×
Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

За една част от българите да има война е страхотно, а да са на страната на агресора - наслада


За една част от българите да има война е страхотно, а да са на страната на агресора - наслада
Нищо ново под слънцето, чуйте тази родна песен от 1942 г., прославяща Германия
03 Април 2022, Неделя, 19:41 ч.
Автор: Божидар БОЖКОВ

Някои явно смятат, че Русия наказва Америка в Украйна и едва ли не още малко и ще преобърне световния дневен ред

За някои сигурно е удивително, че част от българите в интернет реагират съвсем забавно-развлекателно на кървавата война, която имперска Русия разгърна срещу Украйна. Хилене под публикации, в които агресията на Русия е наречена с точната дума „агресия“. Жлъчни и подигравателни коментари срещу нападнатата страна, в която всекидневно умират хора, немалка част от които са жени и деца. Изобщо за една част от българите да има война е нещо страхотно, а да се съизживяват на страната на агресора - висша форма на (почти сексуална) наслада.

Това донякъде е разбираемо, доколкото част от хората смятат, че Русия с тази война наказва Америка (без обаче да я е нападнала) и едва ли не още малко и ще преобърне световния дневен ред, който ни отреди в последните 32 години да сме нейни васали, макар тези очаквания да нямат нищо общо с действителността. А организацията, около която са се сбрали всички тези хора, има и още нещо наум - че едва ли не тази война ще я тласне към властта и ще ѝ развърже ръцете да нападне Македония, за да я присъедини към България. В крайна сметка щом Русия може да си присъединява всичко, което си реши, защо и русофилската организация у нас да не може...

Нищо ново под слънцето.

Немалка част от българите са реагирали така и по време на Втората световна война. Същото забавление, същата жлъч към нападнатия. И също организации, които са вярвали, че колкото по-кървави неща прави Германия в Съветския съюз и изобщо по света, толкова по-сигурно ни е обединението с Македония, което Хитлер тактически ни е дарил.

За онова време съдим по историческите хроники, книгите, но и по грамофонните плочи със забавни песни, посветени на войната. Ето например тази - „Паника“. Неин композитор е Бебел Маджаров, изпълнителка е Надя Сотирова, може би най-голямата музикална звезда на България от 40-те години на миналия век. Тя е фокстрот и в най-весел ритъм реди стиховете на Петър Пирински - псевдоним на говорителя в радио София Петър Витанов, колко е хубаво, че по целия свят немците хвърлят бомби и убиват хора. И е весело, и дайте да му друснем фокстрота как „в Ню Йорк, Лондон и Москва паника цари“ от славната нацистка агресивна армада.

Ей така забавно-развлекателно, докато са обявили прясно война на САЩ и Великобритания, и докато се джаскат в лудия ритъм, онези българи са се радвали на тогавашния агресор. Кой да знае, че само подир две години на никой няма да му е вече така весело.

Паника - Надя Сотирова с оркестър Мичислав (фокстрот, 1942)


