×
Европейска столица на културата Евровизия 2027 Промо зона Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Ще хапнат ли съветниците на Бургас евтини банани


Ще хапнат ли съветниците на Бургас евтини банани
Тема в развитие
виж още
скрий
20 Април 2011, Сряда, 16:08 ч.
Автор: Веселин ВАСИЛЕВ

Защо утре ще бъде най-важния ден за града от 1989 година насам

Утре ще бъде много важен ден за Бургас. Според мен – най-важния от 1989 година насам. Защото общинските ни съветници трябва да решат ще има ли града ни индустриална зона, или не. Макар преди година те да гласуваха специален меморандум за това, през март отхвърлиха докладната за логистичния парк. Разговарях с някои от съветниците, гласували против. Чух мотивите им, но не ги приемам. Мисля, че в тях има много повече политика, отколкото аргументи. Имаше даже сравнения с Колодрума. Извинявайте, но това е пълна глупост. За Колодрума имаме дружество, в което частна фирма притежава 50 процента от капитала. А тук говорим за ЕАД – еднолично акционерно дружество. И партньорство с държавата, а не с поредния мошеник. В Русе две чужди компании инвестираха 115 милиона евро броени месеци след създаването на зоната. Във Варна само ни чакат да се издъним и да вземат парите, отделени за Бургас.

Преди три месеца пуснах обява, че търся журналисти. Отговориха ми 148 човека – основно продавач-консултантки, сервитьорки, пазачи и сезонни работници по хотелите – бармани или носачи на куфари. Един пишеше, че е добър в аранжирането на витрини, друг – че правел красиви букети и бил вещ в отглеждането на декоративни рибки, трети – че е оператор на почистващи машини, каквото и да означава това. Имах и екзотични кандидатури – яви се една специалистка по класически лечебни масажи, един пиротехник, един производител на маркучи за капково напояване, един продавач на цедено мляко и маслини, един чейнчаджия, един бивш смешник от парти-агенция „Смехурко” и един продавач на матраци „Стела”. Аз трябваше да избирам кой от всички тези е най-близо до журналистиката.

Няма защо да се лъжем, господа общински съветници - това е днес работната сила на Бургас – нискоквалифицирана работна ръка в един град, където от години прииждат само търговци и нито един сериозен производител. А схемата е проста – откриването на модерни производства в зоната ще даде работа на много хора и добри заплати, ще привлече и работна сила от други градове. Бургас ще се разрасне, ще се съживи.

Утре съветниците трябва да вземат много важно решение – ще развиваме ли нова индустрия или ще чакаме откриването на поредния МОЛ – с балони, струпване на пенсионери и бой за евтини банани. А този път, ако слушаме много, може да ни намалят и картофите. Така ще има и за ядене, и за разнасяне из общинския съвет.


