×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • САЩ преговарят с Дания за изграждането на нови военни бази в Гренландия
  • Шофьорите да внимават по АМ „Тракия“ при изхода на София, ще косят трева
  • Депутатите ще гласуват промените в Закона за конкуренцията
  • Прокурорската колегия ще разгледа дисциплинарните наказания за Сарафов и Русинова
  • Деветима нови народни представители от „Прогресивна България“ положиха клетва в началото на пленарното заседание
  • Силно земетресение разтърси Северен Иран
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Мустафа от с. Чукарка иска прошка за смъртта на братовчедите си, но не и да стои в ареста


Мустафа от с. Чукарка иска прошка за смъртта на братовчедите си, но не и да стои в ареста
Заради бясна скорост, с която шофирал Мустафа, БМВ-то се заби жестоко в дърво и се превърна в ковчег за две 17-годишни момчета
Тема в развитие
виж още
скрий
05 Ноември 2020, Четвъртък, 21:59 ч.
Автор: Флагман.бг

Той е с най-тежката мярка за неотклонение, отново направи опит да излезе на свобода

20-годишният Мустафа, който при автомобилна катастрофа предизвика смъртта на двамата си братовчеди - 17-годишните Хюсеин и Реджеб, отново поиска да излезе на свобода.

Припомняме, че младежът е задържан сед жестоката катастрофа на 25 септември на пътя между Руен и Айтос. Шофираното от него БМВ буквално е летяло по шосето - с около 115 км/ч, Мустафа е загубил контрол над управлението и се е забил в крайпътно дърво. След тежкия сблъсък на място са загинали Хюсеин и Реджеб, а 18-годишният Исмаил получил наранявания. Шофьорът Мустафа се отървал само с уплаха. Четиримата младежи имат роднинска връзка. В злополучната нощ се връщали от къна. (ВИЖ НАШАТА ТЕМА В РАЗВИТИЕ)

Днес бе заседанието по мярката за неотклонение в Бургаския апелативен съд, след като Мустафа е решил да обжалва решението от 30 октомври на Окръжния съд да го остави в ареста. Въззивната инстанция обаче не уважи молбата на Мустафа и потвърди първоначалната мярка. 

В определението си апелативните съдии посочват, че безспорно събраните до момента доказателства не променят обоснованото предположение, че обвиняемият Мустафа М. е съпричастен към престъплението, за което е предвидено наказание от 3 до 15 години лишаване от свобода. 

Въззивният състав споделя извода, че не е отпаднала и опасността от укриване на обвиняемия. Твърденията, че Мустафа М. пребивава във Франция единствено, за да работи и представеното доказателство, че трудовата дейност там е прекратена, съдът намира за недостатъчни, за да отпаднат обективната възможност той да напусне страната и желанието му за това. Предвиденото сериозно наказание за престъплението, извършените преди това нарушения на правилата за движение, придобития опит за пътуване и живот в чужбина са достатъчни да обосноват все още съществуваща реална опасност от укриване. 

Необремененото съдебно минало, постоянния адрес и положителните данни за личността на Мустафа М., заявената липса на претенции към него от родителите на починалите момчета, които са и роднини на обвиняемия, са обстоятелства вече обсъждани от съдилищата при първоначалното вземане на мярката, които не водят до нов правен извод. 

Според апелативните съдии срокът на задържане също не може да се приеме за прекомерен, тъй като е в рамките на предвидения в закона и е съответен на извършваното разследване. Все още не е изготвено заключението по назначената автотехническа експертиза, което ще детайлизира механизма на произшествието, степента на съпричастност на обвиняемия и може да наложи  преоценка на въпроса за адекватната мярка за неотклонение. Към момента взетата такава е съобразена със закона и доказателствата, се посочва в  постановения съдебен акт.

Определението е окончателно и не подлежи на обжалване. 


В категории: Айтос


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
9
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Класическо тирамису - рецепта Класическо тирамису - рецепта 13/05/2026, Сряда 18:59 0
9
Коментара по темата
9.
Şşştttt
11.02.2023 10:48:05
0
1
Малко му дадоха.. 4 години и 7 месеца. Нека сега разберат какво е болка. Малко му са даже. Vicdansız köpek
8.
Şşştttt
02.12.2020 23:35:03
1
1
Нали знаете всичко. Защо не знаехте, че ще го пуснат. Защо не писахте. Флагман!!! Това е БЪЛГАРИЯ
7.
haha
06.11.2020 11:41:03
1
10
ako nqkoi den otrepqt nqkoi tvoi blizuk 4ovek (da ne se slu4va) i da te vidim ti kak 6te prosti6 togava
6.
haha
06.11.2020 11:38:11
2
10
pro6ka 6te polu4i sus dojivotna :D bezplaten obqd nqma
5.
Ибрик ага
06.11.2020 07:53:51
10
7
Глупави вмирисани турчета...голям грях вар вар... Кажи чедо иначе на дръвника..... Манафи анадолски
4.
Квартален
06.11.2020 07:52:41
7
10
Надявам се родителите на загиналите момчета да намерят сили да му простят, но въпреки това една присъда от поне 5 години ще е справедлива.
3.
Еблю
05.11.2020 23:30:49
3
30
Защо ни занимавате с това Лай*о недоср*но.
Да седи в пандиза и да има време да си помисли защо е там .
2.
05.11.2020 22:52:05
4
8
uyuyan aptal keci
1.
АЗ
05.11.2020 22:49:53
9
30
КОПЕЛЕ МРЪСНО........ТРЯБВА ДА ИЗНИЕШ В ЗАТВОРА ,БОКЛУК НЕЩАСТЕН
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Държавната охрана пазеше Пеевски и Борисов от народната любов, не от смъртна опасност Държавната охрана пазеше Пеевски и Борисов от народната любов, не от смъртна опасност Хората очакват справедливост, а не пиар, защото България не страда от недостиг на гардове, а от липса на държава Безплатни прегледи и консултации с водещи кардиолози в деня на артериалната хипертония Безплатни прегледи и консултации с водещи кардиолози в деня на артериалната хипертония Каузата е много по-голяма – да се осигури достъп до медицинска експертиза на европейско ниво за всеки човек Музеят „История на котвата” в Ахтопол е най-богатият на експонати в Европа Музеят „История на котвата” в Ахтопол е най-богатият на експонати в Европа Всяка една древна котва от нашата експозиция всъщност е паметник или на щастливо избавление, или на съответна морска трагедия, каза д-р Атанас Орачев, който днес пр Новата парти локация на Бургас - Tanira Beach, открива сезона ударно с топ звезди Новата парти локация на Бургас - Tanira Beach, открива сезона ударно с топ звезди Резервациите валят, всеки иска да е част от новото изживяване и да е на гребена на този танцов маратон Хор „Самодивски огън“ и Стойко Василев с поредно силно представяне и престижни отличия Хор „Самодивски огън“ и Стойко Василев с поредно силно представяне и престижни отличия Фолклорният хор „Самодивски огън“ с ръководител Стойко Василев отново прослави Странджа, след като впечатли жури и публика с блестящото си участие във фолклорен конкурс, откъдето се завърна с множество отличия и признания Вълнуващ бинарен урок по ИТ и философия в СУ „Н. Й. Вапцаров” в Царево Вълнуващ бинарен урок по ИТ и философия в СУ „Н. Й. Вапцаров” в Царево Учениците от 10-а клас активно обсъдиха актуални теми за етика и право в онлайн среда с помощта на съвременни технологии Vivacom Run Fest - първият маратон за служителите на телекома стартира през май Vivacom Run Fest - първият маратон за служителите на телекома стартира през май Vivacom поставя началото на нова мащабна инициатива Vivacom Run Fest - първият маратон за служителите на телекома в цялата страна Официално! Назначиха Дико Градев за областен управител на Бургас Официално! Назначиха Дико Градев за областен управител на Бургас Очаква се до края на деня или най-късно утре да станат ясни и имената на заместниците му. Засега е ясно, че единият ще е Георги Маджаров Лили Иванова пожела успех на Дара на "Евровизия": България се гордее с теб! Лили Иванова пожела успех на Дара на "Евровизия": България се гордее с теб! "Бъди щастлива и … БАНГАРАНГА!", написа Лили към пожеланието си към Дара България предава на Германия издирван шеф на авиокомпания България предава на Германия издирван шеф на авиокомпания Мъжът, който е с италианско и швейцарско гражданство, е обвинен за 50 престъпления и укриване на над 9 млн.евро данъци
Индийският премиер намали автомобилите в кортежа си, за да пести гориво Индийският премиер намали автомобилите в кортежа си, за да пести гориво Той отправи апел хората да предприемат мерки за икономии, включително да избягват ненужни пътувания в чужбина Светът полудя по обувките на папата Светът полудя по обувките на папата Появиха се куп закачки в мрежата Колко бързо би свършила войната в Украйна, ако Путин "изчезне" Колко бързо би свършила войната в Украйна, ако Путин "изчезне" Бившият руски министър Михаил Касянов даде пример със смъртта на Сталин Английският език катастрофира в „Евровизия 2026“ Английският език катастрофира в „Евровизия 2026“ Букмейкърите не му дават никакъв шанс за челната четворка Не експлоатация, а възпитание: 10-годишното дете от Б11 даде урок на възрастните Не експлоатация, а възпитание: 10-годишното дете от Б11 даде урок на възрастните Не се срамувам, гордея се! Детето от Б11 показа как се учи отговорност, написа кметът Димитър Николов Тръмп върви по стъпките на император Нерон Тръмп върви по стъпките на император Нерон Римският император също имал вкус към златото, монументалността и собственото си отражение - разликата с Тръмп е единствено технологична. Нерон е разполагал със скулптори и роби, а Тръмп разполага с криптоинвеститори и изкуствен интелект Два клана се биха с колове и брадви, младеж е с четири отсечени пръста (ВИДЕО) Два клана се биха с колове и брадви, младеж е с четири отсечени пръста (ВИДЕО) По данни на полицията сблъсъкът започнал от обида между две деца, но за минути прераснал в семейна война с подръчни оръжия Шефът на "Росатом" с послание към новата власт за "Белене" Шефът на "Росатом" с послание към новата власт за "Белене" Към момента на публикуване на интервюто Министерството на енергетиката на България и кабинетът "Радев" не са реагирали официално на думите на Лихачев България смая света покрай Джиро дИталия България смая света покрай Джиро дИталия Стартирали сме от много места, но тук видяхме невероятен брой ентусиазирани хора. Те ни подкрепяха навсякъде, всички състезатели и нас - организаторите. Сега вече летвата е вдигната невероятно високо, заяви изп.-директор на "Джиро д`Италия" Паоло Белино Мултимилионер открит мъртъв след скандал с жена си Мултимилионер открит мъртъв след скандал с жена си Джошуа Пак е бил намерен от домашния персонал в заключена спалня на последния етаж на имота в квартал Сейнт Джонс Ууд, с примка около врата
Доналд ТРЪМП Доналд ТРЪМП Не мисля за финансовото положение на американците Виц на деня Виц на деня - Какви са бъдещите ти планове?
- На първо време мисля да обядвам.
- Питам за по-дългосрочните ти планове.
- Ми, сигурно и ще вечерям...
Виц на деня Виц на деня - Каква е приликата между политиците и памперсите?
- Трябва да се сменят често... поради една и съща причина.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Грозната жена е като стар Golf. Хем върши работа, хем не ти го пипат.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори