Турция сменя официално името си
„Думата "Тюркийе" представлява и изразява културата, цивилизацията и ценностите на турската нация по най-добрия начин“
Стоките, произведени в Турция, ще бъдат етикетирани с „Произведено в Тюркийе (Türkiye)“, а местните институции ще използват „Тюркийе“ като име на страната във всякакъв вид официална кореспонденция и дейности, според нов президентски указ. „Думата "Тюркийе" представлява и изразява културата, цивилизацията и ценностите на турската нация по най-добрия начин“, се казва в указа, подписан от президента Реджеп Тайип Ердоган и публикуван в Официален вестник. „Отсега нататък новото име има за цел да представи хилядите години опит на нашата държава и нация във всяка област под марката „Тюркийе“, се отбелязва в официалното становище.
„В този контекст, в рамките на укрепването на марката „Тюркийе“, във всички видове дейности и кореспонденция, особено в официални отношения с други държави и международни институции и организации, ще бъде използвано това наименование. „Тюркийе“ (Türkiye), ще се използва вместо чуждестранните наименования "Turkey", "Turkei", "Turquie" и др.
През януари 2000 г. Асамблеята на турските износители (TİM) обяви, че ще използват етикети „Произведено в Тюркийе“ вместо „Произведено в Турция “ върху продуктите, изпратени в чужбина. Това обаче не беше задължително решение до сега. TİM също създаде „съвет за брандиране“ за популяризиране на новия етикет.
Синът на норвежката престолонаследница отрече видеата да показват изнасилване
Българският турист ще бъде защитен на 100% при пътуване решиха в НС
Ким Кардашиян и Луис Хамилтън навлизат в нов етап
С фокус върху ролята на жените през Втората световна война стартира фестивалът DOCK
България и Кипър с най-висока смъртност от рак в ЕС въпреки бързия достъп до нови терапии
Риби: след 11 февруари 2026 г. започва период, който ще промени посоката ви
Мъж потроши жилището на бившата си приятелка в Стара Загора
Обраха офис на СКАТ
Нов кръг мирни преговори за Украйна започна в Абу Даби
ИТН пред Йотова служебният премиер не бива да е политическа фигура
И в Гърция ситуацията не е розова, домакинства се борят да свържат двата края
Ченгета от РУ-Малко Търново спипаха дрогиран шофьор край село Извор

ПУЕШКА РАБОТА.
Стара турска поговорка.
Манафгиби?
Хасан да ми яде,
Българският патладжан.
ISTORIATA SI ZNAE RABOTATA ....
DALI CHTE E TURCIA , TURKEY , TURKIE I T.N. SI E TIAHNA RABOTA .
Мръсен циганин
Turkey adopted its official name, Türkiye Cumhuriyeti, known in English as the Republic of Turkey, upon the declaration of the republic on October 29 1923.
https://en.wikipedia.org/wiki/Name_of_Turkey