Първи сблъсък на Конгреса на БСП: 410 срещу 138 за Нинова
Мнозинството отхвърли искане заседанието да бъде прекъснато за церемонията по встъпването в длъжност на президента
Светлана Шаренкова и Весела Лечева поискаха Конгресът на БСП да бъде прекъснат заради церемонията по встъпване в длъжност на президента Румен Радев. Партийното мероприятие започна в 10 ч. в НДК. Президентското събитие пък стартира в 11 ч. на пл. „Св. Александър Невски“.
Според Шаренкова и Лечева датата и часът на Конгреса не са подбрани правилно.
Първата поиска да се даде почивка в 10,45 ч., за да отидат на инаугурацията на Румен Радев. Весела Лечева пък подчерта, че БСП е имала важна роля в избора на Радев и това е повод за гордост.
Георги Свиленски, който модерира Конгреса, обясни, че представители на ръководството ще посетят церемонията с държавния глава. Освен това всеки делегат имал възможност да отиде.
Когато Националният съвет на БСП насрочвал Конгреса, нито един не поставил въпроса за датата, включително Лечева и Шаренкова.
В крайна сметка предложението за отлагане бе подкрепено от 138 делегати. 384 обаче бяха „против“ и 26 - „въздържал се“ (общо 410, които могат да се броят в подкрепа на Нинова). Така то бе отхвърлено.
Конгресът бе открит от Корнелия Нинова по традиция с трите химна – на България, на Европейския съюз и социалистическия интернационал.
Големият въпрос днес е дали висшият орган на БСП ще констатира оставката на Нинова и дали ще има нови вътрешни избори.
Евентуален най-голям неин конкурент за поста се очаква да е Крум Зарков.
"Ад" на популярен плаж: Дронове кръжат след атака на 4-метрова акула
Крал и на дансинга: Везенков "взриви" купона на шампиона с Бангаранга
Огромен отзвук след шествието: Княгиня Калина в епицентъра, организаторите с реакция
Изгряваща спортна звезда загина в зловещ инцидент
Подробности за драмата с "принца"-красавец, признат за изнасилвач
Всички шофьори допускат тези грешки с климатика в колата, а те източват резервоара ви през лятото
Аз съм гастроентеролог от Харвард и ви съветвам да ядете тези 4 плода за добро храносмилане
Пълен потрес: Пиян баща качи 15-годишното си дете зад волана
Вече не пържа тиквичките, а правя този солен кекс - пухкаво и вкусно изкушение, което изчезва още топло
Сребърни медали и две индивидуални отличия за несебърски деца на международен футболен турнир
Реферите на Световното първенство по футбол прибират по над $100 000
Подпалиха дипломатически автомобили на българското посолство в Скопие

Гладни са.