Трио Артио с концерт в Бургас тази събота
Програмата на концерта включва изпълнения на цигулка, виолончело и пиано по произведения на Клара Шуман, Курт Естерман и Вернер Пирхнер
Фестивалът Австрийски музикални седмици е културен проект, създаден от Посолството на Австрия в България. В рамките на досегашните 24 издания са организирани над 240 концерта в 15 града в страната: София, Пловдив, Варна, Русе, Бургас, Стара Загора и др.
За Бургас Австрийските музикални седмици са традиционни. Те се организират от Посолството на Австрия в България, Виенски клуб, Община Бургас и от почетния консул на Австрия в Бургас доц. д-р Радостина Иванова.
Тази година в рамките на XXV-те Австрийски музикални седмици на 10 юли 2021 година в Бургас ще се проведе с концерт на трио Артио, основано във Виена през 2017 година. Програмата на концерта включва изпълнения на цигулка, виолончело и пиано по произведения на Клара Шуман, Курт Естерман и Вернер Пирхнер.
Ще присъстват г-жа Мария Нейкова, председател на Виенския клуб и референтът по култура Анета Генкова от Посолството на Австрия в България.
Концертът ще започне в 19.30 часа в комплекс Флора в Бургас.
Времето се обръща, зимата се завръща
Дневен хороскоп за 17 март 2026: Овенът да помисли за бъдещето си
Намалете лошия холестерол с тези храни
Скалата с обръщение към украинския си двойник
Морското турне на дует „Келтик“ и Николай Киселов за Деня на поезията започва от Бургас
Как да приготвите перфектната пица у дома: Лесна рецепта
Идеалният партньор според зодията - най-добрите съвпадения за всеки знак
Как да превърнете дома си в уютен оазис на комфорт и стил: Лесни стъпки
Димитър Гърдев: Тръмп иска помощ дори от Китай, импийчмънтът му е обещан при провал в Иран
Гответе като професионалист: Основни правила
Официално: На 12 март в хижа "Петрохан" е забелязан дим
Магнат даде 200 милиона долара за частна писта, само избрани имат достъп
