От полупресъхнал гьол язовир Камчия стана втори по водни запаси у нас
Полезният му обем вече е 82,41%, което във водно изражение означава 129,832 млн. куб. м.
Преди по-малко от три месеца язовир Камчия бе достигнал критичния си минимум. На 9 декември полезният му обем бе само 18,94% или 29,8 млн. куб. м. Днес ситуацията е коренно различна – полезният обем е скочил на 82,41%, което във водно изражение означава 129,832 млн. куб. м., т.е. 100 милиона повече.
От 13-те язовира в България, предназначени за питейно-битово водоснабдяване, „Камчия“ вече е на второ място по водни запаси, като пред нея е само язовир „Искър“ с 438,780 млн. куб. м. Язовир „Тича“, който е значително по-голям от „Камчия“, в момента има по-малко вода – 128,227 млн. куб. м., тъй като полезният му обем е едва 47,18%.
Два от язовирите – „Среченска бара“ и „Боровица“ са пълни почти 100% и в момента контролирано се изпускат.
Язовирите „Порой“ и „Ахелой“, които трябваше да спасяват Бургас, се пълнят с много бавни темпове и полезните им обеми са съответно 20,85% и 37,42%. В тях в момента има общо 13,44 млн. куб.м. използваема вода, т.е. близо 10 пъти по-малко, отколкото са водните запаси в „Камчия“.
През последните дни се увеличава и среднодневният разход на питейна вода, който варира между 2 и 2,7 куб. м./сек.
Тези лекарства не трябва да се приемат със сутрешното кафе
Данъчните тръгнаха по плажа: НАП стартира мащабна лятна кампания по морето и ще следи за спекула с цените
С този обърнат сладкиш ще впечатлите всички гости
Проф. Рачев каза докога ще продължи екстремно горещото време
Почина Сергей Иванов
Несебър ще бъде домакин на единствения SwimRun в България
Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения
Десетокласници от Слънчев бряг представиха вековната история на Несебър на чужди езици
Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА
Задържаният за тройното убийство в Угърчин отрича да е извършител, съвестта му била чиста
Починалата шампионка по борба Жанет имала лични проблеми - проговори треньорът ѝ
Регата "Черноморец Бургас" събра над 130 ветроходци

повечето статии бяха как областния, министъра и оня дето не му се казва името, твърдят, че е пълен и никакви проблеми няма.
ПП. туй гьол стана, при евроатлантиците от герб, евфемизъм на нещо дето след 3-4 ще се извърти наобратно... като белене.