В категории: Власт , Политика


Веселин ВАСИЛЕВ Автор
Веселин ВАСИЛЕВ
4
Коментара
Флагман.БГ Скопие праща нов посланик у нас Скопие праща нов посланик у нас 18/08/2026, Вторник 20:00 0
4
Коментара по темата
4.
Краси
21.04.2011 09:54:47
3
2
Подкрепям идеята за бананите. Да ги чакаме след сесията!!!!Твърдо сме за призива на кмета.
3.
nai-dobria-Милен Николов М. Рудник
21.04.2011 06:13:11
4
7
Когато Митко говори за общи блага, така умилително,дори сьлзи ни текат и хьлцаме от захлас.Знайте че милиони ще се влеят в нечий частен джоб, изобщо не се надявайте на общото благо,абе хора не им ли научихте номерата , може ли всеки пьт да им се врьзвате като шарани...., тия глави за какво са ви.
2.
АнаЛиЗаТор
20.04.2011 18:52:44
4
3
Евала!!!! Ей това четене чаках.
1.
НБ
20.04.2011 17:14:54
4
4
Подкрепям на 100% идеята на статията. Нещо повече: трябва да се организираме и да чакаме съветниците след гласуването - и както с "йеховистите", който е гласувал против - бой по дебелата кратуна. Само така има шанс нещо в Бургас да се промени.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Airbnb балонът за Евровизия се спука: Под 3% от леглата в Бургаска област са частни апартаменти Airbnb балонът за Евровизия се спука: Под 3% от леглата в Бургаска област са частни апартаменти Проф. Румен Драганов посочи реални хотелски цени между 93 и 175 евро на вечер, а големите комплекси обещаха да не надуват тарифите Младежи ще преобразят стената край Моста в Бургас с обща графити композиция Младежи ще преобразят стената край Моста в Бургас с обща графити композиция Инициативата в Морската градина връща вниманието и към старата идея Бургас да има собствен фестивал на уличното изкуство Димитър Николов: Преди три години тук беше блато, а днес - 600 дка модерна индустриална зона Димитър Николов: Преди три години тук беше блато, а днес - 600 дка модерна индустриална зона Осем компании вече са привлечени във Фаза 2 на Индустриалния парк, а интересът към свободните терени продължава да расте Големи компании изкупуват парцелите в индустриалната зона на Бургас, ще разкрият много работни места Големи компании изкупуват парцелите в индустриалната зона на Бургас, ще разкрият много работни места Осем компании вече са стъпили във Фаза 2, а свободните площи са по-големи и позволяват значително по-големи производства Кметът на Созопол Тихомир Янакиев с важен призив в пика на сезона Кметът на Созопол Тихомир Янакиев с важен призив в пика на сезона Хиляди автомобили преминават ежедневно през общината, а улиците и курортните зони са пълни с пешеходци и велосипедисти След нокаута в бургаската детска градина: Институциите влизат на проверка, а пострадалото дете ще бъде оперирано След нокаута в бургаската детска градина: Институциите влизат на проверка, а пострадалото дете ще бъде оперирано Детето е със сериозни травми и предстои операция, институциите влизат на проверка във филиала в Горно Езерово Асен Василев атакува Радев за заплатите Асен Василев атакува Радев за заплатите Лидерът на ПП обвини управляващото мнозинство, че е премахнало предвидим механизъм за доходите, ден след като кабинетът договори принципите на новата система България излезе от американския Списък 301 след ударите срещу онлайн пиратството България излезе от американския Списък 301 след ударите срещу онлайн пиратството Вашингтон отчете напредъка на българските служби и операцията срещу Zamunda, ArenaBG и Zelka, но пиратските мрежи вече местят инфраструктурата си между държави за минути Бургас вече има втори Индустриален парк Бургас вече има втори Индустриален парк За девет месеца Бургас изгради инфраструктурата на Фаза 2, там ще се открият много нови работни места  Лекари се борят за живота на син на известни хотелиери в Благоевград Лекари се борят за живота на син на известни хотелиери в Благоевград Пострадалият е незрящ, на 38 години е
Най-добрите аматьори в България се събират в Бургас за ERA Black Sea Open Най-добрите аматьори в България се събират в Бургас за ERA Black Sea Open Сред участниците са Михаил Гочев, Радослав Владимиров, Иван Притъргов и Марк Хаджижеков Хеликоптер евакуира жена с 65% изгаряния, след като колата ѝ пламна на бензиностанция Хеликоптер евакуира жена с 65% изгаряния, след като колата ѝ пламна на бензиностанция Валери Божинов се връща във Флоренция за вековния юбилей на Фиорентина Валери Божинов се връща във Флоренция за вековния юбилей на Фиорентина Българинът получи покана за празника на „виолетовите“, а на „Артемио Франки“ се събират Батистута, Баджо и още големи имена от историята на италианския футбол Хакаинде Хичилема спечели втори президентски мандат в Замбия Хакаинде Хичилема спечели втори президентски мандат в Замбия Избирателната комисия обяви действащия държавен глава за победител, докато европейските наблюдатели отчетоха неравни условия в кампанията Тръмп нарече Ормузкия проток нова американска територия и показа карта Тръмп нарече Ормузкия проток нова американска територия и показа карта Президентът на САЩ се върна към идеята си дни след първото изявление, а този път публикацията му в Truth Social изглежда далеч по-малко като шега Лавров за Румен Радев: Познавам го добре - някои устояват на натиска, други се пречупват Лавров за Румен Радев: Познавам го добре - някои устояват на натиска, други се пречупват Руският външен министър коментира отказа на България да участва в Коалицията на желаещите и постави позицията на премиера през призмата на националния интерес Край на "капарирането" на паркомясто в Гърция Край на "капарирането" на паркомясто в Гърция Новият гръцки пътен кодекс забранява самоволното заемане на улицата, а изключение има само при законно разрешение 11 години затвор заради критики към войната в Украйна 11 години затвор заради критики към войната в Украйна Присъдата идва дни след като Върховният съд забрани на антивоенната партия Яблоко да участва в парламентарните избори в Русия Иран да развее бялото знаме, нареди Тръмп, а от Техеран отговориха със заплаха за атаки Иран да развее бялото знаме, нареди Тръмп, а от Техеран отговориха със заплаха за атаки Американският президент отказа удължаване на меморандума с Техеран, докато иранската страна обяви готовност за преминаване към офанзивни действия Kapi срещу Еврогларуса: Кой ще стане лицето на Евровизия 2027 в Бургас? Kapi срещу Еврогларуса: Кой ще стане лицето на Евровизия 2027 в Бургас? Зоопаркът предлага интернет звездата капибара, Кукленият театър залага на най-бургаския възможен герой - зад симпатичната битка всъщност стоят две различни стратегии как градът да се представи пред Европа
Андрей ГЮРОВ Андрей ГЮРОВ Чух, че олигархията била елиминирана и се сетих как Цецка Цачева каза от Китай, че правосъдната реформа е приключила! Виц на деня Виц на деня - Докторе, защо мъжът ми говори на сън?
- Вероятно защото не му давате да се обади през деня!
Виц на деня Виц на деня Двама пилоти си говорят:
- Колега, стюардесата Джуля напоследък не я виждам на работа!?
- Миналата седмица си тръгна по-рано и оттогава никой не я е виждал.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Всяка жена е изправена пред дилемата кого да мрази повече - настоящата жена на бившия си мъж, или бившата жена на настоящия си мъж.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори