Шокиращо ниска избирателна активност в ромското гето на Бургас (ВИДЕО)
Около 8 % от имащите право на глас са гласували до 15:30 ч.
Невиждано ниска избирателна активност има днес в кв. Кумлука, установи проверка на екип на Флагман.бг. В осемте ромски секции в ОУ „Христо Ботев“ гласували към този момент са около 8 % от имащите право на глас. В някои от секциите, като СИК 83, вота са си упражнили едва 5 %.
„И миналия път активността бе слаба, но такова чудо никога не е било“, казаха за Флагман.бг дългогодишни членове на изборната администрация. Според тях активността едва ли ще се вдигне драстично в следващите часове. Повече от очевидно било, че ромите няма да гласуват.
Кратка проверка на репортерския ни екип в гетото показа, че там ври от хора. На ул. „Тамара“ те са извадили маси и се забавляват. Очевидно е, че в кв. Кумлука, че има хора, не са забегнали в чужбина, както бе през юли.
Очаквайте обяснението на ромка със златни зъби по-късно във Флагман.бг!
В същото време гласуващите в осемте СИК-а в ОУ „Христо Ботев“ се справят сравнително добре с машините.
Вижте как гласува млада жена пред нашата камера:
Георги Константинов с премиера в Бургас, разказва за срещите си с Петя Дубарова
Филип Буков и Деси Бакърджиева в Бургас заради „Илюзията в брака“
Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита!
73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“
Убиецът на Къци от Лъвов мост остава за постоянно в ареста
София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
Заподозреният за тройната трагедия в Угърчин сменял два пъти дрехите си
Беларус обвини външни сили в опит да я въвлекат във войната в Украйна
Голям астероид преминава близо до Земята в събота
Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни

Браво, Рашков! Не съм вярвал, че ще видя политик, от чиито действия има реални полезни резултати за народа!
Има надежда, има!
Значи другаря Рашков си е свършил работата.
А най-вече да убие простия български народ, гласувал за тях!
Прости ми, Боже!
Бат боко да ни съ стискъ, да дава пъра за да глъсувам.