Изложба на гоблени бе открита в Несебър (СНИМКИ)
Изложените ръчно изработени творби с автори Даниела Иванова, Магдалена Тошкова и Гинка Биволарова са 35
В Артиум център в Несебър бе открита изложба на гоблени. Експонираните произведения са дело на жени от Културно-просветно дружество „Вардарско слънце“ и ФФ „Македонка“ към НЧ „Яна Лъскова“.
Златин Чаушев, началник на отдел "Несебър- Световно наследство" откри изложбата. Той сподели, че творбите будят възхищение и учудване и подчерта, че "само с безкрайно търпение и любов могат да се сътворят такива красиви произведения на изкуството."
Изложените ръчно изработени творби с автори Даниела Иванова, Магдалена Тошкова и Гинка Биволарова са 35 на брой и представляват изображения по уникални проекти на най-известните производители в гобленарството. Експозицията съдържа натюрморти, природни и градски пейзажи, религиозни и портретни творби.
На вниманието на публиката са изложени не просто майсторски изпълнени ръкоделия, а одухотворени и прецизни произведения на изкуството.
Всеки, който реши да посети експозицията ще бъде впечатлен от техниката на бродиране - класическа и съвременна, която сръчните дами са овладели до виртуозност.
Изложбата ще бъде отворена за посещение всеки ден до 19 март от 10 до 19 часа.
--
Пак отписват Джокович в Мелбърн
Ледената кралица Линдзи Вон влезе в болница
Джокович със смайващи думи към Синер
Римляните използвали човешки изпражнения като лекарство?
Цената на цигарите скача
Друго си е да знаеш български - ето какво се случи с най-добрата дружка на Мони Николов в Новосибирск
Полезни храни против остеопороза
Младите мъже "полудяха" по пластичните операции
Тези 3 храни поскъпнаха най-много след приемането на еврото
Манчестър Юнайтед не забрави за Димитър Бербатов
Февруари носи пари и успех на три зодии
Лудогорец даде 4 милиона, но си струваше
