жилищата у нас ще скочат с до 10% още през 2026 година
Пламен Константинов остава в Локомотив Новосибирск до 2028 година
България и още 7 страни обявиха Русия за най-голямата заплаха за сигурността в Европа

И, ти, като онзи, който плашеше САЩ, а пък "цъфна и върза в Украйна", а не нападна САЩ с които имат обща граница.ДзинПинчо,виж там върнете парите на гражданите си, че вече в 3 големи града излизат на протести, затова, че не могат да си изтеглят вложенията, а вие хрисимите комунисти-милиардери, вадите танкове срещу обикновените хора, които изгоряха с влоговете си. Това ли ви е комунизма, нали уж равенство "това онова", капиталистите били лоши, а пък и вие, като тях!
Виж сега, обективно погледнато за Тибет си прав. Но ако погледнеш през очите на модерния свят и най-вече ЕС, Китай направи от тибетските монаси хора и ги вкара в цивилизацията. Това е страната която ЕС прилага за своите действия. За действията на другите, лицемерният ЕС прилага другата страна.