×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Георги Илиев отново ще е кмет на "Слатина", в "Искър" ще има балотаж
  • Димитър Маринов ще снима филм със Скарлет Йохансон
  • Шефът на Renault подаде оставка
  • Печки, перални и хладилници поскъпват с до 1000%
  • МВР се събира на национално съвещание
  • Над 50 хил. десетокласници се явяват на НВО по математика
  • В Източните Родопи се родиха три нови зубърчета
  • Официално: Стартират разговорите между Филипов и Зингаревич за ПФК Ботев
  • Смърт на пътя затапи движението на важен участък на магистрала Струма
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Отрова уби пет кучета, полицаите нехаят


Отрова уби пет кучета, полицаите нехаят
Собствениците на отровените кучета настояват полицаите да вземат записите от охранителните камери в квартал „Манастирски ливади“, за да открият убиецът на домашните им любимци
19 Май 2021, Сряда, 08:35 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Минути, след като яли кренвирши, поръсени с бял прах, домашните любимци получили гърч

Отрова, пръсната по улица в София, уби пет кучета за часове, съобщи водещият на „Здравей, България“ по Нова телевизия. Стопаните им разказват, че отровата е била толкова силна, че животните умирали буквално за минути, добавя колежката му Лора Инджова. 

Пред камерата потърпевшите показаха месо, поръсено с отрова и поставено в буркани и найлонови торбички. Те настояват полицаите да вземат записите от охранителните камери в квартал „Манастирски ливади“, за да открият кой отрови домашните им любимци.

„Вчера в шест часа излезе да разходи кучето. Като се прибират, то минава под храст, започва да яде и става безпомощно. Появява се пяна на устатата и започва да се тресе. Появила се кръв и не може да диша. Наблизо има ветеринарна клиника. Веднага отидохме. Лекарите казаха, че е отровено, но не можаха да го спасят“, разказва млад мъж. 

„Кучето ми получи гърч и докато стигна до клиниката, почина. Искам да попитам този, който е хвърлил кренвиршите с отровата дали спи спокойно, защото ние – не, защото скърбим и тъй като има такива хора“, добавя негов съсед.

„Полицията има процедура за незабавна реакция при такива случаи, която не е спазена от човека, приел сигнала. Предвижда се веднага да бъде изпратен най-близкия полицейски патрул, който да направи оглед“, каза пък Явор Гечев от фондация "Четири лапи". 

„Отровата е опасна не само за кучетата, но и за хората. Трябва ли да пострада някое дете, за да се задействат от полицията?“, попита той.

Гечев посъветва хората в такива случаи да подават сигнал и към дежурен районен прокурор.

Следващият път, когато министър Рашков коментира работата на медиите, нека първо си помисли дали няма проблем в системата на МВР, коментира той.
 


В категории: Крими


Флагман.БГ Направи разтърсваща изповед Направи разтърсваща изповед 16/06/2025, Понеделник 19:40 1
Див екшън в голям роден град
Див екшън в голям роден град 16/06/2025, Понеделник 19:24 0
Флагман.БГ Кара кола за 500 бона Кара кола за 500 бона 16/06/2025, Понеделник 19:00 6
Заляха я с критики
Заляха я с критики 16/06/2025, Понеделник 18:40 2
Това са най-нараняваните зодии
Това са най-нараняваните зодии 16/06/2025, Понеделник 18:00 0
Флагман.БГ Ще реставрират знакова сграда в Поморие Ще реставрират знакова сграда в Поморие 16/06/2025, Понеделник 17:20 1
9
Коментара по темата
9.
Xa
19.05.2021 19:23:42
0
3
И как са затрашени децата? Да не ядат кренвирши намерени под храстите? Номер 2 е прав!
8.
СОБАКЕВИЧ
19.05.2021 14:29:45
0
5
Не вярвам на хора,които не харесват кучета.....
Но много вярвам на кучета,които не харесват хора......
7.
до тито 6
19.05.2021 10:52:15
1
6
не ве.....ама на теб лично....ЗАДЪЛЖИТЕЛНО....!!!!
6.
тито
19.05.2021 10:35:16
9
1
До 4 И надецата ли да сложим намордници .
5.
dido
19.05.2021 10:08:20
6
2
И освен това редовно ядат човешките фекалии.
4.
1-ви до Георги
19.05.2021 09:55:59
3
11
Точно това имах предвид. с моя въпрос...и ми нацвъкаха минусите......
Абсолютно си прав......
Ама Ганьо много го е яд,когато някой изрази мнение което е различно от неговото и директно започва да обижда опонента си.....нейсе...
Стопаните на кучетата би трябвало да ги водят на каишка и да са с намордници.....и прочее ,както ти отбеляза....
Те ги пуснали свободно да си тичат пред тях докато се разхождат,кучето намерило храна (която е била опасна) хапнало си я....после ревем...бре ко стана....???
И кой е виновен .....??? във всеки случай не е домашния любимец........
3.
Иван
19.05.2021 09:40:18
4
6
Моля се човекът, който е сторил това, съвсем скаро да бъде заличен от Земята. Наистина нямаме нужда от такива същества.
2.
Георги
19.05.2021 09:32:42
6
10
Абе хора Вие от Марс ли падате ? Измили ли са НАМОРДНИЦИ те предпазват не само ако кучето е агресивно да не захапе някой ами и да не яде на вън храна . Вчера видях една жена с много малко куче което със сигурност не застрашаваше никого и се чудих защо му е сложила намордник е после се сетих , за да не яде боклуци навън . Защото има всякакви психопати , а когато кучето има намордник е защитено . То и без това си е задължително .Колкото и да го гледаш едно куче винаги може да не го видиш и да лапне нещо отвън което да се окаже фатално , за това им слагайте намордници това е една сигурна защита !!!
1.
Е КАК
19.05.2021 09:06:18
8
6
така пък пострадали домашни любимци....????
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Направи разтърсваща изповед Направи разтърсваща изповед Прея е имала тежко детство "Черноморец" ще домакинства извън Бургас "Черноморец" ще домакинства извън Бургас Преговорите за "Лазур" не са се увенчали с успех Див екшън в голям роден град Див екшън в голям роден град Охранители на дискотека пребиха трима мъже в Русе Ваня Григорова разкри защо напусна групата на БСП, привиждат й се канибали Ваня Григорова разкри защо напусна групата на БСП, привиждат й се канибали Социалистите сами умират и без да правя нова партия, каза тя Кара кола за 500 бона Кара кола за 500 бона Тони Стораро е любител на бързите автомобили Слънчев бряг дава старт на Лято 2025 Слънчев бряг дава старт на Лято 2025 Очаква се да затвърди позицията си на водеща европейска парти дестинация Министър Жечо Станков в Люксембург: Сигурната и достъпна енергия за хората и индустрията остава наш приоритет Министър Жечо Станков в Люксембург: Сигурната и достъпна енергия за хората и индустрията остава наш приоритет Пред колегите си eнергийният министър подчерта важността на баланса между стратегическите цели на ЕС в областта на декарбонизацията и нуждата от сигурни и предвидими доставки на конкурентни цени Кадри от изгрев до залез вдъхновяват дарителска мисия Кадри от изгрев до залез вдъхновяват дарителска мисия Фотоизкуството е с благородна кауза – роял за младите таланти МОН публикува верните отговори от НВО по математика за 10 клас МОН публикува верните отговори от НВО по математика за 10 клас На изпита се явиха над 55 хиляди ученици Първо във Флагман.бг: Ето кой поема ръководството на РУ-Созопол Първо във Флагман.бг: Ето кой поема ръководството на РУ-Созопол Най-обичаният пътен полицай в България застава начело на районното в Царево
Заляха я с критики Заляха я с критики тговорът на Парис Джексън обаче не закъсня и е отвъд официалния изказ Ще реставрират знакова сграда в Поморие Ще реставрират знакова сграда в Поморие След преустройството, сградата на Стария съд ще се превърне в „Дом на културата и традициите“ и ще служи като културен център Самолет, прелитащ над България, се върна обратно заради бомбена заплаха Самолет, прелитащ над България, се върна обратно заради бомбена заплаха Полет LH752 е бил на път за Хайдарабад и се е върнал обратно, докато е прелитал над българското въздушно пространство Български моряци са на кораб, който се обработва на пристанище Хайфа, което е в обсега на иранските ракети Български моряци са на кораб, който се обработва на пристанище Хайфа, което е в обсега на иранските ракети От съображение за сигурност от дружеството са отказали да съобщят името на плавателния съд, както и броя на българските моряци на борда му поради опасения за сигурността им Куп звезди се пускат на турнир с благородна кауза в Бургас Куп звезди се пускат на турнир с благородна кауза в Бургас В надпреварата ще се включат 12 отбора, сред които познати футболни клубове и отбори на водещи фирми от Бургас и региона В Поморие ще бъде открито първото национално биенале „НАТЮРМОРТ“ В Поморие ще бъде открито първото национално биенале „НАТЮРМОРТ“ Тази национална изложба на изключително високо ниво слага началото на етап, който не само популяризира изобразителното изкуство, а и акцентира върху определен жанр Лято с ритъм, изкуство и емоции – Община Царево представя културната си програма за юли Лято с ритъм, изкуство и емоции – Община Царево представя културната си програма за юли Богата и пъстра програма ще събере на едно място музика, визуални изкуства, улични представления, танци и фестивали – всичко това на фона на морския бряг и вълшебните вечери под звездите Пиян шофьор от София катастрофира с БМВ край Созопол Пиян шофьор от София катастрофира с БМВ край Созопол Шофьорът е задържан за срок до 24 часа, а автомобилът е иззет по съответния ред от органите на реда бТВ я изпрати преждевременно в майчинство бТВ я изпрати преждевременно в майчинство Хубавата синоптичка, която е в очакване на първото си дете, се сбогува с телевизията миналата седмица и веднага отпраши да празнува свободата в Гърция Тя каза колко лева има в кешово обръщение, сумата е внушителна Тя каза колко лева има в кешово обръщение, сумата е внушителна Става въпрос за над 30 млрд.лева
Никушор Дан, президент на Румъния Никушор Дан, президент на Румъния Единственият език, който Русия разбира, е този на силата Виц на деня Виц на деня - Тате, как се запознахте с мама?
- Язе тогава карах такси, а она немаше пари да си плати...
Виц на деня Виц на деня Редник подмазвач:
- Господин старшина, вие сте гений!
- Ти да не си по-хубав бе?! Два непоряда по служба...!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук За съжаление в Европа сме познати като разбойници, проститутки и рафинирани мошеници
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори