Само във Флагман.бг! Вижте новите къщи в Хитрино. Страхотни са!
08 Декември 2017, Събота, 00:11 ч.
Автор: Флагман.бг, снимки: Георги РУСЧЕВДесет нови къщи вече са напълно изградени
Нови и изключително модерни къщи са изградени в Хитрино, където преди година влак, превозващ опасен товар дерайлира, избухна и причини огромна трагедия. 7 човека загубиха живата си, а десетки останаха без къщи.
12 месеца по-късно градчето се стабилизира, а съвсем скоро ще бъдат готови и новите къщички, които са изградени на мястото на напълно опожарените. Те се намират в непосредствена близост до жп линията . Впечатление прави, че те със съвременна архитектура, характерна за 21-и век. Френските прозорци отварят къщичките по страхотен начин и дават съвсем друг облик на целия район.

Външната облицовката на новопостроените къщи е направена с винилови плоскости или както е по-популярното им название - Американски сайдинг. Това е материал, който има топлоизолационна, хидроизолационна и шумоизолационна система и замества традиционните мазилки при облицовка на нови сгради и /или реконструкция на стари. Сайдингът се поставя лесно и няма нужда от допълнителна поддръжка след монтирането му. Типично американски, методът за изолация и облицовка и до днес е сред най-разпространените в САЩ и Канада.
Други 37 къщи са ремонтирани, а за 15 предстои да бъдат сключени договори за строителство. "Ако някой си е мислил, че в рамките на седем, осем, девет месеца ще заличим всичко и няма да има следа от инцидента в Хитрино, мисля, че с подобни ситуации не се е занимавал. Ние, като екип, от Обществения и Общинския съвет, имаме амбицията това, което правим за възстановяването на Хитрино, да бъде като показно за страната как се излиза от подобна тежка ситуация", каза кметът Нуридин Исмаил.

В категории:
Животът
Откриха нелегални мигранти в ремарке за коне
Кирил Вътев: Българските продукти идват на по-ниска цена, но се продават с огромни надценки
Убийство или инцидент? 3 версии за смъртта на момичето в Благоевград
Разкриха схема за укриване на данъци с български ПОС терминали в Гърция
Близо 230 хиляди души са поискали 20-те евро компенсация за скъпите горива
Еврокомисията глоби Temu с 200 милиона евро
Кирил Вътев: Големите търговски вериги имат лоби в ЕП
Ново лекарство срещу рак даде безпрецедентни резултати
Медии в Киев: Невзоров напуснал България след престой в украинското посолство
Турция иска да си сътрудничи с Япония в производството на дронове
Горанов: Чакам да ме извадят от "Магнитски"
Украйна отрече да е атакувала Запорожката АЕЦ