В категории: Войната в Украйна


Божидар БОЖКОВ Автор
Божидар БОЖКОВ
34
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Баница със сирене за начинаещи Баница със сирене за начинаещи 16/03/2026, Понеделник 09:10 0
Мария АРНАУДОВА Земетресение с магнитуд 4.7 разтърси района край Крит Земетресение с магнитуд 4.7 разтърси района край Крит 16/03/2026, Понеделник 09:01 0
Тервел ИЛИЕВ Сметка за вода от 840 евро разтресе блок в "Младост" 1 Сметка за вода от 840 евро разтресе блок в "Младост" 1 16/03/2026, Понеделник 08:52 0
Тервел ИЛИЕВ Харисън Форд по-влюбен от всякога Харисън Форд по-влюбен от всякога 15/03/2026, Неделя 22:00 0
Тервел ИЛИЕВ Пиле с ориз на фурна - лесна домашна рецепта Пиле с ориз на фурна - лесна домашна рецепта 15/03/2026, Неделя 21:20 1
Тервел ИЛИЕВ Тази зодия оставя лошото зад гърба си Тази зодия оставя лошото зад гърба си 15/03/2026, Неделя 20:18 0
34
Коментара по темата
34.
*********
04.04.2022 17:32:47
1
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
33.
Нормален
04.04.2022 15:09:14
8
6
Тия дето подкрепят Путин са комплексираните псевдо мутрички, но които при първа възможност ще отидат в САЩ, Германия или Великобритания за по-добър живот
32.
Обединена Европа
04.04.2022 12:37:16
0
5
"... и ще преобърне световния дневен ред, който ни отреди в последните 32 години да сме нейни васали..."
България и други малки страни (като почти всички европейски) не могат да имат самостоятелна външна политика. Твърде малки, слаби и уязвими са.
Единственият шанс на европейските държави за демократично бъдеще е Европейска Федерация по подобие на САЩ със собствена армия и единна външна политика.
За съжаления всяка от държавите в ЕС гледа собствения си интерес, така че не съм оптимист.
Ще трябва да разберем по трудния начин, че не се ли държим заедно, сме обречени.
Заветът на Хан Кубрат със снопа стрели е показателен в тази ситуация.
31.
*********
04.04.2022 11:39:22
1
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, тъй като съдържаше обидни квалификации към Флагман.бг или членове на редакционния екип.
30.
xfygj
04.04.2022 11:16:43
7
8
Много точно попадение на Божkов.
29.
За да зададеш правилният въпрос...
04.04.2022 10:49:13
0
3
.....трябва да знаеш половината отговор..За да оцениш нещата в тоя момент трябва да знаеш какво се е случвало от 1991 година насам...Иначе гледаш телевизия и квото ти кажат това е....
Имаше един американски филм в който героят младо момче отчаяно се молеше на насилниците да не го принуждават да вади ножа....резултата беше кръв...
28.
аз до 25
04.04.2022 10:13:17
7
12
Само облъчен, безмозъчен, немислещ или продал си гъза идивид може да мисли като теб. Да, войната е крайна мярка, но за да се стигне до нея, някой е нарушил мярата. Ето, чета ти войнствените намерения и си мисля, че не си по-различен от всеки агресор, пък бил той руснак или американец. Ако имаше мозък в главата си и знаеш фактологията на всичко, което се случва в Украйна, можеше и друга песен да пееш. И да, войната е гадно и мръсно нещо, от което страдат обикновените хора, войната е инструмент, чрез който се постигат цели недостижими за нормалните преговори. Тази война беше насадена, а Украйна се превърна само в инструмент на англ-саксонците и ония, чиито интереси са свързани с конфликт в нашия регион. Колко конфликта бяха запалени по същия сценарий без намесата на Русия ? Задавш ли си въпроса, аджеба кой стои в основата на всичко това ?
27.
ivanof
04.04.2022 07:25:35
3
12
Едно е да говорим за Украйна, друго е да говорим за Азовци, зависи кой как вижда
26.
Турчин
04.04.2022 05:56:13
7
13
Това е манталитета на освободения роб
25.
Вече съм сигурен
04.04.2022 00:45:14
30
28
Всеки, подкрепящ Русия в тази война е такъв боклук, че заслужава шамарите много яко. Мислете си, че сте прави, кажете как съм глупак... все една и съща, хора, които подкрепят шизофреник избиващ хора, при това в 21 век, си просите не бой ами не знам..за всеки нормален човек вие сте болни мозъци мога да ви гарантирам.
24.
_nib_
03.04.2022 23:42:53
20
30
Кои са тези кьоравите които не виждат нацистката измет и жертвите им от 2014 до сега?
23.
Д83
03.04.2022 23:34:19
24
21
Песента си е чук.Ако не беше Русията сега всички щяхме да сме чалмалии,да сме много по зле от тях даже да им завиждате на копторчетата.америка ли ни освободи.Май май точно тя е давала оръжие и обучени кадри на кюпеците да ни колят.Рийте рийте Путин ще постигне целта по един или друг начин,ама се молете мечката да не заиграе в нашия двор,че тогава кирчо ще реве като колегата му ама ще си остане сам.За една нощ България може да е друга.
22.
Олигофрени брат
03.04.2022 22:52:57
18
30
Това е типичната комплексарщина на малкия човек - злобен и завистлив неудачник, който иска да види как някой бива наказан от силните на деня. Донякъде е жажда за реваншизъм на хора, чиито живот е минал под масирана пропаганда срещу Запада, САЩ и НАТО непреживеe4d9bли още тоталното разочарование от разпада на комунизма и източния блок.
На Путлер, ако му стискаше щеше да нападне САЩ, а не Украйна. Толкова са пропаднали, че нямат нищо против използването на чеченски бандити и сирийски наемници срещу един братски славянски християнски народ, като украйнците.
21.
сдсфс
03.04.2022 22:14:32
30
23
Смърт за украйна и щатите смърт за запада !
20.
*********
03.04.2022 21:52:54
3
4
Коментарът беше изтрит от модераторите, тъй като съдържаше обидни квалификации към Флагман.бг или членове на редакционния екип.
19.
Наистина е лошо
03.04.2022 21:42:18
7
22
Когато човек Ена страната на агресира-Украйна войниците и ограбиха и изнудват собствения си народ
18.
111
03.04.2022 20:56:17
4
46
Такива хора дето се радват на войната ги има само в интернет. Такива хора са предимно отрепки, които за нищо не става, никои за нищо не ги има и само в интернет може някой да им обърне внимание, като се възмощава на коментарите им.
17.
Др Иванов
03.04.2022 20:55:06
35
34
СЛАВА РОССИИ
16.
georgi
03.04.2022 20:55:03
10
14
давам 50 лв за тая плоча!веднага!
15.
Божко, Божко
03.04.2022 20:51:08
19
38
Взимай си коментара и ресто! Просто , макар бедни и подтиснати, една част от българите все още мислят и разбират. То на баба ми е ясно, че войната е между САЩ и Русия на територията на Украйна , с любезното самоубийство на Европа. Обаче нека там да текат анализи …. от Божидар Божков.
14.
бай Драгой
03.04.2022 20:37:46
20
51
Божидаре ти си ПолуИдиот, по написаната от тебе статия. Ще се обоснова. Именно ние Българите не искаме това да се случи у нас и никъде по света, за това призоваваме за неутралитет. Отношенията м/у Русия и Украйна си е тяхна вътрешна работа. Стой далече и не пиши глупости.
13.
До 8 - 6789
03.04.2022 20:35:01
6
6
Има си мнение чиляка-изказва си го!.....
както правят всички други.
Някои повече викат,ама поне мнение имат,което е важно за тях и вероятно желаят да се чуе.
Нема лошо!!!
Така,че не му се сърди!!
12.
Хахаха
03.04.2022 20:34:44
15
37
Божо, не ти се отдава, честно. Още по-идиотско е ,че има хора които са споделили тая тъпотия. Копаете дъното.
11.
СЛАВА РОСИИЙ
03.04.2022 20:30:16
29
23
ВСИЧКИ БГ ЦИНГОТА НА САПОН
ВСКИЧКИ УКРАЙНСКИ ОКУПАТОРИ НА САПОН
ЩЕ ОСВОБОДИМ БУРГАС ОТ НАЦИСТКАТА СГАН
10.
асдсада
03.04.2022 20:24:25
15
35
Божидаре ти си олигофрен
9.
П. Лазаров
03.04.2022 20:23:02
10
15
Отвратително, възмутително, гнусно!
8.
1234
03.04.2022 20:21:57
12
4
Tebe nqma li ta bannat da spre6 da pi6e6 pod si4ki statii
7.
DB7
03.04.2022 20:17:54
45
21
ПУТЛЕР УБИВА ДЕЦА УКРАЙНА ! ! ! БОЛНИ МОЗЪЦИ ПОДКРЕПЯЩИ ВСИЧКИ ХРАНИ 5КРАТНО УВЕЛИЧЕНИЕ И СВЕТОВЕН ГЛАД
6.
А9кйцщцйцгйцгйцгцйцъгъ
03.04.2022 20:13:48
26
32
ЧЕТА СТАТИЯ ИЗЛЯЗЛЪ КАТО ЧЕ ЛИ ПОД ВЕЩОТО ПЕРО НА МОРМОНКАТА ОТ ИРАКСКИ КЮРДИСТАН.....ХЕРО МУСТЪФЪ....ФАКТ....
5.
Някой
03.04.2022 20:01:35
53
50
Русия трябва да тъне в л@йна и мизерия за всичко което са причинили на Европа и светът.
4.
Българин
03.04.2022 20:00:47
32
59
Само тъпанар може да напише такава пръдня
3.
Melodia na godinata
03.04.2022 19:56:00
13
7
Zlatniq orfei nagradata li tva
2.
Не войни
03.04.2022 19:52:29
0
56
Никакви войни stop war no war
1.
Uona bi fri
03.04.2022 19:48:57
13
13
Mindilak
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Среднощен вандализъм: Mъж наряза гумите на 36 автомобила и стреля по жена в карловското село Иганово Среднощен вандализъм: Mъж наряза гумите на 36 автомобила и стреля по жена в карловското село Иганово Сред пострадалите са и три автомобила на кмета на селото Павел Павлов  Фирма в Пловдив примамва с томбола за почивка под бомбите в Дубай Фирма в Пловдив примамва с томбола за почивка под бомбите в Дубай Над 2100 човека са се включили в нея. Ще тръгнат ли натам?   Нахлува Звяр от изток, температурите падат до минус 3 градуса Нахлува Звяр от изток, температурите падат до минус 3 градуса Хората започват да се тревожат за  реколтата, а в планините се очаква сняг до 10 см Кроасани с палмова мазнина и колбаси плъзнаха в училищата Кроасани с палмова мазнина и колбаси плъзнаха в училищата БАБХ иззе 16 килограма стари колбаси от фурна във Враца и спря доставчик на закуски за училище Горивата удрят и транспорта, автобусните превозвачи вече работят на загуба Горивата удрят и транспорта, автобусните превозвачи вече работят на загуба Транспортните фирми обаче не могат самостоятелно да променят цените на билетите, тъй като договорите за обществен превоз са сключени на фиксирани стойности Шеф Манчев си търси личен шофьор, дава заплата 1300 евро бруто Шеф Манчев си търси личен шофьор, дава заплата 1300 евро бруто Търсеният кандидат трябва да притежава шофьорска книжка категория B и да бъде с чисто съдебно минало Млада жена почина след поставяне на хиалурон в Дупница Млада жена почина след поставяне на хиалурон в Дупница Лекарят, за когото се предполага, че е извършил интервенцията, отказва коментар ДПС регистрира листите си. Пеевски първи в Благоевград ДПС регистрира листите си. Пеевски първи в Благоевград Ето кои са на следващите позиции До 30 % по-малко германски туристи се очакват по Черноморието, заради неудобни полети До 30 % по-малко германски туристи се очакват по Черноморието, заради неудобни полети Хотелиерите предупреждават, че липсата на директни полети ограничава достъпа на германци до България Българите в чужбина са изпратили над 1,4 милиарда евро на близките си у нас Българите в чужбина са изпратили над 1,4 милиарда евро на близките си у нас Паричните преводи от гурбетчии намаляват с близо 12 милиона евро за година, показват данни на БНБ
Земетресение с магнитуд 4.7 разтърси района край Крит Земетресение с магнитуд 4.7 разтърси района край Крит Трусът е регистриран в източната част на Средиземно море на дълбочина 12 км Фирма в Пловдив примамва с томбола за почивка под бомбите в Дубай Фирма в Пловдив примамва с томбола за почивка под бомбите в Дубай Над 2100 човека са се включили в нея. Ще тръгнат ли натам?   Германците не вярват Ружа Игнатова да е мъртва, дават 5 млн. долара за "гореща" информация Германците не вярват Ружа Игнатова да е мъртва, дават 5 млн. долара за "гореща" информация Разследващите продължават да проверяват всяка следа за изчезналата създателка на OneCoin, която остава най-издирваната жена от ФБР България мести американските самолети цистерни на военно летище България мести американските самолети цистерни на военно летище Пазят ни радари и системи за поразяване в Полша, Румъния, Турция, на море и в космоса, обяви зам.военният министър Йордан Божилов Ще изчезнат ли автомобилите с ръчни скорости и кога може да стане това Ще изчезнат ли автомобилите с ръчни скорости и кога може да стане това Автоматичните трансмисии вече доминират пазара, но три сегмента все още пазят механичната скоростна кутия Новият аятоллах на Иран е прехвърлен тайно в Москва Новият аятоллах на Иран е прехвърлен тайно в Москва Кувейтски вестник разкрива, че цялата лява половина на диктатора е била затисната при срутване. Профилът му в X стои заглъхнал вече трети ден  Приютите в Дубай се препълват с изоставени кучета и котки след военните атаки Приютите в Дубай се препълват с изоставени кучета и котки след военните атаки Доброволци намират домашни любимци в паркове и дори в пустинята край границата с Оман Защо Иран продължава да изстрелва ракети и дронове след 1 месец война? Защо Иран продължава да изстрелва ракети и дронове след 1 месец война? Днес ислямистите атакуваха отново Бахрейн и Израел  Холивуд затаи дъх преди „Оскарите“ - два филма се борят за голямата награда Холивуд затаи дъх преди „Оскарите“ - два филма се борят за голямата награда Остават часове до Оскарите - кои са фаворитите     Великобритания дава по 10 000 паунда на мигрантите, за да напуснат страната Великобритания дава по 10 000 паунда на мигрантите, за да напуснат страната Лондон въвежда финансови стимули за доброволно връщане след отказ за бежански статут
Доналд Тръмп към Иран: Доналд Тръмп към Иран: Ще ви унищожа като нация Виц на деня Виц на деня Полицай спира криволичеща по пътя кола.
- Извинете господин полицай, ама доста съм пил! - оправдава се мъжът в колата.
- Усещам, но това не е оправдание да дадете на жена си да кара!
Виц на деня Виц на деня - Докторе, вярно ли е, че здравето не се купува с пари?
- Абе, кой ви пълни главите с тези глупости?!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Що пиеш толкова бира от сутринта?!?
- Водата мирише на хлорна вар.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори