Българската баница се нареди сред най-вкусните ястия в света
В каталога му присъстват над 10 000 храни и напитки - популярни, както и забравени вкусове и аромати на градове, региони и села по света
Кулинарният пътеводител и енциклопедия на най-добрите вкусове по света TasteAtlas е световен атлас на традиционни ястия, местни съставки и автентични ресторанти.
В каталога му присъстват над 10 000 храни и напитки - популярни, както и забравени вкусове и аромати на градове, региони и села по света.
Сега в обсега на вниманието му попада и популярното българско ястие баница, съобщава БГНЕС.
„Баницата е традиционно българско ястие, което се приготвя чрез напластяване на листове от намаслено фино тесто със смес от яйца, кисело мляко и бели сирена, за да се получи простата и класическа версия на ястието. Освен с класическия пълнеж от сирене, тази баница може да се приготви с безброй различни пълнежи както солени, така и сладки“, пише TasteAtlas.
Особено популярни, според описанието на сайта, са баниците със зеленчуков пълнеж, като например зелник. Той може да се направи с пълнеж от зеленолистни зеленчуци, като спанак, коприва, магданоз и зеле. Празникът пък се прави с праз, а лучник е вид баница с пълнеж от лук.
Когато става въпрос за сладки варианти на баницата, има тиквеник, приготвен с тиква, разновидност с ябълков пълнеж, щрудел или млечна баница - приготвена чрез накисване на тестени листове със смес от мляко, яйца, захар и ванилия.
„Понякога българите поставят в баницата късметчета, монети или хартийки, на които са написани желания - практика, особено популярна през празничния зимен сезон“, пише още TasteAtlas. „Обикновено баницата се сервира като ястие за закуска с кисело мляко или боза“.
Наскоро българската шарена сол оглави класацията за микс от подправки от цял свят на кулинарния атлас.
Румен Радев изрази съболезнования към близките на Димитър Пенев
Все още се ориентираме как да се разделим с лева и това е нормално
Доналд Тръмп: Режимът в Куба е готов да падне
Германец можеше да предизвика ужасна трагедия в Бургаско
Гъста мъгла и ремонтни дейности усложняват пътуването по ключови пътища в страната
Попова Коледа е, има много обичаи
Опасно време в почти цялата страна, за три области предупреждението е крайно сериозно
Рубио: Няма война между САЩ и Венецуела
Григор Димитров с коментар в Австралия за младите Иван Иванов и Александър Василев
Река излезе от коритото си, заля дворове
Мадуро по джапанки и с палци нагоре сред агенти - гавра ли е тази снимка?
Въпрос "ще може ли с българското евро да се пазарува в Гърция" взриви мрежата
