Делото "Хитрино" отново не тръгна, чакат се справки
Защитата иска нови експертизи, а обвинителите по-тежки присъди
Апелативният съд във Варна не даде ход на делото за жп катастрофата в Хитрино преди 4 години, която отне живота на 7 души. Процесът стигна до втора инстанция, след като нито една от страните не беше доволна от присъдата, постановена от Окръжния съд в Шумен.
Подсъдими са главният машинист Димитър Михнев и помощникът му Радослав Петков, които бяха осъдени на 15 и на 10 години затвор. Защитата им поиска да бъдат направени нови експертизи за жп релсите по време на инцидента и за скоростта на влаковата композиция.
Адвокатите оспориха и безпристрастността на експертизите на четирима от вещите лица, тъй като са преподаватели във Висшето транспортно училище "Тодор Каблешков" в София и са получавали стипендии от Националната компания "Железопътна инфраструктура", собственик на жп трасето. 26-мата частни обвинители поискаха по-тежки присъди за двамата машинисти - 20 години затвор и лишаване от правото да управляват влакова композиция за 22 години.
Съдът реши, че преди да се даде ход на делото е необходима справка за формирането на бюджета на Висшето транспортно училище. Тя трябва да бъде представена на следващото заседание на 22 февруари.
Той не беше от хората, които просто ще гледат: Историята на мъжа, който се удави, докато спасява деца
Крадци посегнаха на дома на Ямал, докато празнува в Далас, наложи се да бягат бързо
Финансиране за иновации: Близо 20 млн. евро се насочват към фирмите от местните инициативни групи
Царево се превръща в сцена на изкуствата за 11 вълнуващи летни дни
Защо всяка фирма има нужда от шредер за документи?
Как глобалните тенденции влияят на финансовите пазари?
Кабинетът отвори бърза писта за сезонните работници: Регистрацията пада от 10 на 3 дни
Как да създадете комфортна зона за почивка в двора с градинска шатра
Честта няма цена: Орхан върна 5500 паунда, събирани за сватбата на младоженец
Как да реагирате при среща с агресивно куче
Внимание, шофьори! Тол системата спира на 22 и 31 юли, купете винетки предварително
Брюксел извади България на червено: Осем европейски директиви са просрочени
