Важно! Стана ясно кога ще продължи масовата ваксинация в Бургас
Според здравните експерти процентът на хората с изграден вече имунитет на база на брой преболедували, безсимптомни и ваксинирани е около 20 %
В четвъртък или петък Бургас има готовност да възстанови масовата ваксинация, съобщи днес директорът на РЗИ-Бургас д-р Георги Паздеров.
Той уточни, че се очаква решението на Европейската агенция по лекарствата (ЕМА) и Изпълнителната агенция по лекарствата (ИАЛ), които трябва да се произнесат дали "Астра Зенека" крие опасности и виновен ли е за смъртта на 57-годишната Румяна Пенкина от Йоаким Груево.
Почти сигурно ще дадат зелена светлина за повторното използване на препарата. В РЗИ имат задържани 1170 дози от оксфордския производител.
"Имаме готовност да продължим масовата ваксинация с РНК ваксините. Очакваме доставки на "Модерна". Продължаваме и с лицата, попадащи в първа, втора и трета фаза. Всички тези, които са подали списъците ще бъдат ваксинирани", подчерта д-р Георги Паздеров.
Според здравните експерти процентът на хората с изграден вече имунитет на база на брой преболедували, безсимптомни и ваксинирани е около 20 %.
Ваксинацията в областта продължава спрямо националния план за ваксиниране, а именно първа фаза (медицински лица и медицински персонал), втора (учители и персонал от образователната система), трета (лица, практикуващи публични професии). Преустановено е поставянето на АstraZeneca. В област Бургас има пристигнали количества от Pfizer, oчаква се Moderna.
Направена е организация, общините да помагат с автомобили за транспортиране на пациенти до триажните центрове, както и такива изписани от болнични заведения. Благодарение на нея натоварването върху екипите на Спешната медицинска помощ е намаляло, отчетоха днес членовете на Щаба.
Джорджина на Роналдо показа извивките си по бански и отвърна на хейтърите: Обичам тялото си
Една от 36: На Острова се продава Lada Niva уникат за 22 хил. паунда
Дилъри пращали фентанил от София до Русе по куриер, криели дрогата в маратонки
ООН бие тревога: Задава се нова голяма война
Жегата не отстъпва: Оранжев код в 21 области, следобед идват бури и градушки
Гонка с полицията завърши с арест и 460 хил. евро, разбиха и наркооранжерия
Имен ден на 8 август: Емил и Емилиан черпят заради светец, отказал да се подчини на император
Дневен хороскоп за 8 август: Любов за Лъва, а Стрелците да се доверят на интуицията
Рейн падна до невиждано ниво, сушата задушава речния транспорт в Европа
В Равда стартира лятната арт работилничка на НЧ "Гоце Делчев -1943"
Гърция засили проверките по плажовете, глобите стигнаха 73 000 евро
Дунав разкри двама войници от Втората световна война в Будапеща

Хаос ли? Не. Престъпление.
Векторния вирус носител на Астра Зенеката е от маймуна ШИМПАНЗЕ
2та СИНА(близнаци) на Мутафчийски шефа на НОЩ-са завършили НЕслучайно в ОКСФОРД единия финанси другия право ,Таксите на 2та за 5год НАДхвърлят 1/2 МИЛИОН английски паунда=над 1,2 милиона лева непосилна сума за БГлекарска заплата
Мутафчийски и герб евродепутатката Ева Майдел(чиято майка ЗОЯ е представител на Астра Зенека за БГто) са от един град ДУПНИЦА
2+2=5