Ресторантьори гневни: АЕЦ „Козлодуй“ спечели 717 милиона, а ние фалираме
Те настояват за незабавна държавна намеса за намаляне на цните на тока
Гневно писмо разпратиха до медиите Българската асоциация на заведенията и Сдружението на заведенията в България. Те настояват за незабавна държавна намеса по отношение цените на тока и негодуват, че производителите на ток печелят милиони, а хиляди собственици са обречени на мизерия и фалит.
„АЕЦ "Козлодуй" отчете рекордните 717.5 млн. лв. печалба за деветмесечието, пише в медийни публикации. Очаква се заради скъпия ток, до края на годината сумата да надхвърли 1 млрд. лв. Абсолютна подигравка със загиващия български бизнес!
Сметки за ток са по три, а приходите са намалели по три! Говори се за някаква държавна подкрепа някога, някак си, но до момента реално тя не е усетена. Всеки работодател в малкия и среден бизнес е поставен пред дилемата, коя сметка първо да плати – за ток ли, заплати ли, кредити ли, към доставчиците си ли да се издължи…
Как пък един отговорен фактор в управлението на тази клета държава не се сети, че като затриват бизнеса, обричат на разсипия цялата ни икономика?“, недоволстват собственици на заведения.
80 години от създаването на Веспа
Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ
Почина бивш депутат
С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас
Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето
Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче
Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца
Шеф от ДАИ разследва зверската катастрофа на „Тракия“, в която загинаха две деца
Опасни храни на пазара: БАБХ спря близо 5 тона с куп нарушения в София, Пловдив и Бургас
Богдан Милчев: Мантинелите са корупционното елдорадо в пътната безопасност

Много интересно…
Свиквайте господа ресторантьори и по-зле ще става. Не защото държавата ще ви затвори, а защото пазара ще ви елиминира. Това се нарича пазарна икономика и търсенето определя и предлагането.
Еб*ти наглите....