×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Украинските морски дронове вече са в Тихия океан
  • Пускат движението по ремонтираните участъци на магистрала „Тракия“ в две области
  • София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
  • 16-годишен пострада при челен сблъсък между две електрически тротинетки край Несебър
  • На 4 юли т.г. Авиомузей Бургас ще отбележи деветата годишнина от своето откриване
  • Регата „Черноморец Бургас 2026“ се завръща за своето 17-о издание
  • „Бургас и морето“ Ви очаква на 1 август в Летния театър
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

След касапницата на ул. „Хаджи Димитър“: Айтозлия с идея как да се облекчи трафикът


След касапницата на ул. „Хаджи Димитър“: Айтозлия с идея как да се облекчи трафикът
Недялко Димитров предлага изграждането на две нови кръгови кръстовища
Тема в развитие
Внезапно почина дрогираният тираджия Кольо Иванов от Несебър, който помете 13 коли и уби млада жена След касапницата на ул. „Хаджи Димитър“: Айтозлия с идея как да се облекчи трафикът Тирът-убиец на надрусания Кольо – претоварен с над 7 т по време на касапницата в Айтос Полицаи открили пико в портфейла на дрогирания тираджия в Айтос Двама се борят за живот след касапницата с тир в Айтос, полицията с пълни подробности за мелето Близките на загиналата в Айтос Ани ридаят: Дрогираният Кольо ни отне слънчевото момиче, да страда и той, както ние Първи подробности за поредната катастрофа с тир, готвят се да линчуват шофьора Шофьорът на кафе „Бианчи”: Пред мен горяха живи хора в джип Надрусаният убиец с тира е абсолютно неадекватен цели 6 часа след трагедията Трагедията е страшна! Бременната Емине от Айтос е в реанимация, борят се за бебето й Полицията и УМБАЛ-Бургас с последни данни за касапницата в Айтос Кметът Васил Едрев: Айтос не помни такава трагедия, държавата трябва да изведе тировете от града Свидетел на бруталното автомеле в Айтос: Бях на косъм от смъртта Очевидци съобщават и за убита пешеходка, броят на пострадалите още е неясен (ОБНОВЕНА) Голяма трагедия! 28-годишна жена изгоря жива при чудовищното меле в Айтос Извънредно! Жестока катастрофа в Айтос, камион помете автомобили до автогарата, има пострадали
виж още
скрий
29 Октомври 2020, Четвъртък, 18:00 ч.
Автор: Емел МАХМУД

Промяната на организацията на движението е топ тема в града

Да се изградят две нови кръгови движения по ул. „Хаджи Димитър“ в Айтос, за да се облекчи трафикът. Това предлага айтозлията Недялко Димитров, като посочва и къде точно да бъдат разположени те.

Ул. „Хаджи Димитър“ е една от най-натоварените в града. Именно по него минава целият трафик, идващ от Айтоския проход и Руен. Неведнъж по пътната артерия са ставали катастрофи, а най-тежката бе само преди месец - на 11 септември, когато дрогираният шофьор Кольо Иванов от Несебър помете с тежкотоварния си автомобил помете 13 коли. При удара една от колите пламна, а вътре изгоря 28-годишната Ани от Търговище, имаше и много ранени. (ВИЖ НАШАТА ТЕМА В РАЗВИТИЕ)

Катастрофата стана повод за дискусии в града как точно да се изведе или да се облекчи трафикът. Едно от предложенията, именно това на Недялко Димитров, получи голяма подкрепа. То бе за изграждането на две кръгови движения.

Идеята му е едното да се намира пред автогарата, а другото – до Горското. (ВИЖ СНИМКАТА)

„Сутрин и вечер преминаването на гражданите от града с автомобили е много затруднено и опасно. Двете кръгови биха облекчили трафика“, мотивира се Димитров.

Друга идея, която също е подкрепена от много хора, е изграждане на околовръстен път на Айтос, за да може трафикът да се изведе от града.

„По този начин няма да се наложи само преминаващите автомобили да влизат в града, както е сега. Това до някаква степен ще облекчи трафика“, смята айтозлия. 

„Преди 30  години имаше идеен проект за околовръстен път на гр. Айтос. Спомням си, че единият лъч тръгваше от "магнитния" завой, над парка, и излизаше на "Бекира". Другият беше от с. Пирне до "Бекира“. Сега има нужда от такъв проект“, предлага Звезделин Даскалов в дискусията в социалните мрежи.

Припомняме, че след касапницата на ул. "Хаджи Димитър" на 11 септември кметът на Айтос Васил Едрев призова държавата да вземе мерки и да изведе тировете от града. (ВИЖ ТУК)


В категории: Айтос


Емел МАХМУД Автор
Емел МАХМУД
14
Коментара
14
Коментара по темата
14.
Сикишев
02.11.2020 16:36:28
1
2
"Айтозлия" прав си
13.
Айтозлия
02.11.2020 14:00:59
0
4
Да се премахне светофа на Колелото и да се направи кръгово кръстовище, а не както е сега...(пресечено кръгово със светофар).Никаде нама подобна пародия на кръстовище!!!?
12.
Румен
30.10.2020 20:51:57
0
1
Тунел трябва, от родстара да се разклонява към колелото и към шела. Може и рампа да се постави като в Япония - модерни работи. :))
11.
Айтос
30.10.2020 20:34:32
1
4
Тир който не спря и помете колите едвали щеше да спре на светофар или колело.
10.
Сикишев
30.10.2020 15:40:09
0
2
"retre" Тръгни от Бургас за Свети Влас и ще видиш няколко такива кръгови кръстовища които идеално ще паснат до Айтоската автогара.Трафика Свети влас - Бугас е по натоварено от айтоският трафик и въпреки това са ефикасни въпросните крагови кръстовища.Разбирасе такситата трябва да си сменят стоянката и малко да се "дялне" от градинката.
9.
retre
30.10.2020 12:38:34
0
1
и къде точно ще се получи това кръгово на автогарата? Трябва да се разкара градинката, или подобието на такава, до сградата на автогарата, и дори тогава ми се струва, че ще е малко мястото за кръгово.
8.
Сикишев
30.10.2020 11:37:28
0
1
Само кръгово на автогарата е решението.Пропусканета на кръгово движение е в пъти по добро от колкото на светофар.Ако има светофар на автограта тогава на жителите на "маджур" махала ще им е "забранено" да си карат автомобилите сутрин между 06:00 до 09:00 защото ще има задръстване от автогарата до бензиностанция "ОРЕЛА" . А след обяд от 16:00 до 18:30 задръсването ще е от от пресечката за с. Малка Поляна до автогарата.Тогава другият край на града ще имат "забрана" да си ползват автомобилите.Тенденцията е светофарите да се отстранят и да има кръгово движение там където физически е възможно да има кръгово разбира се.Предполагам , че до автогарата може да функционира кръговото движение без проблем.
7.
Oleg
30.10.2020 10:21:38
0
2
Глупости,няма терен и пари за "кръгово",познавам терена и препоръчвам сфетофари.
6.
gfdg
30.10.2020 09:34:23
0
3
а дайте нещо реално приложимо, а не фантасмагории. Два светофара на горското и автогарата и проблемът се решава. Нали имаше кръгово до горското и какъв беше резултата - половината тирове бяха "люшнати" в градинката срещу него.
5.
Това е моето предложение
30.10.2020 09:09:20
0
6
Задължително околовръстен път и връзка с магистрала тракия. Връзката с тракия да се направи между Ветрен и Българово и да излезе на разклона. От там до Айтос четири ленти и околовръстно от южната страна. Входа от към Руен - четири ленти и да излиза на южната околовръстна дъга.
4.
О, бре!
30.10.2020 05:08:12
0
2
О, бре, Недеялко, мале-ле...
3.
Gluposti!
29.10.2020 19:37:52
0
5
Tam samo okolovrsten pat e reshenieto.
2.
айтозлийя
29.10.2020 19:14:09
1
10
Кмета да сложи по един регулировчик на двете кръстовища.Полицаите трябва да си уплатняват работното време ,не да се шматкат по барчетата.
1.
Динко
29.10.2020 18:37:50
1
6
Звездалине не разбра ли ,че няма пари за проекта?Не ми се прави на остроумен ,банката в която работиш да отпусне някой лев.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Какво търсят читателите при избора на нов автор? Какво търсят читателите при избора на нов автор? Пътеводител за издатели и автори: Какво определя избора на непознато заглавие на книжния пазар Купи две ферарита, докато го съдят за невърнат кредит от 150 милиона лева Купи две ферарита, докато го съдят за невърнат кредит от 150 милиона лева Парадоксите в империята на Румен Гайтански – Вълка: Нови луксозни придобивки на пъпа на София на фона на източените милиони от ББР Виктор от „Ергенът: Любов в рая“ "оперира" носа си само с филъри и ботокс Виктор от „Ергенът: Любов в рая“ "оперира" носа си само с филъри и ботокс Риалити героят показа как е променил формата на носа си без реална хирургична интервенция НАП затяга примката около хазарта: Посредниците в онлайн залаганията минават на лиценз и 10% данък НАП затяга примката около хазарта: Посредниците в онлайн залаганията минават на лиценз и 10% данък Министерството на финансите очаква до 150 млн. евро приходи от новия налог за афилиейт операторите, а черният списък на нелегалните сайтове вече ще се обновява всеки ден "Маркет линкс": Кабинетът „Радев“ бележи лек спад на доверието, Делян Пеевски с нов антирекорд "Маркет линкс": Кабинетът „Радев“ бележи лек спад на доверието, Делян Пеевски с нов антирекорд Проучване отчита 45% одобрение за правителството, докато „Прогресивна България“ води електоралната надпревара с внушителните 39% Разходите за заплати в държавния бюджет се свиват с 629 млн. евро Разходите за заплати в държавния бюджет се свиват с 629 млн. евро Сравнението спрямо проектобюджета на кабинета “Желязков” за 2026 г., който доведе до падане на правителството, показва, че разходите за персонал по държавния бюджет - тоест без включени общини и социално-осигурителни фондове, са с 629 млн. евро по-малко Закопчаха 64-годишен крадец минути, след като задигна автомобил в Бургас Закопчаха 64-годишен крадец минути, след като задигна автомобил в Бургас Изпечен апаш от Ихтиман присвои „Дачия Докер“ в морския град, но бе обграден от полицията на кръстовище Челен сблъсък между две тротинетки в Оризаре прати 16-годишен в болница със счупена ръка Челен сблъсък между две тротинетки в Оризаре прати 16-годишен в болница със счупена ръка Младежи на 15 и 16 години се сблъскаха с електрически превозни средства на прав участък, невнимание доведе до тежко падане и намеса на бургаските медици Присъдата на пловдивския кмет е прочетена! Новата дясна ръка на Бойко Борисов му поиска оставката Присъдата на пловдивския кмет е прочетена! Новата дясна ръка на Бойко Борисов му поиска оставката Големият въпрос е дали в ГЕРБ имат подготвен кадър за кмет или се самопрострелват в крака  Нелепа драма в Приморско: 85-годишен турист се опита да плува и се удави в басейн Нелепа драма в Приморско: 85-годишен турист се опита да плува и се удави в басейн Чешки гражданин издъхна секунди след като влезе във водата по време на самостоятелна почивка, полицията разследва фаталния случай в голям хотелски комплекс
Гордън Рамзи се готви за нова житейска роля, призна, че е ужасен Гордън Рамзи се готви за нова житейска роля, призна, че е ужасен Ще става дядо Онлайн триумф на садизма: Убиец позира с победен знак пред издъхващия 17-годишен Луи Онлайн триумф на садизма: Убиец позира с победен знак пред издъхващия 17-годишен Луи Изданието „Билд“ разкрива шокиращите видеокадри от Нарбон, при които група тийнейджъри пребиват жестоко свой връстник, оставяйки го да умре на строителна площадка Как британските закони родиха прецедент, по-абсурден от българската реалност и защо тийнейджър бе оправдан за убийство Как британските закони родиха прецедент, по-абсурден от българската реалност и защо тийнейджър бе оправдан за убийство Ако си мислите, че родната Темида не работи, погледнете към Острова, където оневиниха тийнейджър за убийството на дете – у нас законът поне призна за виновен и осъди бургаския касапин Иван Тексас търси избягал жираф, дават 5 хил. долара награда Тексас търси избягал жираф, дават 5 хил. долара награда Животното, което принадлежи към силно застрашен африкански вид, е изчезнало в хълмистите и труднодостъпни местности извън пределите на имота в град Лийки Бургас и морето ще се проведе на 1 август, вижте кои са песните Бургас и морето ще се проведе на 1 август, вижте кои са песните Музиканти и автори от цялата страна имаха възможност да изпратят своя авторска музика и да станат част от тазгодишното издание Константин Стойков с дебют на ринга на ELITBET MAX FIGHT 66 в Бургас срещу опасния Чарли Даинес Константин Стойков с дебют на ринга на ELITBET MAX FIGHT 66 в Бургас срещу опасния Чарли Даинес Известен със своя агресивен стил, Стойков влиза в ринга след участия на големи международни сцени и битки срещу елитни съперници, решен за победа. Отсрочка за „Лукойл“: САЩ даде още месец за продажба на активите Отсрочка за „Лукойл“: САЩ даде още месец за продажба на активите Сделката ще изисква одобрение от службите в САЩ Спряха спешната евакуация на кораби през Ормузкия проток след експлозии Спряха спешната евакуация на кораби през Ормузкия проток след експлозии Снаряд поразиха контейнеровоз под сингапурски флаг и замрази мащабната хуманитарна операция на ООН за спасяването на стотици моряци Трусовете превърнаха Каракас в град на ужасите, 235 загинали и хиляди безследно изчезнали Трусовете превърнаха Каракас в град на ужасите, 235 загинали и хиляди безследно изчезнали След апокалиптичното земетресение във Венецуела, спасиха жена затисната 24 часа от отломките, прогнозите за загиналите са смразяващи Преговорите за мир пред провал след израелските удари в Ливан и спор за милиарди Преговорите за мир пред провал след израелските удари в Ливан и спор за милиарди Иран се готви да въведе такса „Преминаване“ за танкерите след изтичането на срока от 60 дни, а Оман, под натиска на САЩ, искат да отворят южен коридор, но това е невъзможно без съгласието на Техеран
Проф. Георги РАЧЕВ Проф. Георги РАЧЕВ Пускаме бавния грил. Водата в Черно море – 26 градуса Виц на деня Виц на деня На пазара:
- Брей, че са ви скъпи яйцата!
- Госпожо, ето ви кош, слама и петел, снесете си ги сама!
Виц на деня Виц на деня Съпругът, в просъница:
- Жена, загаси телевизора и ме завий с одеяло.
Съпругата, шепнешком:
- Не може, скъпи, на кино сме...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Учени установиха, че основната причина да не се сбъдват мечтите е високите им цени...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори