6816 нови заразени с COVID-19
Изключително висок е и броят на починалите през изминалите 24 часа
За втори пореден ден чупим рекорда при новозаразените с COVID-19 у нас. За последното денонощие новите регистрирани случаи са 6816 - с почти хиляда повече от миналия ден. Това показва Единния информационен портал, съобщава Нова телевизия.
Направените тестове са над 50 000. Това са над 13,5% от изследваните. 87% от тях са при неваксинирани хора.
Най-много са регистрираните с вируса в София – 1918, Пловдив – 630, Варна – 530 и Бургас – 363.
608 души остават за лечение в интензивни отделения. 124-ма души са загубили битката с болестта. Оздравелите са над 2300. Поставени са над 26 000 дози от ваксините срещу коронавирус.
Още 1100 души са постъпили в болница, отново всеки 9 от 10 без да е бил имунизиран, съобщава бТВ. Така общо хоспирализираните вече са 7325.
124 души са починали, 95% от случаите с фатален край са при хора без ваксина.
Лондон изпрати изтребители F-35 в Кипър
Петролната блокада: Куба въвежда извънредни мерки
На НСИ ли да вярвам или на очите си, като сиренето от 9 евро стана 12?
Какви са реалните доходи на домакинствата в Европа
Човека-паяк обяви награда от $100 000 за следа към изчезналите с Ивайло Калушев
Живот върху гроб: вдовица намира подслон до последния дом на съпруга си
Грешка за 44 млрд. долара: борса заля пазара с биткойни и срина цената
Цените пак тръгнаха нагоре: зеленчуци, плодове и основни храни поскъпват ударно
Варна кипна след смъртта на 7 коня: Хората искат истината за пожара във „Фанагория“
Рязка промяна във времето: студ, сняг и дъжд удрят страната от понеделник
След атентата срещу ген. Алексиев: Русия готви обвинения срещу двама заподозрени
Четирима арестувани в София с дрога и пари

До Флагман: изключете коментарите,защото само хората се настройват един срещу друг, а от това никой няма нужда сега!
Твоят комшия е попаднал в тези 8% ..Малшанс !
Аз пък мога да кажа , че от моите всички комшии ,около 90 човека , всичките ваксинирани, вчера нито един не беше взет с линейка !
Сегашните допълнителни бройки не е правилно механично да се добавят към тези 270-290 плюс 120 примерно, защото на практика ковида "подпомага" смъртността сред хронично болните, и действителното увеличение е вероятно около половината от "горницата" т.е. около 60 човека дневно !
Като цяло, обаче, смъртността в България нараства, защото пък в тази ситуация болниците зарязаха голяма част от профилактиките и превантивното лечение .
Затова толкова се набляга на опасността от претоварване на болниците, защото това ще повлече и нарастване на общата смъртност !
Много държави оцениха реално ситуацията и взеха адекватни и навременни мерки ! Ние все още не сме дорасли ! Ние все още разсъждаваме има ли вирус или няма !
% пада всеки ден напоследък !
22.10 - 10%;
23.10 - 16%;
24.10 - 13%;
25.10 - 13%;
26.10. - 11%;
е и ?
Но не е там работата, не всички могат да си купят добър доктор!
Колкото до съвета, който искам а дам на докторите, да , съветвам ги да си гледат по-добре и по-професионално болните!
Същият съвет искам да дам и на строителите и на шофьорите да работят по-добре и по-професионално ! И може да се отлепим от дъното ...
А ти си живей със заблудата, не ме интересуваш!
Броят на тестовете от предходният ден беше малко над 51К и имахме близо 5,8К нови. Днес тестовете са около 50К имаме 6.8 нови. Демек процентът на новозаразени се покачва. Въпреки, че това не е релевантно и за това гледаме седмична заболяваемост.
По-страшното, е че 20% от тези 6.8К ще постъпят в болница и вероятно 20% от постъпилите в болниця, няма да успеят да се справят :( Което е много, много жалко.....
Сега пак откриваме топлата вода ли ?
И докато не бъде премахната нелепата забрана да се правят аутопсии на починалите от Ковид , така ще е !
Трябва всеки случай на смърт да бъде гледан под лупа !
И тогава смъртните случаи ще намалеят!
Сега докторите са "шапка на тояга"! Готов съм да се обзаложа , че сега дори има случаи на починали от жажда, защото няма кой да им даде вода !
Журналята, правете повече интервюта с хора, преминали през ада на ковид-отделенията и оцелели по чудо!
От интензивните такива няма да намерите -там всички умират!
В България на всеки 10 доктора я има един свестен, а не ! Същото е , както при строителите ни...и при шофьорите ни . И докато строителите и шофьорите ни някой все пак някакси ги контролира, при докторите и това го няма !
Според мен има един сериозен проблем, който се неглижира - миналата есен-зима децата го изкарваха много леко, а в момента и те го карат тежко и се стига и до смъртните случаи. Тази червена лампа трябва да ви свети много силно, когато приемате личните решения по отношение вируса.
https://coronavirus.data.gov.uk
14 - напълно съгласен
Не е само пара в играта....
Всъщност вече въпросът за ваксините не е “дали”, а “кога”.
https://disk.yandex.ru/i/dz71P7X_axQItw
Вчера другият мръсник, зам. масона на здравеопазването ни заплаши, че няма да ни дава да излизаме.
А днес ни преписвате и вината за "труповете" на нас ненабодените.
Колко от починалите от тази чума на 21 век са починали у дома си и колко в болница ? 0 на 124.
Ами спрете да им пляскате и ги попитайте, с какво не успявате да ги лекувате ?
34% положителни от южнокорейските пср,
и 7 % от бързите тестове.
всеки ден е така и никой не прави проверка, колко от т.нар. положителни с ПСР ще покажат отрицателни с антигенен тест ?
Хубав ден на всички !
И знайте, че най-вероятно няма да умрете от това.