×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • България и 11 държави настояват за повече средства за енергиен преход
  • Трима обвиняеми от групата на „Калашниците“ искат по-леки мерки
  • Земетресение с магнитуд от 4,1 по скалата на Рихтер е било регистрирано рано тази сутрин на гръцкия остров Евбея
  • Тръмп предупреди Иран: Ако не спазва споразумението, ще направя каквото трябва
  • Лятна жега и риск от градушки: Температурите стигат 34°
  • Новият състав на Централна избирателна комисия (ЦИК) стъпва в длъжност от днес
  • Руини от епохата на маите на над 1400 години бяха открити в Мексико
  • Стрелба в библиотека в САЩ отне живота на двама души
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Военният министър: Бил съм в казарма, не виждам как ще възстановим наборната армия


Военният министър: Бил съм в казарма, не виждам как ще възстановим наборната армия
"Ако погледнете колко процента от БВП са се харчили, докато сме имали наборна армия, мисля, че това е отговорът на въпроса."
Ключови думи: министри, парламент
01 Април 2022, Петък, 15:20 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ (снимка: Авторът)

Това е огромна инвестиция, обясни Драгомир Заков

Новият военен министър Драгомир Заков се обяви против връщането на наборната служба в българската армия, каквато идея имаше предшественикът му в кабинета „Борисов 3“. Заков коментира темата пред репортери в парламента след среща с депутати от четирите формации на управляващата коалиция.

След въпрос на „Флагман“ - какво мисли за идеята за връщане на наборната служба, той отговори: „Аз съм бил наборен войник. Понеже има много въпроси в социалните медии дали съм бил в казарма – бил съм. Бил съм наборен войник. За да възстановим наборна армия във вида, в който беше - това е огромна инвестиция. Ако погледнете колко процента от БВП са се харчили, докато сме имали наборна армия, мисля, че това е отговорът на въпроса. Не виждам как ще стане в момента.“

 


В категории: Политика


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
33
Коментара
33
Коментара по темата
33.
Зарков
02.04.2022 01:48:12
6
7
Вземай си педала Киро-тъпото ,а народа не иска акъл от зализана шутка като теб Американска долнопробна измет.
По времето когато си бил в казарма,което ме съмнява държавата е имала към 80млд.лв инвестиции в заводи....изнасяле сме от пиле мляко.Армията бе страшилище на балканите ,а тази зализана марионетка със сигурност е прескочил гражданското си задължение и се скатал под медицинско освидетелстване или документ от университет

България е нужно да има армия за да е гарант за националната сигурност,а не да плащаме над 1млд.лв. за бази на АМЕРИКА ,в които незнайно ,може вместо военна техника да се помещават поредните биолаборатории подобни в Украйна за погубване на и малкото останало БГ-население и запълването на територията ни с отпадъчни продукти като Сирийски,Афганистански,Украински и Ирански бежанци ,каквото е желанието на Америка за затриване на български дух,традиции,обичаи,братски отношения със славянски народи
и история.
32.
Сопри се ве старшинка!!!
01.04.2022 23:44:40
0
4
Вероятно само ти и синът ти пушки сте държали в ръцете!..... и никой друг не се е докосвал до тайните дебри на войниклъка!
А пък като гледам къв въпрос си ми забил ми става ясно що си старшина и защо винаги ще си останеш такъв .....и по душа и по призвание!
Издухан пърдухал!
Граничар съм бил и след толкова години още си помня номера на поделението - 56510.
А ти знаеш ли колко си жалък!!.....та еба и издухания клапан -пишман рейнджър-старша домакиня на ротата!
Ай бегай!!!
31.
Старшина
01.04.2022 23:08:10
1
3
Не е достатъчно да си бил Муньо трябва и номер на поделение в което си бил ,а явно такъв нямаш
30.
.
01.04.2022 22:00:44
0
8
През седемдесетте години на миналия век, при държавен бюджет от девет милиарда лева, разходите за отбрана бяха седемнадесет процента, а сега са до два процента. Пита се: Мечтаещите за връщането на наборната служба,дали могат да смятат?
29.
Rando
01.04.2022 21:53:05
2
8
Който си мисли,че наборна войска в днешно време е добра идея е тотален олигофрен и малоумник
28.
Пак съм язе
01.04.2022 20:04:30
6
6
Ама недай си Боже са заформи гадна тъпня на наша територия поне знаем кво да прайм с калашника,пък и в легнало положение знайм как да се окопаем барем да не ма трупясат ощи първия ден!!
Абе общо взето казармата си е гадно ма полезно нещо да го евам!!
Че като гледам кви времена настанаха!!
27.
Хм.
01.04.2022 19:16:22
1
6
Язе съм бил у казармата!......ич не е убаво!!!
Става са рану,посли физирядка на студа,посли сутришен развод ти праят да та прибруят- тука ли си,нема ли та,кой пиян,кой трезвен!
Посли с тон за песен тръгваш да манджориш и да натрупаш сили за последващия гърч!!!
И тъй......секи ден!!!
Пък гажито отдавна та е забраяло и си фанало друг!!.......пък ти само ени и същи миризливи пръчове ти праят компания секи ден.Ма вечер беши убаво щот са натрясквахме с ракия и джин и си дрънкахме войнишки простотийки на воля.
Абе не е убаво!!!..не е кат да си у МОЛя или фитнеса по цял ден и да бройкаш мацки!!
26.
БЕЛОМОР КАНАЛ
01.04.2022 18:26:52
1
11
ЛЪЖЕ! НЕ Е БИЛ В КАЗАРМАТА.
25.
пффф
01.04.2022 18:08:15
3
10
Стига с тез преврати.Преврата унищожава, а не гради.От 1878г през 20-30г все преврати.Виж в дъжавите които "ни се смеели"(пълни глупости) колко преврата има през годините.
24.
Д
01.04.2022 17:16:39
16
6
Идеята е хубава за казармата,ама изтървахме питомното да гоним дивото,основното 80% от матер.база е унищожена ще тр много работа пари и време за да стане.А младежта да станат войници мн трудно но постижимо.България може би ще се оправи,с мн крайни мерки нещо като преврат,военни действия и т.н с протести и хора нищоо колкото да ни се смеят от вънка.България не тр да бъде нежна страна джендорфилията да се стимулира.
23.
До _nib_
01.04.2022 17:05:46
2
11
така че като залкючение, говориш глупости.
22.
Джамбазки
01.04.2022 17:03:59
2
5
А аз живея на ** етаж и не съм ходил в казарма
21.
+
01.04.2022 17:02:40
1
11
Не е против превозването на техника и оръжие през въздушното пространство на Унгария, но трябва да бъдат приземени на територия на друга държава съюзник, и от там превозени по земя към Украйна.
20.
До _nib_
01.04.2022 17:00:05
1
13
https://www.rferl.org/a/hungary-orban-leaving-european-union-/31701582.html

Орбан е модерат в случая с Русия, като е против налагането на санкции и превозването на техника и оръжие към Украйна, директно през Унгарска територия, но няма намерение за напускане от ЕС или НАТО.
19.
До _nib_
01.04.2022 16:52:41
4
10
Ами това ако въобще е фактуално ще са стари песни. Дори да е било така, руската ивазия в Украйна явно му е променила мнението, както и на други. Не ми цитирай неща от преди години, чети какво се случва днес.
18.
_nib_
01.04.2022 16:49:13
9
5
Интервю и книга беше писал наскоро....Тома Томов ли беше...да не излъжа...Тука бяха пуснали откъси....Че Орбан е разочарован и ако навремето е ес е бил пример за просперитет, вече е само разочарование....Върна 1 милион унгарци за 10 години със стимули...За майки-безлихвен кредит по 32000 евра при първо дете....При трето-държавата опрощава кредита...
17.
До _nib_
01.04.2022 16:45:54
1
12
https://www.aljazeera.com/news/2022/3/7/pm-orban-allows-deployment-of-nato-troops-in-western-hungary
16.
До nib
01.04.2022 16:43:10
5
10
Интересна история. Имаш ли един факт, който можеш да ми покажеш, подкрепящ това твърдение?
15.
_nib_
01.04.2022 16:40:37
11
6
Орбан от поне преди година смята да ги вади.Очаквам да направи референдум.
14.
+
01.04.2022 16:38:52
7
13
Орбан официално даде разрешение войски на НАТО да бъдат разположени в западния регион на Унгария преди около месец.
13.
До _nib_
01.04.2022 16:34:48
4
12
Унгария е член и на ЕС и на НАТО. За какво въобще говориш??
12.
_nib_do 11
01.04.2022 16:31:33
12
10
Що? Унгария васал ли е? Или Орбан гледа интересите на страната и народа си?
11.
До _nib_
01.04.2022 16:27:12
9
18
ЕС и НАТО са единствената стена между България и васалство на Русия.

Но може би за теб да сме пак сателит те устройва. Ако си глупак.
10.
Burgas
01.04.2022 16:25:26
13
19
Те руснаците като имат какъв бой ядоха....
Казармата не прави войници, те се раждат и ако им се плаща ще се бият както трябва, а не насила, както нещастните руски деца, пратени на заколение от лудия дядка в кремъл.
9.
_nib_
01.04.2022 16:23:03
22
14
Казарма....може....Но след като си върнем суверенитета и сме неутрални....ТРЯБВА да излезем от ес и нато.
8.
Ееей тъпаци
01.04.2022 16:16:04
2
32
Никой няма да служи за вас, докато вие и частните ви бизнесбоклуци си пълнят гушите. Вие малоумни ли сте бе ?! Нито един българин няма да си мръдне пръста за вас у,оди такива. Кой ще ви защитава като вие избихте и прогонихте народа бе малоумници ? Ние искаме да ви избесим до крак всички шибани бизнесмени, депутати, президенти, че как въобще може да си помислите да се бием за вас
7.
8
01.04.2022 16:08:46
8
22
Едно мекотело каквото и да го правиш ще си остане мекиш. Много от вас които не са служили явно си нямат и на представа колко момчета от казармите бяха ползвани като проститутки, колко се самоубиха, колко станаха алкохолици и наркомани и колко пребиваха редовно жените си, щото не бяха в ред. Мъжкарите и войните по душа са си такива без някой да ги кара и задължава.
6.
Bbb
01.04.2022 16:06:38
6
8
Грешка до 1989година.
5.
Bbb
01.04.2022 16:04:58
4
13
За да се възстанови икономиката на държавата както си беше до 1898г трябват стотици години труд и много пари.Това няма как да се случи.
Напълно си прав!
4.
Абсолютно безмислено
01.04.2022 16:03:41
9
14
Говорете с хора които са действащи военни или скоро пенсионирани.
Всички ще ви кажат, че това е пълна загуба на време и средства.
Може да я направят доброволна служба, но не вярвам да има човек с здрав ум който и иска да служи доброволно.
3.
ХХ
01.04.2022 16:02:43
2
10
За да говори така, голямо мюре ще да е бил!
2.
Казармата е нужна
01.04.2022 15:57:14
25
23
Мъж, който не е минал военна служба е половин мъж. Недисциплиран, безотговорен и без умение да създаде здраво семейство. А без здраво семейство демографията фалира. Мъжете трябва винаги да са готови да защитят семейството и страната си, това е тяхна задача!
1.
Бургас
01.04.2022 15:49:56
14
13
Ай сега русофилите дето бяхте на Шипка , ще служите ли в българската армия , много ви знае устата?
И след една година срочна служба да видим колко ще го обичате Радев и ще гласувате ли за такива помияри.
Трябва да се възстанови казармата и келешите да се научат на дисциплината, но на мама синчето комунето ще го изпрати на Запад да учи ,да не ходи в казарма.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Ощетява ли Бюджет 2026 държавните служители: Вдигат им заплатите, за да си плащат осигуровките Ощетява ли Бюджет 2026 държавните служители: Вдигат им заплатите, за да си плащат осигуровките Синдикатите напомнят, че предвид натрупаната инфлация от 6-7%, евентуалното прехвърляне на осигуровките към служителите трябва да бъде обвързано с двуцифрено увеличение на трудовите им възнаграждения Кой разпъна чадър над Олег Невзоров? ДАНС го разследвали за пране на пари, депутати му помагали Кой разпъна чадър над Олег Невзоров? ДАНС го разследвали за пране на пари, депутати му помагали Протекциите са от най-високо ниво, разкри вътрешния министър, а бившият шеф на ТД на ДАНС във Варна Кирил Димов, намекна, че Деньо Денев е съгласувал отмяната на заповедта за експулсиране с бивш премиер Иван Демерджиев: Показанията на Олег Невзоров разплитат схемата с незаконния град „Баба Алино“ Иван Демерджиев: Показанията на Олег Невзоров разплитат схемата с незаконния град „Баба Алино“ Вътрешният министър обяви, че разпитите разкриват как длъжностни лица са си затваряли очите пред незаконното строителство, докато прокуратурата във Варна води шест производства Фестивалът Фантастичен Бургас 2026 завършва с мащабна среща с писателя Васил Попов Фестивалът Фантастичен Бургас 2026 завършва с мащабна среща с писателя Васил Попов Авторът на бестселъра „Мамник“ и критикът Десислава Желева представят мистичния свят на романите „Аждер“ и „Караеврен“ Vivacom представи ползите от високоскоростната свързаност  в Североизточна България Vivacom представи ползите от високоскоростната свързаност в Североизточна България Дискусия с представителите на местната власт показа, че интересът към възможностите за използване на мрежите на компанията е значителен Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция Представители на съдилища, прокуратури и съдебна охрана в града дадоха личен пример за солидарност и гражданска отговорност И проф. Александър Маринов се уреди с държавен пост, ще съветва вицепремиер И проф. Александър Маринов се уреди с държавен пост, ще съветва вицепремиер Очевидно това е компенсация за причинените му „вреди” от предизборната кампания през март т.г. Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско Инцидентът е станал на пътя между Айтос и Карнобат заради движение с несъобразена скорост ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“ ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“ Владислав Горанов обяви безусловна подкрепа за кадровите решения на Румен Радев, осигурявайки липсващите гласове за квалифицирано мнозинство Край на тримесечния шок: Дизелът падна до 1,48 евро за литър Край на тримесечния шок: Дизелът падна до 1,48 евро за литър Основният двигател зад сегашното рязко поевтиняване е именно успокояването на геополитическата обстановка в Близкия изток и туширането на първоначалния конфликт
40 жертви на 40-градусовия ад във Франция: Удавиха се в опит да избягат от рекордната жега 40 жертви на 40-градусовия ад във Франция: Удавиха се в опит да избягат от рекордната жега Трагичните инциденти са регистрирани в неохраняеми водни басейни, където гражданите са търсили прохлада Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone Доставчик е Samsung Display Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите Мащабният проект обхваща 12 острова в Егейско и Йонийско море с цел привличане и задържане на ключови специалисти Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия Не налагаме вето, но когато вредят повече на нас, отколкото на Москва, имаме резерви и ако те бъдат взети под внимание, пакетът ще бъде приет, каза външният министър Санкциите срещу Иран падат, боевете в Ливан затихнаха Санкциите срещу Иран падат, боевете в Ливан затихнаха Историческата крачка е направена след края на първия кръг от преговорите в луксозния швейцарски курорт Бюргенщок Огнен ад в Европа: Рекордните жеги, които взеха 18 жертви във Франция, пълзят към Балканите Огнен ад в Европа: Рекордните жеги, които взеха 18 жертви във Франция, пълзят към Балканите Високите температури причиняват смъртни случаи главно чрез топлинен стрес, който натоварва организма Задава ли се революция в Британия? Задава ли се революция в Британия? Оставката на Киър Стармър вещае бунт на забравената Англия и срив на двупартийната система, оцеляла почти 200 години Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка 10 години след референдума ново изследване показва сериозно разочарование от икономическите последици и миграционната политика на Обединеното кралство Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова Рухна и митът за влиянието на зелените. Средно на всяка от четирите партии се падат по малко над 4000 гласа Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев Тръмп: Войната в Украйна можеше да приключи за ден, ако руските танкове бяха останали на магистралата към Киев Според него, руски генерал е наредил на танковите колони да напуснат шосето и да навлязат в околните полета, въпреки неблагоприятните метеорологични условия.
Йордан Цонев Йордан Цонев Правя го от 1990 г., 36 години са достатъчно Виц на деня Виц на деня - Кучка мръсна! Измет долна! Лягай на земята! Ръцете на главата! Разтвори си краката!
- Скъпи, аз някак си по-различно си представях ролевата игра "Полицай хваща крадец"...
Виц на деня Виц на деня Две жени си говорят:
- Мъжът ми се спомина 3 дни след сватбеното пътешествие.
- Ох, миличкият... поне не се е мъчил много.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако една дреха ти харесва, ти буквално не излизаш от нея! Същото е и с жените!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори