Момичета се сбиха пред училище заради момче
Девойките, които са на възраст около 12 години, се млатят пред очите на група други деца
Две момичета се биха пред училището в град Койнаре, Плевенско. Те решили да си премерят силите пред очите на група други деца. Случаят е от края на миналата седмица, но добива популярност, след като едно от децата снима сбиването.
На видеоклипа се вижда как две момичета на видима възраст около 12 години се бият, а не малко деца гледат грозната сцена. Темата с тупаницата между момичетата е водеща сред повечето ученици. Децата споделят, че до сбиването се стигнало заради момче. Пердахът се случва пред вратата на двора на училището, но според ръководството това е извън неговата територия и не става въпрос за училищен инцидент.
Директорката на училището Даниела Цоньовска е в отпуск. Оказва се, че тя знае за случилото се, без дори да е гледала клипа.
„С участващите в боя работи психолог. Извинили са се един на друг”, каза директорът на СОУ „Христо Смирненски“ Даниела Цоньовска.
Оказа се, че поддържането на версията, че боят е станал извън училището, е важно уточнение, тъй като при такъв случай Регионалното управление на образованието не се информирало.
„Ще проверим какви мерки е предприело училището, как е разгледало случая, дали е имало някакъв конфликт между учениците, дали е ангажиран психолог и най-важното – работи ли се със семействата”, каза Албена Тотева - началник на РУО на МОН в Плевен.
Очаква се проверката на място да бъде през следващата седмица, когато учениците се връщат в клас.
„90% от случаите на насилие се правят, за да се заснемат и да се качат с цел подигравка”, каза в студиото на „Здравей, България” Асен Александров от Сдружението на директорите в средното образование.
„Трябва да има наказание за подобни клипове в Интернет. По-важно е защо в училищата има толкова много случаи на психическа и физическа агресия. Това вреди на образователната система”, обясни д- р Юлиян Петров от Синдиката "Образование" към КТ "Подкрепа".
„Идеята за глобяване при качване на клипове с насилие граничи с безсилие. Имаме нужда от превенция. Проблемът е в цялото общество”, заяви Антонина Кенова.
Всички шофьори допускат тези грешки с климатика в колата, а те източват резервоара ви през лятото
Аз съм гастроентеролог от Харвард и ви съветвам да ядете тези 4 плода за добро храносмилане
Пълен потрес: Пиян баща качи 15-годишното си дете зад волана
Вече не пържа тиквичките, а правя този солен кекс - пухкаво и вкусно изкушение, което изчезва още топло
Сребърни медали и две индивидуални отличия за несебърски деца на международен футболен турнир
Реферите на Световното първенство по футбол прибират по над $100 000
Подпалиха дипломатически автомобили на българското посолство в Скопие
21-годишната Мария загина при бънджи скок от мост, забравиха да й сложат въже
Европейската комисия предупреждава: Пазете се от онлайн измами и фалшиви отзиви
Международният футболен турнир за купата "Созопол-Царево 2026" започна с елитни младежки отбори
Аз ще бъда най-отпред: Пеевски разсея слуховете за оттегляне и проведе чистка в ДПС
Община Несебър разширява образователната инфраструктура и подкрепя модерни иновации в професионалното обучение

Капризни ,суетни меркантилни и алчни ..и вперени в тъпотиятиите на телефона.
Когато аз бях дете, момчета се биеха за момичета...
После се питаме защо държавата е отпуснала 10 хил. лв за трансексуална фотосесия по картини на Майстора...
В такава токсична среда след години ще се налага да внасяме мъже, щото ще израснат прекалено женствени