×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Борислав Сарафов сезира МВР за функционирането на BG-ALERT
  • Ново мощно земетресение удари Турция
  • Заради липса на изпитващи: Курсисти чакат над месец, автоинструктори излязоха на протест в Шумен
  • Принц Уилям и Кейт Мидълтън празнуват годишнина от сватбата си
  • Полицаи иззеха 2 килограма наркотици в София
  • Северна Корея тества оръжейни системи на нов разрушител
  • Тръмп: Русия иска да постигне споразумение в Украйна
  • 12 000 случая на варицела от началото на годината
  • Делото „Дебора“ продължава с разпит на свидетели
  • 74-годишен водач блъсна украинка в Слънчев бряг
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Родители питат чрез Флагман: Разпореди ли РЗИ-Бургас децата ни да носят само медицински маски в час?


Родители питат чрез Флагман: Разпореди ли РЗИ-Бургас децата ни да носят само медицински маски в час?
1 февруари беше първият ден след заповедта на министъра на здравеопазването, която забрани използването на шлемове и шалове като алтернатива на маските
02 Февруари 2021, Вторник, 20:00 ч.
Автор: Радостина ГЕОРГИЕВА

Директорът на ОУ „Васил Априлов“ Марияна Стефанова разясни какво точно се е случило

Бургаски родители изпратиха запитване в рубриката „Вашият сигнал до ФЛАГМАН“ – има ли разпореждане на здравната инспекция децата им да носят само медицински маски в клас? Наш репортер потърси отговор на въпроса.

"Медицинската сестра в нашето училище била казала, че децата вече трябвало да ходят само с медицински маски. Това заповед ли е, или волна интерпретация", питат родители от ОУ „Васил Априлов“, чиито малчугани вече са им обяснявали за новото изискване.

От РЗИ-Бургас уточниха пред Флагман.бг, че няма заповед на министъра на здравеопазването проф. Костадин Ангелов, нито пък тяхна, която да задължава учениците да носят само медицински маски.

Директорът на ОУ „Васил Априлов“ Марияна Стефанова пък разясни какво точно се е случило и държеше да подчертае, че децата не са разбрали смисъла на изказването на медицинското лице. 1 февруари беше първият ден след заповедта на министъра на здравеопазването, която забрани използването на шлемове и шалове като алтернатива на маските.

„Уведомена съм за случая и съм потърсила обяснение. Вчера медицинската сестра в училището е коментирала, че текстилните маски не защитават толкова, колкото го правят медицинските. Няколко ученици са я чули и са предали информацията на родителите си по друг начин. Никой не задължава децата, те идват в училище с такива маски, каквито са им осигурили родителите им, ние също сме осигурили, ако някой я изгуби или забрави.

Коментарът на колегата е бил предизвикан от предаване по телевизията, където медицински специалисти са обяснявали, че текстилната маска, след като бъде изпрана, има свойствата да пропуска вируса“, обясни Марияна Стефанова.

Пишете ни на [email protected] или чрез платформата "Вашият сигнал до Флагман"




Айтозлия погази закона
Айтозлия погази закона 30/04/2025, Сряда 09:33 0
Флагман.БГ Млад мъж кара дрогиран в Несебър Млад мъж кара дрогиран в Несебър 30/04/2025, Сряда 09:03 0
Флагман.БГ Огромна драма в "Ергенът" Огромна драма в "Ергенът" 30/04/2025, Сряда 08:33 2
Отиде си голям рокаджия
Отиде си голям рокаджия 30/04/2025, Сряда 08:00 1
Флагман.БГ Взе награда от 20 бона Взе награда от 20 бона 29/04/2025, Вторник 22:00 0
7
Коментара по темата
7.
Без
03.02.2021 08:39:54
0
0
Ноември като ги накараха да слагат маски и половината клас се разболя- не от Ковид.По- добре без маски- всички си мият ръцете и се дезинфекцират, но с тези маски става някакъв бациларник.По- добре да проветряват по- често.И всичко вмаимстват от запад, но с никакви решения.Тея маски от 6 лв не могат да ги задължат р
тук, защото 120 лв само са маските за ученика на месец.А, ако има второ дете, плюс поне 5 лв джобни за храна и ако родителят чака помощта на оная Сачева- майко мила....
6.
*********
03.02.2021 03:55:57
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
5.
bg
03.02.2021 00:30:51
3
4
Маската е символ на подчинение. Тя няма медицински смисъл НИКАКЪВ!!! Който носи маска реално подхранва и помагат тази лъжа наречена 'ковид пандемия' да продължава и да се разраства. Който кара и детето си да носи маска е не само страхливец ами и роб, поробващ и детето си. Който се страхува да си бие ваксина или да си седи у дома под леглото но да не пречи на всички останали да живеят нормално. А магазините - ало дебили прости, вие живеете и имате средства благодарение на хората които плащаме за стоките ви. А не благодарение на държавата която ви затваря с лъжи по медиите! Така, че призовавам който му изискват маска да не си я слага а да напусне съответния магазин - нека такива бъдат обречни на фалит. Бъдете единни и се противете на мракобесния МЕДИЦИНСКИ ФАШИЗЪМ!
4.
Хахахахаа
02.02.2021 22:52:58
4
2
Не и омръзна на тази женица да лъже и да маже, особено след като всичко се случва винаги след нейно разпореждане! Моето дете изобщо няма да носи маска в училище! Да се ваксинират, стресираните, а може да си купят и скафандри!
3.
НОЩ се осраха за пореден път
02.02.2021 22:05:00
1
7
За кой ли път пак дърдориха един куп глупости по телевизиите и имаше всякаква дезинформация, защото от НОЩ не можаха да обяснят какви мерки ще се въвеждат. Обяснете и магазините, че вчера не знам от колко бургаски магазина се опитаха да ме стопират, че съм бил с маска от плат, а не с медицинска. Една нормална заповед не могад да приведат в действие, за кой ли път. А собствениците на магазини се страхуват от глоби и става пълна простотия
2.
!!!!
02.02.2021 21:25:10
0
8
Ники що не си завреш маската в г’’’,,
1.
Ники
02.02.2021 21:06:10
4
1
А трябва, иначе какво предпазват? Шалът също е обикновен платна няколко пласта,но нйма ластик
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Животът на тези зодии се обръща на 180 градуса до дни Животът на тези зодии се обръща на 180 градуса до дни Изобилие, нови предложения в любовта и кариерата, получаване на признание – всичко това ще бъде на картата за тези знаци Бургас се събужда силен – ела на POWER OF BURGAS на 17 май Бургас се събужда силен – ела на POWER OF BURGAS на 17 май Десетки любители на активния начин на живот ще се съберат Central Park  Стана на 60 години. Ще се върне ли в България? Стана на 60 години. Ще се върне ли в България? Рачков и Геро отидоха до Испания заради него Желязков поиска план за BG-Alert до 10 дни, след това – „няма прошка” Желязков поиска план за BG-Alert до 10 дни, след това – „няма прошка” И главният прокурор Борислав Сарафов възложи проверка Мощна полицейска акция, има много арестувани Мощна полицейска акция, има много арестувани Криминалисти от столичното Пето РУ иззеха 2 килограма наркотици, след като спряха джип и кола, движещи се в „пакет“ Инцидент с възрастен бургазлия и украинка Инцидент с възрастен бургазлия и украинка Шофьор отнесе велосипедистка Една искра, запалила поколения: Механото чества вековен юбилей Една искра, запалила поколения: Механото чества вековен юбилей Юбилейният спектакъл ще събере над 800 гости на 30 април Айтозлия погази закона Айтозлия погази закона Шофира дрогиран Румънско семейство в шок от "лечението" им в УМБАЛ-Бургас Румънско семейство в шок от "лечението" им в УМБАЛ-Бургас Ето защо те никога повече няма да дойдат в България, а на нас желаят здраве и успех с евроинтеграцията Млад мъж кара дрогиран в Несебър Млад мъж кара дрогиран в Несебър Полицията го спипа
Тръмп задължи с указ шофьорите на камиони да владеят английски език Тръмп задължи с указ шофьорите на камиони да владеят английски език В края на втория си мандат Барак Обама подписа указ, който облекчи леко мярката. С него беше дадено право на полицаите по пътя да не отстраняват тези шофьори на тирове от работа, а просто да им напишат глоба Доналд Тръмп: Целият свят се смееше на САЩ Доналд Тръмп: Целият свят се смееше на САЩ Лидерът на републиканците изрази тежко мнение за Байдън Трима убити и много ранени при стрелба в Швеция, спряха и влаковете Трима убити и много ранени при стрелба в Швеция, спряха и влаковете Терористът е избягал със скутер Медведев отсече: Русия и САЩ са... Медведев отсече: Русия и САЩ са... Политикът счита, че няма да има крайно изостряне на отношенията между Москва и Вашингтон Драмата с тока не спря Григор Димитров Драмата с тока не спря Григор Димитров Българинът победи чисто великобританец Тръмп си призна: Управлявам САЩ и света Тръмп си призна: Управлявам САЩ и света Знаете ли, това, което правя, е изключително сериозно, заяви президентът на САЩ Енергиен експерт посочи как Испания можеше да избегне кризата с тока и намеси България Енергиен експерт посочи как Испания можеше да избегне кризата с тока и намеси България "Европа трябва да защитава физичната среда, но и мрежовата", каза пък специалистът по киберсигурност Ясен Такев Почина Ирина Мутафчиева Почина Ирина Мутафчиева Тя е автор на множество публикации в централния периодичен печат и в специализирани издания А ако токът спре в такъв момент? А ако токът спре в такъв момент? Хаосът в Испания можеше да е още по-голям Най-малко 26 души загинаха при експлозия Най-малко 26 души загинаха при експлозия Починали са и деца
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Луди искат да ме отстранят! Щяха да превърнат САЩ в пропаднала дупка от третия свят Виц на деня Виц на деня - Какво е шведска маса по нашенски?
- Запой в гараж, върху щайги.
Виц на деня Виц на деня България е единствената държава, в която даже и неодушевените предмети си имат майка. Статус във фейсбук Статус във фейсбук Горещото кафе в пластмасова чашка отнема 2/3 от мъжката потентност. Първо изгаря пръстите, а после и езика...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори