×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Задържаха шофьор на тир, нападнал и ранил полицай край "Капитан Андреево"
  • 16-годишни подадоха фалшив сигнал за бомба в полицията в Харманли
  • Две сгради се срутиха в Мароко, загинаха най-малко 19 души
  • В 18 часа днес в цялата страна започват антиправителствени протести
  • Археолози откриха останки от древен кораб за забавления край Александрия
  • Управляващите изобретиха нов жанр - протест в подкрепа на властта, каза президентът Румен Радев
  • И във Великобритания започва данъчно облагане на пенсиите
  • ЮНЕСКО включи българската гайда в Списъка на нематериалното културно наследство
  • Scorpions отбелязват 60 години на сцена с концерт в София
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

4 г. затвор за Мустафа, който погуби двамата си братовчеди при кървавото меле край Айтос


4 г. затвор за Мустафа, който погуби двамата си братовчеди при кървавото меле край Айтос
Мустафа Мустафа бе зад волана на фаталното БМВ, взимат му шофьорската книжка за 6 години
Тема в развитие
виж още
скрий
02 Ноември 2021, Вторник, 19:00 ч.
Автор: Флагман.бг

21-годишният Мустафа навлезе в опасен десен завой със 130 км/ч., БМВ-ковчег поднесе и се заби в дърво на пътя Провадия-Айтос

4 години затвор за Мустафа М., който на 25 септември 2020 г. причини тежка катастрофа на пътя между Провадия и Айтос, при която загинаха двама души - 17-годишните Хюсеин и и Реджеб. Той е обвинен за това, че по непредпазливост е причинил смъртта им и средна телесна повреда на трети човек Имаил – всичките спътници в неговата кола. Това реши по-рано днес Бургаският окръжен съд. 

Малко преди полунощ, когато мъжката компания се прибирала след къна, 21-годишният Мустафа натиснал почти докрай газта на БМВ и в условие на десен завой, в района на село Ябълчево, загубил контрол над автомобила и заради високата скорост от 130 км/ч. - несъобразена с релефа на пътя, колата поднесла и се забила в едно от крайпътните дървета.

Прокуратурата определи престъплението като "самонадеяност" на подсъдимия, но изтъкна многобройни смегчаващи вината обстоятелства – младата възраст на Мустафа, безупречното му поведение, признаването на вината и изразените съжаления за стореното, оказването на съдействие на органите на МВР, както и неговата трудова дейност.

Държавното обвинение настоя за присъда от 9 години, при „общ“ режим на изтърпяване на наказанието, което да бъде намалено с 1/3-та, тъй като Мустафа е признал вината си за нелепия инцидент. Частните обвинители пледираха за наказание в максималния размер, а именно 15 години „Лишаване от свобода“.

Защитниците на водача на БМВ-ковчег - неговият адвокат и родители, изтъкнаха като форма на вината – "несъзнавана непредпазливост", която обясниха с липсата на пътни знаци, които да заострят внимание към една предвидима опасност. Те поискаха от съда наказание не по-голямо от минималния размер - 3 години затвор, след редукция, както и да бъде приложен Института на условното осъждане.

Пред съда, 21-годишният Мустафа отново изрази съжаление за случилото се. Каза, че не го е направил нарочно и не е искал да става така. Той ще бъде с отнета шофьорска книжка за 6 години. 

Присъдата на Окръжен съд - Бургас може да се обжалва и/или протестира в 15-дневен срок.


В категории: Темида , Айтос


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
10
Коментара
10
Коментара по темата
10.
Bs ve lek
06.11.2021 21:09:44
0
2
Доживотен затвор за този кретен
9.
Ачка
03.11.2021 16:15:40
2
5
Незнам в кой затвор ще лежи, но му отворете ануса
8.
Човека
03.11.2021 09:00:33
3
9
4 години само баси системата трябва поне 20години да лежи
7.
....
03.11.2021 07:40:16
8
20
Шибана мюсюлманска маймуна!
Аре бързо в зандана да те шибат себеподобните ти!
6.
Не е честно
03.11.2021 07:35:37
3
19
Два човешки живота.. по 2 години всеки. Той бил млад… а младите, които вече го няма. Можеха да създадат семейства . Какви адвокати имаме. Слаби ! Всичко е на дъното в тази държава
5.
Резак съмм
03.11.2021 01:17:57
4
8
Търся джанти колега
4.
....
02.11.2021 20:29:50
1
17
Фактически книжката ще му бъде отнета за 2 години , освен наказанието му не влезе в сила след излизането му от затвора което е най-правилно , защото в затвора кола не може да кара .
3.
Др Иванов
02.11.2021 19:47:02
9
31
ГНУСНАТА БУРГИЯ ТРЯБВАШЕ ДА ЛЕЖИ ДО ЖИВОТ......ИЗРОД МРЪСЕН....НО В ТАЗИ КОЧИНА......
2.
Идвай да го купуваш
02.11.2021 19:12:56
6
23
Довечера ще го изчукам 2 пъти в ауспуха
1.
36
02.11.2021 19:09:04
9
15
БенВето добре ли е? Ше го купя, ако е изчукано!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Скритият гигант под блока или как изоставена абонатна станция може да стане двуетажен паркинг в Бургас Скритият гигант под блока или как изоставена абонатна станция може да стане двуетажен паркинг в Бургас Старата абонатна станция на блок 18 в ж.к. "Зорница" се превръща в пилотен паркинг проект Какво е шопахолизмът по Коледа и защо тази психична зависимост може да се превърне в опасен празничен капан Какво е шопахолизмът по Коледа и защо тази психична зависимост може да се превърне в опасен празничен капан Свръхконсумацията по празниците усилва поведенческите зависимости и "уж" запълва емоционалната ни празнина Петкова към ПП-ДБ: Вие провалихте ПВУ, ние поправихме всичко за 11 месеца! Петкова към ПП-ДБ: Вие провалихте ПВУ, ние поправихме всичко за 11 месеца! Министърът посочи Бюджет 2026 като ключов тест за стабилността на държавата Явор Божанков: Правителството управлява с подмяна и страх, оставката е неизбежна Явор Божанков: Правителството управлява с подмяна и страх, оставката е неизбежна Депутатът от ПП-ДБ обвини управляващите в подмяна на вота и предупреди, че протестите са само началото Студенти по медицина към БДУ се включиха в семинара на Националния алианс на хора с редки болести Студенти по медицина към БДУ се включиха в семинара на Националния алианс на хора с редки болести Експертите представиха актуални казуси, клинични подходи и лични истории Премиерът Желязков: Демокрацията изисква да чуваме различното мнение, дори когато то не ни харесва Премиерът Желязков: Демокрацията изисква да чуваме различното мнение, дори когато то не ни харесва Министър-председателят подчерта, че целият кабинет е присъствал на дебатите по вота, за да чуе всички мотиви Парламентът решава съдбата на кабинета „Желязков“ утре - дебатите приключиха Парламентът решава съдбата на кабинета „Желязков“ утре - дебатите приключиха Вотът е за „провал в икономическата политика“, подкрепен от три парламентарни групи, а гласуването ще определи бъдещето на правителството В столицата се блокира центъра на 10 декември - забранява се престой, паркиране и движение заради антиправителствения протест В столицата се блокира центъра на 10 декември - забранява се престой, паркиране и движение заради антиправителствения протест Ораниченията обхващат ключови улици около Министерския съвет, изключение важи само за автомобилите на СДВР МЗ обяви програма за подкрепа на специалистите по здравни грижи: ще стигнат ли обещаните 1550 евро? МЗ обяви програма за подкрепа на специалистите по здравни грижи: ще стигнат ли обещаните 1550 евро? 100 млн. евро по оперативни програми са шанс за по-високи доходи или поредният разписан, но несигурен ангажимент към специалистите по здравни грижи? Още едно момиче почина след тежката катастрофа между Мартен и Сандрово край Русе Още едно момиче почина след тежката катастрофа между Мартен и Сандрово край Русе Лекарите се бориха 8 дни за нейното спасяване
Салах и Ливърпул на ръба на раздяла – Арне Слот го замрази, а клубът посочи наследник Салах и Ливърпул на ръба на раздяла – Арне Слот го замрази, а клубът посочи наследник Легендата на „Анфийлд“ е извлечена от групата, готви се самостоятелно и е всичко близо до трансфера в Близкия изток, докато Ливърпул планира живота си без него. Малък самолет падна върху кола на натоварена магистрала във Флорида  Малък самолет падна върху кола на натоварена магистрала във Флорида  Драмата се разигра в час пик, но шофьорите оцеляха благодарение на секунди и добър късмет Arc Miner предлага на притежателите на XRP, BTC и SOL възможност да печелят по 8700 долара на ден Arc Miner предлага на притежателите на XRP, BTC и SOL възможност да печелят по 8700 долара на ден Италианската кухня получи статут на световно културно наследство от ЮНЕСКО Италианската кухня получи статут на световно културно наследство от ЮНЕСКО За първи път цяла национална кухня е вписана в списъка на нематериалното културно наследство, призната като културен и социален феномен Мъж почина от бяс след трансплантация на бъбрек от заразен донор в САЩ Мъж почина от бяс след трансплантация на бъбрек от заразен донор в САЩ Редкият случай разкрива тройна верига на предаване на инфекцията: от прилеп към скункс, от скункс към донор, и от донор към реципиент Пада "тайната на заплата" заради директива на  ЕС Пада "тайната на заплата" заради директива на ЕС Работодателите ще бъдат задължени да посочват в обявите си възнагражденията Адел си призна: Мога да изпия 25 бутилки вино за една вечер и да остана напълно трезва Адел си призна: Мога да изпия 25 бутилки вино за една вечер и да остана напълно трезва Певицата сподели откровено за навиците си с алкохола, плановете си да се оттегли от сцената и тревожността, която изпитва след консумация на твърд алкохол Верона въвежда входна такса за балкона на Жулиета в опит да овладее туристическия наплив Верона въвежда входна такса за балкона на Жулиета в опит да овладее туристическия наплив Посещението вече струва 12 евро, времето за снимка е ограничено до 60 секунди, а мярката предизвика силно недоволство сред туристи и местни бизнеси Какво разкри Виктория Бекъм за съпруга си Дейвид Бекъм Какво разкри Виктория Бекъм за съпруга си Дейвид Бекъм Звездата от Spice Girls разказва как съпругът ѝ я е тласнал към трисерийния си документален проект и споделя неизвестни моменти от пътя към успеха Забраняват ли растителните бургери? ЕС в решаващи преговори Забраняват ли растителните бургери? ЕС в решаващи преговори Дебатът за растителните продукти разпалва политически и икономически сблъсъци в Европейския съюз на фона на променения след изборите баланс на силите
Володимир ЗЕЛЕНСКИ Володимир ЗЕЛЕНСКИ Готов съм за избори, ако САЩ и Европа гарантират сигурността им Виц на деня Виц на деня - Добър ден! Колко струва кафето?
- 1,50 лв.
- А захарта?
- Тя е безплатна.
- Дайте ми 5 кг. захар!
Виц на деня Виц на деня Когато нещата ми вървят, решенията са си мои. Когато не - божа работа, съдба... Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако на жена ти, внезапно и се подобри настроението, значи трябва да си криеш парите на друго място!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори