×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Стрелби в църква и на пазар в САЩ, има жертви


Стрелби в църква и на пазар в САЩ, има жертви
Презвитерианската църква "Женева" в град Лагуна Уудс е окървавена
16 Май 2022, Понеделник, 08:20 ч.
Автор: Флагман.Бг

Около 30 души са станали свидетели на насилието в храма

Има загинали и ранени при две стрелби в САЩ. Едната е избухнала в църква в Калифорния, другата - на битпазар в Тексас, съобщава Нова телевизия. 

Един човек беше убит, а други четирима бяха тежко ранени при стрелба в неделя следобед в презвитерианска църква в град в южната част на Калифорния, предаде БТА. Задържан е един заподозрян. Пети човек е получил леки наранявания. Всички пострадали са възрастни хора.

Инцидентът е станал малко преди 13:30 ч. (местно време) в презвитерианската църква "Женева" в град Лагуна Уудс, на около 50 мили (81 км) югоизточно от Лос Анджелис. Лагуна Уудс е построен като общност за възрастни хора, а по-късно става град. Повече от 80 процента от жителите на града с население от 18 000 души са на възраст най-малко 65 години.

Властите са задържали един заподозрян - възрастен мъж, и са намерили оръжие на мястото на престъплението. Около 30 души са станали свидетели на насилието, съобщи говорителката на шерифа. Тя каза, че според първоначална информация по-голямата част от хората в църквата са от тайвански произход.

Разследващите проучват много фактори, включително дали кръвопролитието може да е престъпление от омраза и дали стрелецът е бил познат на църковната общност.

Стрелбата е открита в район, в който има струпване на молитвени домове, включително католически, лутерански и методистки църкви и еврейска синагога. 

Двама души бяха убити, а други трима бяха откарани в болница с наранявания след стрелба в неделя на оживен битпазар в град Хюстън в щата Тексас, предаде Асошиейтед прес.

Според шерифа на окръг Харис стрелбата е възникнала в резултат на скандал, в който са участвали най-малко две оръжия и петимата засегнати – мъже на около 20 години. Шерифът каза, че няма пострадали невинни минувачи.

Хиляди хора са пазарували на открития пазар по време на стрелбата, отбелязва агенцията.


В категории: Животът


1
Коментара
Айтозлия погази закона
Айтозлия погази закона 30/04/2025, Сряда 09:33 0
Флагман.БГ Млад мъж кара дрогиран в Несебър Млад мъж кара дрогиран в Несебър 30/04/2025, Сряда 09:03 0
Флагман.БГ Огромна драма в "Ергенът" Огромна драма в "Ергенът" 30/04/2025, Сряда 08:33 1
Отиде си голям рокаджия
Отиде си голям рокаджия 30/04/2025, Сряда 08:00 1
Флагман.БГ Взе награда от 20 бона Взе награда от 20 бона 29/04/2025, Вторник 22:00 0
Флагман.БГ На десния си крак носи бижута за... На десния си крак носи бижута за... 29/04/2025, Вторник 21:03 2
Големи проблеми с водата в...
Големи проблеми с водата в... 29/04/2025, Вторник 20:40 0
1
Коментара по темата
1.
Дивак 19
16.05.2022 10:27:25
0
3
А там как ще се стреля-я-ят, не е истина!
Украйна ще е просто театрална вечеринка... Очаквам образуването на анклави за "отбрани" ,строго охранявани,по подобие на Израел и ЮАР.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Айтозлия погази закона Айтозлия погази закона Шофира дрогиран Румънско семейство в шок от "лечението" им в УМБАЛ-Бургас Румънско семейство в шок от "лечението" им в УМБАЛ-Бургас Ето защо те никога повече няма да дойдат в България, а на нас желаят здраве и успех с евроинтеграцията Млад мъж кара дрогиран в Несебър Млад мъж кара дрогиран в Несебър Полицията го спипа 800 лева за 5 километра: Фирма за пътна помощ ужили 18-годишно момче след тежка катастрофа 800 лева за 5 километра: Фирма за пътна помощ ужили 18-годишно момче след тежка катастрофа Лелята на младежа разказа за скандална схема   Екшън в Бургас: Високо напрежение между тийнейджъри и ядосан шофьор от градския транспорт Екшън в Бургас: Високо напрежение между тийнейджъри и ядосан шофьор от градския транспорт Две момчета с тротинетки минаха на червен светофар пред автобус Републиканският път Ямбол-Средец е в критично състояние! Готви се протест Републиканският път Ямбол-Средец е в критично състояние! Готви се протест "Търпението на хората се изчерпа", каза кметът на село Войника Мария Георгиева   Топло време в София, по Черноморието не чак толкова Топло време в София, по Черноморието не чак толкова Слънчев ден като цяло в страната Тоби се огъна пред напористия Владов, обеща му вечеря за двама Тоби се огъна пред напористия Владов, обеща му вечеря за двама Отстраненият от шоуто готвач се появи на вечерната резервация с цветя и любовно послание Добра новина за България! Беларуските туристи се завръщат в морските ни курорти Добра новина за България! Беларуските туристи се завръщат в морските ни курорти Вече са договорени първите групи и стартираха резервациите за организираните пътувания Взе награда от 20 бона Взе награда от 20 бона Добрин не завоюва колата от Турнирите, но получи награда за атрактивност
Доналд Тръмп: Целият свят се смееше на САЩ Доналд Тръмп: Целият свят се смееше на САЩ Лидерът на републиканците изрази тежко мнение за Байдън Трима убити и много ранени при стрелба в Швеция, спряха и влаковете Трима убити и много ранени при стрелба в Швеция, спряха и влаковете Терористът е избягал със скутер Медведев отсече: Русия и САЩ са... Медведев отсече: Русия и САЩ са... Политикът счита, че няма да има крайно изостряне на отношенията между Москва и Вашингтон Драмата с тока не спря Григор Димитров Драмата с тока не спря Григор Димитров Българинът победи чисто великобританец Тръмп си призна: Управлявам САЩ и света Тръмп си призна: Управлявам САЩ и света Знаете ли, това, което правя, е изключително сериозно, заяви президентът на САЩ Енергиен експерт посочи как Испания можеше да избегне кризата с тока и намеси България Енергиен експерт посочи как Испания можеше да избегне кризата с тока и намеси България "Европа трябва да защитава физичната среда, но и мрежовата", каза пък специалистът по киберсигурност Ясен Такев Почина Ирина Мутафчиева Почина Ирина Мутафчиева Тя е автор на множество публикации в централния периодичен печат и в специализирани издания А ако токът спре в такъв момент? А ако токът спре в такъв момент? Хаосът в Испания можеше да е още по-голям Най-малко 26 души загинаха при експлозия Най-малко 26 души загинаха при експлозия Починали са и деца В Мадрид тече грандиозно изкупуване на... В Мадрид тече грандиозно изкупуване на... По неволя: Транзисторите се връщат на мода
Володимир Зеленски, президент на Украйна Володимир Зеленски, президент на Украйна Ние ценим живота на хората, а не парадите Виц на деня Виц на деня Тя разбра, че трябва да си обръсне краката, когато Той я погали и каза:
- Шаро, махай се!
Виц на деня Виц на деня - Като малък исках да стана гробар...
- Защо?
- Спокойна работа, клиентите не се оплакват.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Село - място, където кокошките ходят сурови по улиците.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори