×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Официално: Срещата между Тръмп и Путин в Будапеща - отменена!
  • Силно земетресение разтърси Източен Тайван
  • Керана Ангелова представя “Книга за Христо Фотев на 4 ноември в Художествената галерия
  • Националната премиера на документалния филм „Потопът и вкаменената гора“ стартира от Бургас на 8 ноември в НХК
  • Днес затварят две улици в ж.к. "Възраждане" - ул. "Дебелт" и ул. "Пробуда"
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Български екипаж поема „Вера Су“, повдигат обвинения на капитана


Български екипаж поема „Вера Су“, повдигат обвинения на капитана
Имаме готовност да започнем действия разтоварването на „Вера Су“, каза кап. Венцислав Иванов
08 Октомври 2021, Петък, 08:30 ч.
Автор: Флагман.Бг

Към момента няма промяна в състоянието на заседналия кораб, съобщи кап. Венцислав Иванов

Очаква се в понеделник, ако времето позволи, български екипаж да се качи на кораба "Вера Су", за да се случи разтоварването на плавателното средство. Това съобщи „Тази сутрин“ по бТВ директорът на Морската администрация кап. Венцислав Иванов. 

"Очакваме времето да се подобри между неделя и понеделник и по всяка вероятност в понеделник ще продължим по нашия план. Очакваме времето да позволи да се качим на кораба – вълнение около 1-2 бала и сила на вятъра около 5-6 метра в секунда", добави той.

Към настоящия момент няма промяна в състоянието на заседналия кораб „Вера Су“. Кап. Иванов допълни, че имат хора на Камен бряг, които са в готовност да съобщят, ако такава промяна настъпи.

Вчера стана ясно, че прокуратурата ще повдигне обвинения на капитана на заседналия край Камен бряг кораб и втория му помощник.

Кап. Иванов съобщи, че е направил връзка със следствените служби в Добрич, но те са отказали да му дадат информация, защото се правят разпити при закрити врати.

Според него е възможно причината за засядането на кораба край Камен бряг да е човешка грешка, но е възможно и други обстоятелства да са довели до проблемите с управлението на кораба.

„Нека да приключат окончателните разпити и ние ще анализираме допълнително това, което са разказали членовете на кораба“, призова той.

„Изпратихме допълнително писмо до корабособственика дали и кога ще бъде наличен допълнителен екипаж, и кога ще бъде факт подписът на договор с компания за изваждане на кораба. Ние работим паралелно, ако до оправяне на времето не се появи такава компания, одобрена от министъра и правителството на България, да започнем действия, имаме готовност да започнем действия по снемане на товара", заяви кап. Иванов.

Моряците вчера бяха разпитани и освободени, предстои да им направят митническа проверка, съобщава БНТ.

По делото ще работят следователи от Националната следствена служба, които се очаква да пристигнат в Добрич.

Прокуратурата допуска, че причината за засядането е човешка грешка.

"Ще бъде извършена митническа проверка на останалите от екипажа. Имаме насоки за причините за инцидента, но все още е рано да бъде обявявана. По-скоро е човешка грешка. Продължаваме да работим и по трите направления по отношение замърсяването на околната среда, за действията или бездействието на администрации", заяви окръжният прокурор Радослав Бухчев.


В категории: Животът


2
Коментара
Флагман.БГ Бърз трик за по-лесно заспиване Бърз трик за по-лесно заспиване 31/10/2025, Петък 20:29 1
Тервел ИЛИЕВ Безпрецедентна ситуация в Биг Брадър Безпрецедентна ситуация в Биг Брадър 31/10/2025, Петък 20:00 0
2
Коментара по темата
2.
292
08.10.2021 12:25:33
0
2
Току що го показаха този цървул по една от телевизиите. Напуснат от екипаж, вълните го заливат. По всяка вероятност машинната шахта е пълна с морска вода до водолинията. Генератори, ел. двигатели и инсталация - всичко е тотал щета. Това означава, че коръбът е мъртъв. Дали ще се пречупи, обърне или ще остане цял, това само ще е от значение за начина на погребението му.
1.
Gt
08.10.2021 11:13:01
0
1
развоя на събитията е следния . капитаните си бият камшика за Турция и дотам с обвинението !
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Бавят Бюджет 2026 заради санкциите срещу „Лукойл“? Заради тях приходите намаляват с 1 млрд. евро Бавят Бюджет 2026 заради санкциите срещу „Лукойл“? Заради тях приходите намаляват с 1 млрд. евро Затварянето на рафинерията в Бургас води до тежък недостиг на средства и затруднява изпълнението на заложените цели, коментира икономист Шокиращ сигнал във Второ РУ: Собственик на детски център в Бургас дрогирал майки, за да спи с тях Шокиращ сигнал във Второ РУ: Собственик на детски център в Бургас дрогирал майки, за да спи с тях Следи от наркотици в телата на няколко жени вдигнаха полицията на крак Драма с моряците от „VIVA 962“, избягали в Бургас след арест в Севастопол Драма с моряците от „VIVA 962“, избягали в Бургас след арест в Севастопол Военните ни изпратиха с хляб и вода, споделят украинските моряци Всички ли мразят Слави? Тв водещият с безпрецедентен ход във фейсбук Всички ли мразят Слави? Тв водещият с безпрецедентен ход във фейсбук Публична тайна е, че други политически лидери имат модератори, които управляват публичните им страници и те блокират троловете Безпрецедентна ситуация в Биг Брадър Безпрецедентна ситуация в Биг Брадър Участник крещи: "Каам ти, каам ти" Иван Гайков: Нуждаем се от пристанищна инфраструктура в Приморско, за да развием цялото Южно Черноморие Иван Гайков: Нуждаем се от пристанищна инфраструктура в Приморско, за да развием цялото Южно Черноморие Кметът настоя за държавна подкрепа за реализиране на проекта Мъж се направи на жена в "Ергенът" Мъж се направи на жена в "Ергенът" Иронизира участничка Защо забраниха износа на горива и има ли запаси? Защо забраниха износа на горива и има ли запаси? Управляващите уверяват, че са бързали, за да предотвратят спекула с цените, но от опозицията подозират, че причината е друга - резервът е празен  Какво се случва с водата в голям роден град? Какво се случва с водата в голям роден град? Хора са притеснени Кметът Алексиев: Стартирахме проекта за голямата болка на Поморие, вече няма да оставаме без вода Кметът Алексиев: Стартирахме проекта за голямата болка на Поморие, вече няма да оставаме без вода Довеждащ водопровод с резервоари, вълнолом и екологични инициативи ще подобрят инфраструктурата на крайморския град
Пентагонът разреши Украйна да получи „Томахоук“ Пентагонът разреши Украйна да получи „Томахоук“ Военното ведомство оабче оставя окончателното политическо решение в ръцете на Доналд Тръмп Созопол ще посрещне Гимкхана и Супер Рали през уикенда Созопол ще посрещне Гимкхана и Супер Рали през уикенда На  1 ноември  от 11:00 ч. на наказателния паркинг до стадиона участниците в  Гимкхана  ще демонстрират умения, скорост и безопасно шофиране Терористи щяха да потопят САЩ в кръв за Хелоуин, ФБР предотврати атентата Терористи щяха да потопят САЩ в кръв за Хелоуин, ФБР предотврати атентата Не пропускайте празника на тиквата на пазар „Краснодар“ Не пропускайте празника на тиквата на пазар „Краснодар“ Цветното събитие ще се проведе на 6 ноември от 16 часа Хибрид между ураган и средиземноморска буря със сила 160 км/ч може да удари Балканите Хибрид между ураган и средиземноморска буря със сила 160 км/ч може да удари Балканите Вижте какво се случва Галена натиска последния златен бутон Галена натиска последния златен бутон В есенната неделната вечер зрителите ще се насладят на няколко въздействащи музикални изпълнения Хамас предаде тялото на убития български заложник  Хамас предаде тялото на убития български заложник  Сахар Барух е с българско гражданство и бе отвлечен от кибуца Беери Бизнес за милиарди подари Рамзан Кадиров на дъщеря си Бизнес за милиарди подари Рамзан Кадиров на дъщеря си Айшат стана горд собственик на фабрика за облекла, склад и общежитие за работници Ето къде приеха задължителен коледен бонус от 639 евро Ето къде приеха задължителен коледен бонус от 639 евро Така наречената "Зимна празнична надбавка" ще бъде в размер на половината минимална работна заплата  в Словения Защо военните вземат с 1000 лева по-високи пенсии Защо военните вземат с 1000 лева по-високи пенсии За високите пенсии на военни и полицаи е, че при тях три години действително изслужено време се зачитат за пет години осигурителен стаж от трета категория
Доналд ТРЪМП Доналд ТРЪМП Няма да си губя времето с Путин, който говори, говори – и нищо Виц на деня Виц на деня - Любовният ми живот е като Coca-Cola.
- Искрящ, бурен и сладък ли?
- Не, бе! Първо беше нормален, после стана Light, а сега вече е Zero!
Виц на деня Виц на деня - Дъще, ела да измиеш чиниите!
- Мамо, аз съм родена за големи неща!
- Добре, ела да измиеш тенджерата!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако не сте джентълмен, то е възможно да сте… лейди
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори