С бурни аплодисменти към небето бургазлии почетоха Ваня Костова
Концертът с участието на нейни колеги, приятели и почитатели, започна с ретроспекция на дългия и забележителен творчески път на маестро Стефан Диомов
С бурни аплодисменти и на крака в препълнения Летен театър, бургазлии почетоха снощи голямата и обичана певица Ваня Костова.
Концертът с участието на нейни колеги, приятели и почитатели, започна с ретроспекция на дългия и забележителен творчески път на маестро Стефан Диомов по автобиографичната книга „Белите и черни клавиши на моя живот“, проследяваща създаването на едни от най-емблематичните за българската музикална сцена вокални групи и изпълнители – „Тоника“, „Тоника СВ“, Тони Димитрова, „Фамилия Тоника“, „5-те Сезона“, Дани Огнянов, Георги Милтиядов, Стефка Емилова, ансамбъл „Фортисимо“ и други.

Втората част на концерта бе изцяло посветена на песните на неповторимата Ваня Костова. На сцената прозвучаха едни от най-обичаните песни по стихове на Петя Дубарова, възпяти по забележителен начин от Ваня Костова, както и съвсем нова песен, написана от композитора Стефан Диомов по чернова на поетесата.
За първи път на сцена излезе и младият дует на внучката на Ваня Костова – Ванеса и внука на Стефан Диомов – Божидар, които изпълниха „Тази нощ само наша тя е“. Емоциите в Летния театър достигнаха своята връхна точка, когато синът й - Боян Михайлов, изпълни в дует с Ваня Костова, излъчена на видеостената, емблематичната песен „За старата любов“.

Професии според зодията
20/06/2026, Събота 11:40
1
Защо са тъжни пенсионерите
Влак падна от мост в Германия
Домашни пържени картофи: Рецепта и тайни трикове
Исторически червен картон: Правилото "Винисиус" влезе в сила на Световното
Прогноза за времето: Жегата настъпва
Първа копка на Sky Five в Бургас – пет 24-етажни сгради променят облика на града (СНИМКИ)
Тръмп отвърна на критиците за Иран: Те са свършени, това е безусловна капитулация!
Жега преди лятото: Юнско слънце и до 33 градуса в събота
Битката за незаконния град: Инвеститорът отвърна на Коцев
19/06/2026, Петък 20:30
1
Урок по благородство: Как един предприемач стигна върха и се превърна в най-големия меценат на Бургас
73-годишен български учител отива на съд за блудство с момиче
