Цяла махала на Хитрино е изчезнала след адския взрив
09 Декември 2016, Събота, 00:03 ч.
Гръмналите цистерни са на русенска фирма
По неофициална информация, цистерните, избухнали край гара Хитрино, са на русенската фирма „Булмаркет“, съобщава tvn.bg. В селото се е чул се е силен тътен.Както БЛИЦ съобщи, товарна влакова композиция с цистерни се взриви на ж.п.-гарата в село Хитрино, на 20 км от Шумен. При взрива са загинали най-малко четирима души.
Унищожена е сградата на гарата. Прозорците на много къщи са потрошени, а някои имоти са и запалени.
На място има екипи на пожарната от Русе, Варна и Търговище. Част от цистерните са били с пропилен, три са били с пропан-бутан
В момента на мястото има поне 10 пожарни автомобила, много полиция и медицински екипи, които откарват ранените. Има и екипи на РИОСВ, които извършват замервания за вредни емисии.
Изпод развалините са извадени до момента 12 души. Тежко пострадалите се изпращат за оказване на медицинска помощ във Варна. Има готовност в спасителните акции да се включат и хеликоптери. Говори се за над 20 разрушени сгради, в това число и на сградата на полицията.
Местните хора, които са изключително уплашени, разказват пред медиите, че една от махалите на селото, е изгоряла напълно и я няма.
В категории:
Животът
Николай Димитров: Пенсионерският клуб в с. Баня е пример как модерната среда променя качеството на живот
Андрей Гюров на крачка от президентската битка: Кандидатурата се очаква до дни
Поляк заобикаля дупка край къмпинг „Градина“ и помете мотористка
Спипаха двама пияни шофьори край морето: Жена с 1,62 промила остана без автомобила си
68-годишен тракторист е с опасност за живота след падане в дере в Драганово
Украинец бяга от полицаи в Бургас, хвърли плик с марихуана в чужд двор
Иво Христов към кмета на Бургас: Не оставяте никакви шансове на другите градове
Вандали свалиха чисто нова „Шкода“ от релсите: Мотрисата е надраскана с графити
Дебнат ли ни ценови капани край морето? Проверявайте грамажа, преди да поръчате
Балистични ракети удариха Киев, има жертви и десетки ранени
Столичанин алармира за нов катун в София: Боклуци и вещи са разхвърляни сред дърветата
Слънчев бряг се превръща в столица на красотата: 9 хубавици в битка за корона

Цистерните с пропан са тръгнали от Бургас за Русе.
Ами ако бяха гръмнали в Бургас?
или пристанището или Възраждане си заминаваха!
На 20А корабно място имат ли право да разтоварват пропан? Ами ако гръмне си отива половината Бургас.