Преболедувалите от COVID-19 имат проблем с концентрацията и мислят по-бавно
Най-сериозни когнитивни проблеми са установени при хората, които са били на механична вентилация по време на болнично лечение от COVID-19
Преболедували от новия коронавирус имат проблеми с концентрацията и мислят по-бавно, сочат данни от проучване на британски експерти, цитирано от изданието "Медикъл експрес".
Доказателство за когнитивни проблеми след COVID-19 откриват при съвместно проучване учени от лондонските Имперски и Кралски колеж, и от Кембриджкия университет. Те изследват над 80 хиляди души, като около 13 хиляди от тях имат съмнения, че са били заразени.
Данните показват, че хората, които по-тежко са изкарали болестта имат по-ниски резултати на проведени онлайн тестове, като най-засегнати са уменията им да разсъждават и да решават задачи. Освен това те трудно съсредоточават вниманието си.
Най-сериозни когнитивни проблеми са установени при хората, които са били на механична вентилация по време на болнично лечение от COVID-19.
Учените подчертават, че не може да се направи заключение, че тези проблеми са дългосрочни, тъй като доброволците са изследвани скоро след преболедуването им.
Резултатите от проучването са публикувани в изданието "Иклиникал медисин".
Източник: БТА
Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим!
Когато приятелството стане интимно: 5 съвета как да не го развалиш
Кои са най-романтичните и кои най-малко романтичните зодии
Мика Зайкова: Най-бедни сме в ЕС, но държим едни от най-добре платените депутати
Световното влиза в решаваща серия от мачове (ПРОГРАМА 22.06-28.06)
Внепазно почина собственикът на голяма верига хранителни магазини
Ирански медии: Ормузкият проток няма да бъде отворен, докато има боеве в Ливан
Скрит риск дебне Черноморието под земята
Скъпите полети и горива пренареждат лятната ваканция в САЩ
Гръцки остров пусна първия AI туристически гид
"Фантастичен Бургас“ се завръща с второ издание, посветено на паметта на Любен Дилов-син
АПИ уточни: Пострадалите край Ботевград не са служители на Агенцията

Те и преди това са мислели по-бавно за да отидат в болница и да се подложат на въпросната процедура. Излезлите живи от нея трябва да се радват, защото повечето нямаха такъв късмет.