Ирена Кръстева с възражение до МФ, че не е свързана със сина си Делян Пеевски
Делян Пеевски е предприел правни действия пред Службата за контрол на чуждестранните активи към Министерството на финансите в САЩ за отмяна на наложените му по закона "Магнитски" санкции
Ирена Кръстева е подала възражение, че не е свързано лице със санкционирания по глобалния пакт "Магнитски" бизнесмен Делян Пеевски, съобщи служебният министър на финансите Асен Василев.
Кръстева е майка на Пеевски и е била собственик или управител на фирми на бившия депутат от ДПС. Василев анонсира информацията, след като бе запитан дали ще бъдат уважени исканията на редица физически лица да бъдат извадени от списъка, където попадат заради свързаност или с Пеевски, или с все още укриващия се в Дубай Васил Божков:
"Има и от госпожа Ирена Кръстева, че тя няма нищо общо с господин Делян Пеевски получено възражение. Възраженията се разглеждат от комисията и, ако се установи, че няма - липса на свързаност, те ,разбира се, ще бъдат извадени от списъка. Една фирма вече беше извадена".
Василев съобщи, че приходната агенция вече има едно спечелено дело срещу Васил Божков, което е на стойност над 200 милиона лева.
Междувременно сайтът 24 часа съобщи, че Делян Пеевски е предприел правни действия пред Службата за контрол на чуждестранните активи към Министерството на финансите в САЩ за отмяна на наложените му по закона "Магнитски" санкции.
МВР предотврати имотна измама за стотици хиляди лева в "Малинова долина"
"Форбс": Илон Мъск е първият човек с нетно богатство от над 600 млрд. долара
Коледната украса крие сериозни рискове за домашните любимци, предупреждават ветеринари
След еврото: Цените на жилищата у нас ще скочат с до 10% още през 2026 година
Пламен Константинов остава в Локомотив Новосибирск до 2028 година
България и още 7 страни обявиха Русия за най-голямата заплаха за сигурността в Европа
Изискана рецепта с яйца и хайвер
Пиян поляк намушка българка след скандал в апартамент в Германия
ЦСКА финализира втори трансфер преди Коледа - централен защитник от Португалия
Цените на жилищата ще растат и през 2026 г., но с по-бавни темпове
Коледа издава изневерите: най-рисковото време за палавите съпрузи
Светлините на Коледен Бургас събират фотографи и модели на празничния пл. "Тройката"
