×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Дрифтър лети с 220 км/час, автомобилен състезател зове за по-строги наказания


Дрифтър лети с 220 км/час, автомобилен състезател зове за по-строги наказания
При скорост от 220 км/час границата между това да имаш контрол и да го изгубиш е изключително тънка, предупреди автомобилният състезател Даниел Попов
03 Февруари 2022, Четвъртък, 08:02 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Младият мъж снима рискованите маневри и ги качва в социалните мрежи, за да се хвали

21-годишен шофьор подкара колата си с 220 км/ч. в локалното платно на магистрала. Той участва в гонки и се е снимал как дрифтира в населени места. Мъжът прави рисковани маневри и качва видоклипове в социалните мрежи, за да се хвали. 

Пред Нова телевизия автомобилният състезател Даниел Попов призова за по-строги наказания за подобни прегрешения на пътя. 

Може да го чакат да направи катастрофа с жертви и тогава да има реакция, каза пък водещият на „Здравей, България“ Виктор Николаев. 

Дрифтърът, който кара с 220 км/час по магистралата, е на 21 години от Ботевград. От МВР поясниха, че той е и собственик на автомобила. Санкциониран е многократно за различни нарушения, поясни репортерът на Нова телевизия Василена Гръбчева.

От ноември 2019 г. досега той има седем фиша за липса на Гражданска отговорност, шофиране без светлини и документи, каране с превишена скорост. 

От юли 2021 г. пък са му съставени и пет акта за липса на застраховка, за управление без колан, без фарове, без документи, неспазване на пътни знаци и др.

Трябва да се изградят писти, трасета, на които да може да се забавлява човек с автомобила си в безопасна среда, заяви Даниел Попов. 

„Нашите автомобили са конструирани спрямо спецификите на рали отсечките и рядко се достигат скорости над 180 км/час, тъй като след това вече е рисковано по пътищата. Много неща може да се случат на необезопасено трасе“, добави той.

„При скорост от 220 км/час неприятностите идват изключително бързо и границата между това да имаш контрол и да го изгубиш е изключително тънка. Много хора, които не тренират професионално автомобилен спорт, може да овладеят ситуации при такива високи скорости“, каза още мъжът, който е сочен като една от младите надежди на българския автомобилен спорт.
 


В категории: Животът


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
10
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Джокович със смайващи думи към Синер Джокович със смайващи думи към Синер 30/01/2026, Петък 21:18 0
Флагман.БГ Цената на цигарите скача Цената на цигарите скача 30/01/2026, Петък 20:40 5
Флагман.БГ Полезни храни против остеопороза Полезни храни против остеопороза 30/01/2026, Петък 20:00 0
Флагман.БГ Февруари носи пари и успех на три зодии Февруари носи пари и успех на три зодии 30/01/2026, Петък 18:40 0
Тервел ИЛИЕВ Лудогорец даде 4 милиона, но си струваше Лудогорец даде 4 милиона, но си струваше 30/01/2026, Петък 18:18 0
10
Коментара по темата
10.
дали?
03.02.2022 14:00:53
2
2
Чудно ми е как "лети" с 200 и дрифти
9.
!
03.02.2022 12:41:20
2
7
да се обеси!
8.
Rando
03.02.2022 11:56:30
0
7
Ако имаше истинска държава и истински народ на тази територийка,за такива клипове трябваше да им зимат книжките за 2 години и ако не работят нищо,да ги впрягат в обществено полезен труд на минимална заплата докато им влезне малко мозък в тъпите кратуни

Естествено тука няма нито закони,нито адекватна съдебна система,нито адекватен народ и ще продължаваме да четем кои 5-10 човека са умрели на пътя всеки ден

Този народ не е за коли а за каруци и коне

С изключение на 5-10 (в най-добрия случай) хора,всичко друго не заслужава да борави с каквито и да е машини,камо ли машини над 1 тон
7.
Хайде сега
03.02.2022 10:56:02
8
8
Карал с 200...че кой не е карал с толкова и повече по магистрала? Само този на който му е слаба бараката.
За мен проблема е другаде. Рисковото каране в населени места.
Колко народ измря на пешеходни пътеки? Всеки ден катастрофи на отбивката за М Рудник. Никой не дава мигачи...
И още и още.
А има и друго. Тоя младеж е с десетки глоби и фишове. Защо просто не му вземат автомобила и като плати глобите да му го върнат. Всички знаели,но никой нищо не прави. Къде е държавата питам?
6.
Някой си
03.02.2022 10:45:33
1
4
300 на пистата развиват предимно на старт-финала или дълга и права отсечка, ако има!
Катастрофата, която споменаваш се случи в завой, където скоростта е далеч под триста, даже и под 200.....някъде между 60 и 120 км/ч.....ако болид се блъсне с 300 от пилота няма да става нищо повече....ще е мъртъв!
Прочети малко какво се случва с органите на човек, който катастрофира ай да не е с триста, със 150 да е... Та това до 4 и 5
5.
ДО 1 НИКОЙ СИ
03.02.2022 09:56:05
3
0
ТИ ТВЪРДИШ ГЛУПОСТИ""на всяка манджа мерудия"" ОПРЕДЕЛЯТ ТВОЕТО ПОВЕДЕНИЕ МЪДРИТЕ ГРАЖДАНИ!!!!!!!!!!!!!!!!!
4.
до 1 НИКОЙ СИ
03.02.2022 09:48:54
5
1
ЗА ДА КОМЕНТИРАШ !!!!!!!!!МАЙ СИ ПОД ЕФЕКТА НА Дънинг–Крюгер аааааа????????ШОФИРАНЕТО С НАД ТРИСТА НА ПИСТАТА ""СИЛВЪРСТОУН""/при каквато скорост бе катастрофата между Верстапен и Хамилтът/!!!!!!!!!!!!!!!!!!НЕ СИ НАЯСНО МАЙ //ама пусто тоз ефект на Дънинг –Крюгер тъ ръчка отвътре// ЧЕ В РАЛИ АВТОМОБИЛЕТЕ ИМА СПЕЦИАРНО ИЗГРАДЕНА ПРЕДПАЗНА РЕШЕТКА ГАРАНТИРАЩА БЕЗОПАСНОСТА НА ЕКИПАЖА!!!!!!!!!!!!!ВИЖ В ЮТУБ ""ONI sistem RALLY monitoring ACCIDENT A RALLY SLIVEN 2021 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
3.
До 1
03.02.2022 08:34:41
1
24
А единствено в Перник (България, Европа),може да се набуташ в насрещното и да те ударят отзад ....
2.
Пехливанов
03.02.2022 08:23:38
1
12
Като извърши ПТП ,тогава ще го задържи родната полиция!
1.
Някой си
03.02.2022 08:23:24
11
12
Че е леке това пишлеме, леке е и си заслужава да влезе в затвора.....колкото до автомобилния състезател и той не е прав, все още има места в Европа където няма ограничения и може да се кара и с 220 и да те изпреварват с 250 и отгоре.
А безопасна среда за бързо и спортно шофиране не съществува!
Няма как едно рисково шофиране каквото е примерно на едно рали бъде в безопасна среда, това са глупости!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Румен Радев: Мой дълг е да вляза в парламента, но не със своя партия Румен Радев: Мой дълг е да вляза в парламента, но не със своя партия Най-удобният вариант за олигархията щеше да остана президент и на следващите избори  да си върне властта, но българите казаха „не“ на този корупционен модел, добави той Брадърът Виктор Ангелов влезе в „Черешката на тортата“ и пак се влюби Брадърът Виктор Ангелов влезе в „Черешката на тортата“ и пак се влюби Меденруднишкият Ромео, който се прочу със сълзите и любовният триъгълник, който „забърка“ в „Биг Брадър“, пише стихове за новата си любима Крайморие се вдигна на събрание заради проблемите с тока и камионите Крайморие се вдигна на събрание заради проблемите с тока и камионите Над 80 жители поискаха реални мерки и контрол, създадоха инициативен комитет Елените без ток и вода месеци след потопа, собствениците протестират Елените без ток и вода месеци след потопа, собствениците протестират Хората отказват да плащат такси и настояват за среща със собствениците на земята във вилното селище Задават се масови съкращения на работници, над 800 карнобатлии губят работата си Задават се масови съкращения на работници, над 800 карнобатлии губят работата си Кметът Георги Димитров призна, че градът трудно ще понесе загубата на толкова много работни места България, Гърция и Румъния с обединяват усилията за по-бърза жп връзка от Солун до Букурещ България, Гърция и Румъния с обединяват усилията за по-бърза жп връзка от Солун до Букурещ Трите страни ще търсят съвместно финансиране от ЕС за създаване на непрекъснат железопътен коридор Север - Юг Празнувайте любовта и виното: със световен музикант в 5-звезден лукс на морския бряг Празнувайте любовта и виното: със световен музикант в 5-звезден лукс на морския бряг Подарете си романтичен уикенд с морска панорама и СПА релакс   Допълнително финансиране се обявява за шест нови професии  Допълнително финансиране се обявява за шест нови професии  В списъка влизат железопътна техника, пчеларство, планински водач, ръководител движение, производство на месни и рибни продукти, както и редица специалности в областта на приложните изкуства TravelX и новото лице на туризма: пътуване без алкохол като устойчива бизнес тенденция TravelX и новото лице на туризма: пътуване без алкохол като устойчива бизнес тенденция Как пътуванията без алкохол се превръщат в икономически фактор и нов стандарт за модерния туристически бизнес Опозицията в Поморие пришпорва ОИК да свали незабавно кмета на Бата, той недоумява защо Опозицията в Поморие пришпорва ОИК да свали незабавно кмета на Бата, той недоумява защо Казусът е прост, но явно решението на Върховния касационен съд по делото за купуване на гласове, е четено до половината 
Генералният секретар на ООН предупреждава за предстоящ финансов колапс Генералният секретар на ООН предупреждава за предстоящ финансов колапс Ситуацията ще се влоши още повече в близко бъдеще“, пише Антонио Гутериш Мъжът на Риана иска да се кандидатира за кмет на Ню Йорк Мъжът на Риана иска да се кандидатира за кмет на Ню Йорк A$AP Rocky е родом от Ню Йорк, а до 2029 г. ще покрива възрастовите изисквания за позицията на кмет Почти всички ябълки в Европа съдържат остатъци от пестициди Почти всички ябълки в Европа съдържат остатъци от пестициди 85% от пробите на ябълки съдържат множество остатъци от химикали, а „вечни вещества“ се откриват в 64% от пробите, сочи ново наблюдение на европейски организации ЕС подготвя 20-и пакет санкции срещу Русия ЕС подготвя 20-и пакет санкции срещу Русия Кая Калас обяви цел за въвеждане на новите мерки на 24 февруари с акцент върху морските услуги и енергийния сектор Американската армада е във водите на Близкия изток, но Иран не се предава Американската армада е във водите на Близкия изток, но Иран не се предава Техеран заяви, че въоръжените сили са с пръст на спусъка и готови за незабавен отговор Как Мюсюлманското братство превърна толерантността в оръжие срещу демокрацията Как Мюсюлманското братство превърна толерантността в оръжие срещу демокрацията Аржентина, отделни щати в САЩ и арабски държави го обявиха за терористична организация, либерална Европа още се колебае Илон Мъск призна в Давос: Имаме 9000 сателита в околоземната орбита, не сме засекли извънземни Илон Мъск призна в Давос: Имаме 9000 сателита в околоземната орбита, не сме засекли извънземни Основателят на Tesla и SpaceX коментира бъдещето на изкуствения интелект, роботите и липсата на доказателства за извънземен живот Поведение на Тръмп предизвика въпроси за самообладанието му Поведение на Тръмп предизвика въпроси за самообладанието му Президентът бе забелязан да отклонява вниманието си по време на ключови срещи, а европейски партньори изразиха притеснения относно стабилността му Джими Кимъл нарече филма за Мелания Тръмп „подкуп за 75 милиона долара“ Джими Кимъл нарече филма за Мелания Тръмп „подкуп за 75 милиона долара“ Лентата проследява пътя ѝ в навечерието на завръщането ѝ в Белия дом за втори мандат като първа дама и е планирана за световна кинопремиера на 30 януари 2026 г. Войната в Украйна: Близо 2 милиона са жертвите от двете страни Войната в Украйна: Близо 2 милиона са жертвите от двете страни От началото на пълномащабната агресия срещу територията си Украйна е загубила между 100 и 140 000 войници
Илияна ЙОТОВА, президент Илияна ЙОТОВА, президент Политическите фигури не са решение за служебния кабинет
Виц на деня Виц на деня - Здрасти, как е? Завърши ли висшето?
- Завърших. С две дипломи съм вече - психология и публична администрация.
- Браво! А по колко даваш доматитe?
Виц на деня Виц на деня - Защо закъсня с 30 минути?
- Красивите жени могат да закъсняват за среща!
- Така е, но ти защо закъсня?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Опитният мъж знае, че трябва да почука, дори когато отваря вратата на гардероба.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори