×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Избират 12 кметове на кметства в страната, сред тях и в поморийското село Бата
  • Слънце с температури до 30° днес
  • Фериботът Свищов - Зимнич преустановява работа за неопределен период
  • Отровна риба балон във водите на Егейско море край Атина и Централна Гърция
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

4 години затвор за бургазлията Дончо Терзиев, който предизвика смъртта на приятел при автогонка


4 години затвор за бургазлията Дончо Терзиев, който предизвика смъртта на приятел при автогонка
Автомелето стана преди 6 години и половина край ж.к."Меден рудник"
18 Март 2021, Четвъртък, 13:48 ч.
Автор: Флагман.БГ, Снимката е илюстративна

34-годишният бургазлия се е опитал да избяга от местопроизшествието

 

Бургазлията Дончо Терзиев бе признат за виновен и ще влезе в затвора за 4 години заради зверската катастрофа край ж.к.“Меден рудник“, която отне живота на Марин М.

Случаят е от 11 ноември 2014 година. Според събраните в досъдебното производство доказателства, 28-годишния в онзи момент Терзиев участвал в автомобилна гонка по бул.“Тодор Александров“. Той бил зад волана на „Мерцедес“ C250, а другият автомобил бил шофиран от загиналия Марин.

Установено е, че Дончо Терзиев е шофирал със 134 км/ч, движил се е в опасна близост, неспазвайки дистанция с движещият се пред него в същата лента лек автомобил „Алфа Ромео“ 156.

В резултат на тези действия той ударил „Алфа“-та на Марин, който изгубил устойчивост на пътя, навлязъл в дясната лента за движение, блъснал се в движещия се по посоката му на движение специален автомобил.

Вследствие на причинената при катастрофата черепно-мозъчна травма водачът Марин М. е починал, а след деянието Дончо Терзиев е избягал от местопроизшествието.

На първа инстанция той е осъден на 4 години затвор. Наказанието е потвърдено днес и от Апелативния съд в Бургас. В решението си магистратите са посочили, че Дончо съзнателно е допуснал нарушение на правилата за движения и е могъл да предвиди последиците. Освен това той е възприел какво се е случило, но е избягал от местопроизшествието.

Трима свидетели са заснели автомобила му и са опитали да го върнат на мястото на катастрофата, но Дончо Терзиев реагирал с агресия и тръгнал да ги гази с колата си.

Върнал се на местопроизшествието значително по-късно и то по съвет на негов приятел – полицейски служител.

„Действията на подсъдимия категорично очертават хипотезата на участник в ПТП, който е избягал от местопроизшествието, е подчертал въззивният състав.Втората инстанция е намерила размера на наказанието за съответен на целите на наказанието и на конкретната степен на обществена опасност на престъплението и на дееца“, пише в решението си Апелативният съд в Бургас.

 


В категории: Меден Рудник


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
19
Коментара
Димитър КИРЯКОВ Мариана Векилска вдига сватба (СНИМКИ) Мариана Векилска вдига сватба (СНИМКИ) 14/06/2026, Неделя 13:00 0
19
Коментара по темата
19.
................
20.03.2021 18:06:00
1
0
https://www.flagman.bg/article/71299
18.
Брбр
20.03.2021 02:35:10
0
0
Уффф аман,филми най-страшни!Свидетели имало,ударил го бил!това онова!абе стига сте коментирали неща който не са Ви от компетенцията Бре вампири!Като не знаете не пишете простотии!
17.
незнаещ
19.03.2021 18:44:25
1
2
И сега в крайна кой кого ударил ! Голяма греда е ,че е избягал сам си го е набил !!! Това за пред магистратите е ,че си виновен . Ама бил оплашен. Няма филм избягаш винаги си вътре тоест виновен ! Това му е голямата грешка а дали го е подпрял или не само той си знае ! Ама да се завърти другата кола е трябвало да съприкосновение . И свидели има 3 на брой доста загробващо се получава за него ! Кой колко пари иска да прибере е друга история !
16.
Face
19.03.2021 14:44:37
2
1
Гадни мастити адвокати алчни за пари кажете си схемите за изнудване на хората за кръвнини нямате наяждане ще съсипят всеки само да си вземат хонорара
15.
Без име:
19.03.2021 10:22:36
2
2
Хайде като четете малко и мислете!Ако неможете или няма с какво да го направите,просто подминете без коментар!Да,флагман е жълтур ,трябва му сензация и рейтинг,но .....!За 20лв.ще докарате инфаркт на някой,преди всички дробите вие....Дори и без да си юрист можеш да се замислиш,че ако е имало действително удар,още в деня на трагедията момчето щеше да бъде прибран!А не след 7год. Да се сет4и някой!Стига сте ровили,стига сте си измисляли,хора,свидетели ,приятел му бил,напълно непознат човек!пък тръгнал пък се върнал,пък свидетели!Абе глупости най страшни!Всичко е ясно,някой иска да си прибере нечестни пари на гърба от обикновенния човек!Но няма да стане! Господ си знае работата!Вярвайте в правдата!
14.
БиТиВи
19.03.2021 08:38:52
0
4
Кви следи кви 5 лева ,да дойде някой да ме блъсне със 134км/ч на сух път и да ме завърти и да да му няма нищо на колата, няма такава държава чесно .
13.
*********
19.03.2021 07:20:22
0
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
12.
BMW
19.03.2021 06:32:37
0
3
Само в България може да има катастрофа, при която по колите няма следи от удар или те са от памук
11.
дсавяв
19.03.2021 01:17:55
0
0
Мотористът е виновен
10.
Лъжции
18.03.2021 18:04:55
2
4
Хахаха паляцииии гадниии
Знаете само да лъжете, няма едно вярно нещо от написаното курвии
9.
Ana
18.03.2021 17:40:20
1
5
BG pravosadie за едни майка за други мащеха сега очакваме присъдата на убиеца на Милен Цветков да е 20 години или там няма да е карай той
8.
Николай Петров
18.03.2021 16:54:16
0
5
Лазаре напиши какво е станало и каква е реалността. Джонито ми беше съученик и искам да знам. Израснали сме в една махала в лазур.
7.
Дори не можете да преписвате
18.03.2021 16:19:26
0
5
Предполагам, че оригиналът е...
че наказанието е съответно на конкретната степен на обществена опасност на деянието и на дееца, а не на престъплението!
6.
СмС
18.03.2021 15:27:22
0
4
Жълто много жълто
5.
ЛАЗАР
18.03.2021 15:08:19
4
11
Тези флагмам са за съд и затвор за лъжите който пишат. А всички който вярвате сте много прости до един.
4.
Bb
18.03.2021 15:00:53
1
6
Такива измекяр чета кой дава книжки явно купени боклучета
3.
Правосъдие
18.03.2021 14:24:36
0
26
Как може за престъпление от 2014 да са нужни 7 години докато се стигне до окончателна присъда?
2.
Верно ли?
18.03.2021 14:18:50
4
18
Малко му е!В едно време,което хората позабравиха,доживотната не му мърдаше!
1.
Ко Не
18.03.2021 14:06:09
2
12
Да се обеси
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Каналджия с две висши образования превозвал полумъртвите бежанци край Бургас Каналджия с две висши образования превозвал полумъртвите бежанци край Бургас Граничните полицаи буквално са спасили живота на петима от бежанците, прекарали дни в Източна Странджа МВР удари „Калашниците“ при зрелищна акция МВР удари „Калашниците“ при зрелищна акция Държавата си влиза във функциите. Недосегаеми няма. Анклави - също, обяви вътрешният министър  Криза на плажа: Защо месечна заплата от 1200 до 1500 евро вече не привлича спасители Криза на плажа: Защо месечна заплата от 1200 до 1500 евро вече не привлича спасители Сезонният характер на работата и ежедневната битка с недисциплинирани туристи отказват кандидатите от стола над морето Черна вест от Германия: Семейство от Бургаско с 2-годишно дете загина в зловеща катастрофа Черна вест от Германия: Семейство от Бургаско с 2-годишно дете загина в зловеща катастрофа Загиналите са от сунгурларското село Прилеп Цивилни патрулки погват джигитите в Бургас: Подмолен капан или краен респект по пътищата Цивилни патрулки погват джигитите в Бургас: Подмолен капан или краен респект по пътищата Докато критиците определят скритите патрули като дебнене за глоби, мнозина виждат в тях единствен шанс за овладяване на безнаказаността Министърът на туризма Илин Димитров: Курортите ни са готови, но туристи няма Министърът на туризма Илин Димитров: Курортите ни са готови, но туристи няма Основният отлив на чуждестранни посетители се наблюдава на два от най-важните за българския туризъм пазари, каквито са германският и румънският Берем и ревем! Производителите на ягоди са с унищожена реколта Берем и ревем! Производителите на ягоди са с унищожена реколта Голяма градушка е унищожила посевите  "Шествие за семейството" е като "Българската Коледа" "Шествие за семейството" е като "Българската Коледа" При едната инициатива наивните даряват и част от средствата изчезват безследно, а при другата – ценностите се превръщат в национален спорт веднъж в годината София трепери за Евровизия 2027, а Бургас е фаворит за Европейска столица на културата София трепери за Евровизия 2027, а Бургас е фаворит за Европейска столица на културата В нова вселенска ситуация сме, която се отразява и конкретно на България, казва гадателят, предсказал авиокатастрофата над Алпите, пожарът във влака София–Кардам, войната между Русия и Украйна, отцепването на Крим Зверска катастрофа затапи пътя Бургас-Малко Търново, БМВ е с разбита предница (ВИДЕО) Зверска катастрофа затапи пътя Бургас-Малко Търново, БМВ е с разбита предница (ВИДЕО) Двамата водачи са откарани по спешност в болница, ранени са тежко
От бездомник в Тайланд до участие на Световно първенство От бездомник в Тайланд до участие на Световно първенство Рикардо Аде ще осъществи още една мечта - дебют на Световно първенство с националния отбор на Хаити Намериха и взривиха останки от дрон край Созопол: ВМС с детайли за спешната акция Намериха и взривиха останки от дрон край Созопол: ВМС с детайли за спешната акция Опасният обект е бил локализиран на 14 морски мили източно от нос Колокита Росен Йорданов поема „Новите умове“: Експертът, който ще прочисти ГЕРБ от скрити лимонки Росен Йорданов поема „Новите умове“: Експертът, който ще прочисти ГЕРБ от скрити лимонки В социалните мрежи Тома Николов коментира защо привличането на известния криминалист е сериозна заплаха за политическите опоненти Иван Шишков за АМ „Черно море“: Чрез концесия ще я изградим по-бързо, по-качествено и без средства от държавния бюджет Иван Шишков за АМ „Черно море“: Чрез концесия ще я изградим по-бързо, по-качествено и без средства от държавния бюджет Подобна теза защитиха през седмицата и кметовете на Бургас и Варна  Как призрачният мегакомплекс Коста дел Кроко край Царево се превърна в бетонен капан за милиони евро Как призрачният мегакомплекс Коста дел Кроко край Царево се превърна в бетонен капан за милиони евро Историята започва през 2006 година, когато руските инвеститори Константин Циганов и Андрей Панпурин обещават да вложат сто и десет милиона евро в проекта Брутално покушение в Мексико разкрива кървавата реалност зад блясъка на Световното първенство по футбол Брутално покушение в Мексико разкрива кървавата реалност зад блясъка на Световното първенство по футбол Убиха кмет София трепери за Евровизия 2027, а Бургас е фаворит за Европейска столица на културата София трепери за Евровизия 2027, а Бургас е фаворит за Европейска столица на културата В нова вселенска ситуация сме, която се отразява и конкретно на България, казва гадателят, предсказал авиокатастрофата над Алпите, пожарът във влака София–Кардам, войната между Русия и Украйна, отцепването на Крим Путин: Русия ще има система като Старлинк, никой не може да й нанесе поражение Путин: Русия ще има система като Старлинк, никой не може да й нанесе поражение Според него не Москва е започнала войната в Украйна. Той изтъкна, че осем години се опитвал да убеди противника за мирно решение на проблема в Донбас Исторически пробив или крехко примирие: САЩ и Иран приели текста за мирното споразумение Исторически пробив или крехко примирие: САЩ и Иран приели текста за мирното споразумение Новината обяви пакистанският премиер Шехбаз Шариф, а иранският му колега Арагчи потвърди, че Меморандумът за разбирателство „никога не е бил по-близо“ "Абсолютна" тапа на магистрала "Тракия" "Абсолютна" тапа на магистрала "Тракия" Освен плановите ремонтни дейности, има и пътен инцидент с аварирал ТИР в тунела "Траянови врата"
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Обичам инфлацията! Много я обичам! Виц на деня Виц на деня В градският транспорт:
- Госпожице, ще ми отстъпите ли мястото си, че съм много уморен?
- Ами ако съм бременна?
- Няма как да сте бременна, крокодилите снасят яйца.
Виц на деня Виц на деня - Защо краката на човека миришат?
- Защото излизат от задника.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Истинският мъж не обича тежкия, силен грим. Той носи лек, дневен грим.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори