Цветан Цветанов: Всички политици трябва да работят за доверието в избирателната система
Много сериозни са червените разделителни линии в политическия живот на страната и смятам, че не се мисли толкова за държавата, колкото за политическото оцеляване на определени политически формации и загърбване на националните интереси, каза Цветанов
Гласувах за реално, силно, дясно управление с десни решения и противопоставяне срещу левия популизъм. Това, от което се нуждае страната ни днес е да имаме силно политическо лидерство, за да може да изведем България от тази тежка 2-годишна ковид криза, в която се видя, че липсва лидерство. Това каза в старата столица водачът на великотърновската листа на Национално обединение на десницата и председател на една от партиите в него Цветан Цветанов, след като упражни правото си на глас. Както винаги той гласува в секция в Хуманитарна гимназия „Св. св. Кирил и Методий“ във Велико Търново.
На въпрос ще бъде ли съставено правителство след тези трети избори Цветанов заяви: „Много сериозни са червените разделителни линии в политическия живот на страната и смятам, че не се мисли толкова за държавата, колкото за политическото оцеляване на определени политически формации и загърбване на националните интереси“.
„Не съм толкова оптимист, но сме длъжни да вярваме, че ще има правителство и ще може да има диалог в следващия парламент по важните национални политики на държавата.
При всички положения ще има една психологическа бариера при възрастните хора и това е проблем, който може би с годините ще бъде преодоляван и самото недоверие, което някои политически лидери създадоха в обществото води още повече до отказ от това да упражнят конституционното си право на глас.
Смятам, че всички политици трябва да работят за доверието в избирателната система – това е най-демократичното и реалното, което може да определи бъдещето на всяка една демократична правова държава“, каза още Цветанов.
Цветан Цветанов спази традицията си, преди да даде своя вот, да посети Катедралния храм „Рождество Богородично“ във Велико Търново. Там, заедно със съмишленици и кандидати от листата на Национално обединение на десницата, запали свещичка за здраве, успех и благоденствие на всички българи.
Жозе Моуриньо поема Реал Мадрид
Иран иска да контролира и световния интернет
Затварят бензиностанциите по АМ Тракия в сряда
Кой е мъжът на Дара, каква “опасна” професия има и как се запознават
Как една държава превърна ресурсите си в бъдеще, а не в корупция
Турция изпраща нов кораб да търси газ в Черно море
Жозе Моуриньо поема Реал Мадрид
18/05/2026, Понеделник 13:59
0
Почина майката на бившата кметица на столичния район "Младост" Десислава Иванчева
Сгответе дроб по венециански с карамелизиран лук и полента, ще си оближете пръстите
Радев назначи още четирима зам.-министри
Халваджиян за Дара: Спомням си, че на кастингите през 2015 г. имах една забележка към нея
Революция в европейския транспорт: ЕК премахва пречките пред пътуването с влак
Мъж стреля с прашка по деца във Велико Търново, има пострадали
