Шокиращо ниска избирателна активност в ромското гето на Бургас (ВИДЕО)
Около 8 % от имащите право на глас са гласували до 15:30 ч.
Невиждано ниска избирателна активност има днес в кв. Кумлука, установи проверка на екип на Флагман.бг. В осемте ромски секции в ОУ „Христо Ботев“ гласували към този момент са около 8 % от имащите право на глас. В някои от секциите, като СИК 83, вота са си упражнили едва 5 %.
„И миналия път активността бе слаба, но такова чудо никога не е било“, казаха за Флагман.бг дългогодишни членове на изборната администрация. Според тях активността едва ли ще се вдигне драстично в следващите часове. Повече от очевидно било, че ромите няма да гласуват.
Кратка проверка на репортерския ни екип в гетото показа, че там ври от хора. На ул. „Тамара“ те са извадили маси и се забавляват. Очевидно е, че в кв. Кумлука, че има хора, не са забегнали в чужбина, както бе през юли.
Очаквайте обяснението на ромка със златни зъби по-късно във Флагман.бг!
В същото време гласуващите в осемте СИК-а в ОУ „Христо Ботев“ се справят сравнително добре с машините.
Вижте как гласува млада жена пред нашата камера:
Слагам този продукт от кухнята във водата и подът блести от чистота
Пухкав блат, сочни череши и невероятен аромат – този сладкиш е истинска наслада за сетивата
Ричард Алибегов скочи срещу черния пиар за родното Черноморие
Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone
СДВР подхваща ромите с ножове в подлез „Плиска“
Иван Демерджиев: Показанията на Олег Невзоров разплитат схемата с незаконния град „Баба Алино“
Фестивалът Фантастичен Бургас 2026 завършва с мащабна среща с писателя Васил Попов
Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция
Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско
ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“
Деветокласничка от Айтос спечели първо място в международен конкурс за фотография
КЗК наложи санкции за заблуждаващо предлагане на продукт като масло

Браво, Рашков! Не съм вярвал, че ще видя политик, от чиито действия има реални полезни резултати за народа!
Има надежда, има!
Значи другаря Рашков си е свършил работата.
А най-вече да убие простия български народ, гласувал за тях!
Прости ми, Боже!
Бат боко да ни съ стискъ, да дава пъра за да глъсувам.