Шокиращо ниска избирателна активност в ромското гето на Бургас (ВИДЕО)
Около 8 % от имащите право на глас са гласували до 15:30 ч.
Невиждано ниска избирателна активност има днес в кв. Кумлука, установи проверка на екип на Флагман.бг. В осемте ромски секции в ОУ „Христо Ботев“ гласували към този момент са около 8 % от имащите право на глас. В някои от секциите, като СИК 83, вота са си упражнили едва 5 %.
„И миналия път активността бе слаба, но такова чудо никога не е било“, казаха за Флагман.бг дългогодишни членове на изборната администрация. Според тях активността едва ли ще се вдигне драстично в следващите часове. Повече от очевидно било, че ромите няма да гласуват.
Кратка проверка на репортерския ни екип в гетото показа, че там ври от хора. На ул. „Тамара“ те са извадили маси и се забавляват. Очевидно е, че в кв. Кумлука, че има хора, не са забегнали в чужбина, както бе през юли.
Очаквайте обяснението на ромка със златни зъби по-късно във Флагман.бг!
В същото време гласуващите в осемте СИК-а в ОУ „Христо Ботев“ се справят сравнително добре с машините.
Вижте как гласува млада жена пред нашата камера:
Когато приятелството стане интимно: 5 съвета как да не го развалиш
Кои са най-романтичните и кои най-малко романтичните зодии
Мика Зайкова: Най-бедни сме в ЕС, но държим едни от най-добре платените депутати
Световното влиза в решаваща серия от мачове (ПРОГРАМА 22.06-28.06)
Внепазно почина собственикът на голяма верига хранителни магазини
Ирански медии: Ормузкият проток няма да бъде отворен, докато има боеве в Ливан
Скрит риск дебне Черноморието под земята
Скъпите полети и горива пренареждат лятната ваканция в САЩ
Гръцки остров пусна първия AI туристически гид
"Фантастичен Бургас“ се завръща с второ издание, посветено на паметта на Любен Дилов-син
АПИ уточни: Пострадалите край Ботевград не са служители на Агенцията
Тръмп предупреди, че ако Иран затвори Ормузкия проток, „ще ги взриви от бой“

Браво, Рашков! Не съм вярвал, че ще видя политик, от чиито действия има реални полезни резултати за народа!
Има надежда, има!
Значи другаря Рашков си е свършил работата.
А най-вече да убие простия български народ, гласувал за тях!
Прости ми, Боже!
Бат боко да ни съ стискъ, да дава пъра за да глъсувам.