Шокиращо ниска избирателна активност в ромското гето на Бургас (ВИДЕО)
Около 8 % от имащите право на глас са гласували до 15:30 ч.
Невиждано ниска избирателна активност има днес в кв. Кумлука, установи проверка на екип на Флагман.бг. В осемте ромски секции в ОУ „Христо Ботев“ гласували към този момент са около 8 % от имащите право на глас. В някои от секциите, като СИК 83, вота са си упражнили едва 5 %.
„И миналия път активността бе слаба, но такова чудо никога не е било“, казаха за Флагман.бг дългогодишни членове на изборната администрация. Според тях активността едва ли ще се вдигне драстично в следващите часове. Повече от очевидно било, че ромите няма да гласуват.
Кратка проверка на репортерския ни екип в гетото показа, че там ври от хора. На ул. „Тамара“ те са извадили маси и се забавляват. Очевидно е, че в кв. Кумлука, че има хора, не са забегнали в чужбина, както бе през юли.
Очаквайте обяснението на ромка със златни зъби по-късно във Флагман.бг!
В същото време гласуващите в осемте СИК-а в ОУ „Христо Ботев“ се справят сравнително добре с машините.
Вижте как гласува млада жена пред нашата камера:
Трикове и хитрини за отслабване след 30 и 40 години
Фентанилови зомбита? Две дрогирани момчета уплашиха минувачи край Сахат тепе в Пловдив
TikTok плаща 400 млн. долара заради данни на деца - едно от най-големите споразумения по случая в САЩ
Смърт за лайкове: Петима тийнейджъри загинаха в Ирландия, опасна мания превръща магистралите в сцена
„Чакай тук“: Баща остави 7-годишния си син сам на Фуджи и продължи към върха
Три години след еврото: 4 от 10 хървати над 65 години са в риск от бедност
Над 40% от работещите българи прегарят: Ето сигналите, които не бива да подминаваме
Хакнаха издателя на най-очакваната видеоигра за десетилетието, първи кадри от GTA VI
Защо Иран още не се предава: режимът разчита на твърдост, петрол и натиск през Ормуз
Тревога на плажа край Албена: Откриха части от дрон, сапьори проверяват има ли взрив
Защо самолетите не режат Тихия океан по права линия? Картата ни подвежда
Нови подробности за внезапната смърт на актрисата Хейдън Панетиър

Браво, Рашков! Не съм вярвал, че ще видя политик, от чиито действия има реални полезни резултати за народа!
Има надежда, има!
Значи другаря Рашков си е свършил работата.
А най-вече да убие простия български народ, гласувал за тях!
Прости ми, Боже!
Бат боко да ни съ стискъ, да дава пъра за да глъсувам.