×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Тръмп ще отбележи първите 100 дни от управлението си с митинг в Детройт
  • Ето какво ще е времето днес
  • Тръмп ще намали въздействието на автомобилните мита
  • След великденската ваканция, депутатите се събират за две заседания, започвайки с извънреден парламентарен контрол днес
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Христо Иванов: И служебният енергиен министър мълчи за ТЕЦ Варна на Доган


09 Юли 2021, Петък, 18:35 ч.
Автор: Флагман

За пристанище “Езерово” към ТЕЦ Варна поставихме въпроса как така изведнъж д-р Доган придоби контрол върху кейовата стена. Как така държавното предприятие “Пристанищна инфраструктура”, в което е бил сегашният служебен транспортен министър му дава ползването за тази стена в заобикаляне на закона”, каза Иванов

Прокуратурата, НАП и Министерството на енергетиката мълчат по въпросите за придобиването на ТЕЦ Варна от Ахмед Доган и обслужването му от държавата, заяви съпредседателят на “Демократична България” Христо Иванов във видео, излъчено на живо във фейсбук.

Той изброи сигналите на “Демократична България” затова с какви пари Доган придобива централата, как изведнъж получава всички необходими лицензи, отказвани с години на предишния собственик, как изведнъж получава договор за студения резерв и дали е можел да го осигури.тук започват да се изливат нашите пари по схемата със студения резерв. Иванов посочи, че по въпросите мълчат и прокуратурата, и НАП, и Министерството на енергетиката.

“Мълчи не само енергийното министерство на Теменужка Петкова от ГЕРБ, мълчи и енергийното министерство на служебното правителство”, заяви Христо Иванов.

“За пристанище “Езерово” към ТЕЦ Варна поставихме въпроса как така изведнъж д-р Доган придоби контрол върху кейовата стена. Как така държавното предприятие “Пристанищна инфраструктура”, в което е бил сегашният служебен транспортен министър му дава ползването за тази стена в заобикаляне на закона - мълчание при ГЕРБ, мълчание при служебното правителство”, каза още Иванов. Той напомни проблема с удълбочаването на Варненското езеро по непрозрачен договор, даден без конкурс на руска фирма.

“Министерският съвет на Бойко Борисов взима решение да плати за удълбочаването по маршрут, който води основно тук и който обслужва схемата за това трафика от пристанище Варна да бъде прехвърлен постепенно към порт Доган. Още една стратегическа далавера”, заяви Христо Иванов.

Той добави, че земята край теца се предвижда да се превърне в 60-мегаватов фотоволтаичен парк, а Доган планира той да се включи в новата водородна икономика.

“Всичко това е много хубаво, но най-хубавото е, че това се планира да бъде финансирано със 100 милиона публични средства от зелената сделка. Това е само началото. Тези стратегически далавери, които съединяват на едно място корупцията, политическото влияние, неотговорените въпроси за това как един философ изведнъж става милионер или милиардер. Съединява в едно въпросите как поредица български правителства го обслужва и мълчат”, заяви Хрито Иванов.

“Срещу този модел се борим единствено ние. Много е важно да махнем Борисов и ГЕРБ, но сме единствената партия, която ясно казва: Това няма да е достатъчно, без да прекъснем възможността на Сарая на Доган на Държавна сигурност да си прави подобни далавери с публични средства за сметка на нашия енергиен и транспортен суверенитет”, уверен е той. Христо Иванов напомни снимките на активисти на ДПС с фланелки с лика на Делян Пеевски.

Според него с тази демонстрация от ДПС “нагло казват, че нямат намерение нищо да се променя”, дори когато САЩ им посочват със санкциите по закона “Магнитски”, че Пеевски е корумпиран. “Ние сме единствените на политическата сцена, които имат гръбнака да се борят срещу това”, заяви още Иванов и призова хората в неделя да излязат и да гласуват, защото в понеделник ще е късно.

Целия му коментар гледайте ТУК




Флагман.БГ Взе награда от 20 бона Взе награда от 20 бона 29/04/2025, Вторник 22:00 0
Флагман.БГ На десния си крак носи бижута за... На десния си крак носи бижута за... 29/04/2025, Вторник 21:03 1
Големи проблеми с водата в...
Големи проблеми с водата в... 29/04/2025, Вторник 20:40 0
Млада жена нападна полицаи
Млада жена нападна полицаи 29/04/2025, Вторник 20:00 0
Флагман.БГ Спечели чисто нова кола Спечели чисто нова кола 29/04/2025, Вторник 19:40 0
Флагман.БГ Каза за българския футбол Каза за българския футбол 29/04/2025, Вторник 19:24 0
България Всички новини
Тоби се огъна пред напористия Владов, обеща му вечеря за двама Тоби се огъна пред напористия Владов, обеща му вечеря за двама Отстраненият от шоуто готвач се появи на вечерната резервация с цветя и любовно послание Добра новина за България! Беларуските туристи се завръщат в морските ни курорти Добра новина за България! Беларуските туристи се завръщат в морските ни курорти Вече са договорени първите групи и стартираха резервациите за организираните пътувания Взе награда от 20 бона Взе награда от 20 бона Добрин не завоюва колата от Турнирите, но получи награда за атрактивност Световен шампион пристига в Бургас Световен шампион пристига в Бургас Нафтата със силен трансфер Токът на Иберийския полуостров спрял заради фотоволтаици Токът на Иберийския полуостров спрял заради фотоволтаици 60% дял на ВЕИ в мощностния баланс е критичен, поясни енергийният експерт Иван Хиновски Жечо Станков: Енергийната ни система е добре защитена от удар като този в Испания Жечо Станков: Енергийната ни система е добре защитена от удар като този в Испания Той сподели, че се съмнява кибератака да е причината за аварията на Иберийския полуостров, заради която няколко държави останаха без ток Големи проблеми с водата в... Големи проблеми с водата в... Хората във врачанско село бедстват Заради полицейски чадър ли поевтинява кокаинът? Експерт тръби, че дрогата минава през Бургас и Варна Заради полицейски чадър ли поевтинява кокаинът? Експерт тръби, че дрогата минава през Бургас и Варна Европол казва, че влиза от двете пристанища, поясни бившият секретар на МВР проф. Николай Радулов Промяна в движението по "Тракия" утре Промяна в движението по "Тракия" утре Движението при 251-ви км, в посока Бургас, ще е в активната лента за няколко часа Бургаският ж.к. „Зорница“ ще има още един вход-изход Бургаският ж.к. „Зорница“ ще има още един вход-изход Гражданите настояват за реализацията й от години
Трима убити и много ранени при стрелба в Швеция, спряха и влаковете Трима убити и много ранени при стрелба в Швеция, спряха и влаковете Терористът е избягал със скутер Медведев отсече: Русия и САЩ са... Медведев отсече: Русия и САЩ са... Политикът счита, че няма да има крайно изостряне на отношенията между Москва и Вашингтон Драмата с тока не спря Григор Димитров Драмата с тока не спря Григор Димитров Българинът победи чисто великобританец Тръмп си призна: Управлявам САЩ и света Тръмп си призна: Управлявам САЩ и света Знаете ли, това, което правя, е изключително сериозно, заяви президентът на САЩ Енергиен експерт посочи как Испания можеше да избегне кризата с тока и намеси България Енергиен експерт посочи как Испания можеше да избегне кризата с тока и намеси България "Европа трябва да защитава физичната среда, но и мрежовата", каза пък специалистът по киберсигурност Ясен Такев Почина Ирина Мутафчиева Почина Ирина Мутафчиева Тя е автор на множество публикации в централния периодичен печат и в специализирани издания А ако токът спре в такъв момент? А ако токът спре в такъв момент? Хаосът в Испания можеше да е още по-голям Най-малко 26 души загинаха при експлозия Най-малко 26 души загинаха при експлозия Починали са и деца В Мадрид тече грандиозно изкупуване на... В Мадрид тече грандиозно изкупуване на... По неволя: Транзисторите се връщат на мода Защо на Пиренеите останаха без ток? От Лисабон казаха има ли кибератака Защо на Пиренеите останаха без ток? От Лисабон казаха има ли кибератака В Мадрид обаче не бързат с констатациите
Володимир Зеленски, президент на Украйна Володимир Зеленски, президент на Украйна Ние ценим живота на хората, а не парадите Виц на деня Виц на деня Тя разбра, че трябва да си обръсне краката, когато Той я погали и каза:
- Шаро, махай се!
Виц на деня Виц на деня - Като малък исках да стана гробар...
- Защо?
- Спокойна работа, клиентите не се оплакват.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Село - място, където кокошките ходят сурови по улиците.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори