×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Доц. Ангел Кунчев: При контакт със заразен - правете тест след 4-5 дни


13 Октомври 2020, Вторник, 19:19 ч.
Автор: Флагман.БГ

Кунчев коментира ситуацията като "нещата в Европа вървят определено зле"

 

Ще живеем с коронавируса поне още година. Докато дойде ваксината, ще се научим да свикваме. Това заяви главният държавен здравен инспектор доц. Ангел Кунчев в ефира на БТВ.

Той се обърна с молба към медиите да изместят фокуса от COVID-19. „Няма нужда всички предавания да са посветени на темата. Ако си под стрес, не е добре за организма. Психическото здраве в този момент е много важно“, уточни той.

„Нито е вярно, че няма вирус, нито, че яко ще измрем. Правим всичко възможно да се борим с пандемията. Словакия , Чехия и Полша са европейските страни с повече заразени от нас. Сред другите страни в Европа сме на средно ниво по нови случаи. Дания и Естония са единствените с лек спад в случаите. Най-много случаи има във Франция, Испания, Белгия, Великобритания и Ирландия“, коментира доц. Кунчев

Кунчев коментира ситуацията като "нещата в Европа вървят определено зле". В България ръстът е доста рязък, но и не прави изключение от тенденцията в останалите европейски страни. Само Дания и Естония са европейски държави, които отбелязват лек спад в заболяемостта и то с 2-3%, за разлика от среден ръст около 90%.

Тенденцията е обща и целта продължава да е внимание към здравната система да не се претовари напълно, така че помощ да бъде оказана на всеки, увери Кунчев. Той призна, че големият проблем на българската медицина са кадрите - "това е навсякъде, специалистите са недостатъчно и това се усеща дори и в големите окръжни и университетски болници."

„Целта ни е да държим под контрол инфекцията, за да може всеки да получи медицинска помощ, без да затрудняваме здравната система. Мерки от типа на блокиране на селища и градове няма да има.  Квартали, домове и други може да бъдат затваряни, но това зависи от случаите“, разкри доц. Ангел Кунчев.

По думитие му Ловеч, Враца, Велико Търново и Хасково са сред най-малко засегнатите от коронавируса в страната. Той обясни още, че изследването с PCR тест ден след общуване със заразен човек, нищо няма да покаже и призова хората да изчакат 4-5 дни и тогава да си правят тест.

„Във всяка болница има „Ремдесивир“, всеки може да го получи. Това лекарство не е панацея, но е добро“, завърши доц. Ангел Кунчев.


В категории: COVID-19


Флагман.БГ Пребиха жестоко медицинско лице Пребиха жестоко медицинско лице 01/11/2025, Събота 10:20 1
8 красиви имена празнуват
8 красиви имена празнуват 01/11/2025, Събота 09:20 0
Слънчево по Черноморието
Слънчево по Черноморието 01/11/2025, Събота 08:20 0
1
Коментара по темата
1.
d-r kehayov
14.10.2020 01:25:52
0
0
Doktor e ,ti li Kaza na trump da pie dizifektant ?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Страшен екшън край Криводол, криминално проявен наби медик Страшен екшън край Криводол, криминално проявен наби медик Нападението стана в село с 800 жители Вълна от възмущение срещу агресор в Биг Брадър, трябва ли да се излъчва това по телевизията Вълна от възмущение срещу агресор в Биг Брадър, трябва ли да се излъчва това по телевизията Изключително грозни сцени в Къщата Пребиха жестоко медицинско лице Пребиха жестоко медицинско лице Роднини на нападателите се събраха пред Спешното отделение на болницата във Враца Търсете светлината сред сенките Търсете светлината сред сенките По студиата на телевизионните риалити формати шумът се бори за първенство над смисъла, а в коридорите на властта кресливата амбиция често заглушава дълга Отбелязваме Деня на народните будители и Архангелова задушница Отбелязваме Деня на народните будители и Архангелова задушница Днес се отдава особена почит към паметта на отишлите си от този свят Бавят Бюджет 2026 заради санкциите срещу „Лукойл“? Заради тях приходите намаляват с 1 млрд. евро Бавят Бюджет 2026 заради санкциите срещу „Лукойл“? Заради тях приходите намаляват с 1 млрд. евро Затварянето на рафинерията в Бургас води до тежък недостиг на средства и затруднява изпълнението на заложените цели, коментира икономист Шокиращ сигнал във Второ РУ: Собственик на детски център в Бургас дрогирал майки, за да спи с тях Шокиращ сигнал във Второ РУ: Собственик на детски център в Бургас дрогирал майки, за да спи с тях Следи от наркотици в телата на няколко жени вдигнаха полицията на крак Драма с моряците от „VIVA 962“, избягали в Бургас след арест в Севастопол Драма с моряците от „VIVA 962“, избягали в Бургас след арест в Севастопол Военните ни изпратиха с хляб и вода, споделят украинските моряци Всички ли мразят Слави? Тв водещият с безпрецедентен ход във фейсбук Всички ли мразят Слави? Тв водещият с безпрецедентен ход във фейсбук Публична тайна е, че други политически лидери имат модератори, които управляват публичните им страници и те блокират троловете Безпрецедентна ситуация в Биг Брадър Безпрецедентна ситуация в Биг Брадър Участник крещи: "Каам ти, каам ти"
"Мелиса" отне живота на 46 души "Мелиса" отне живота на 46 души Жестоко бедствие Баща уби сина си с бонбони за Хелоуин Баща уби сина си с бонбони за Хелоуин Обезумелият мъж искал да вземе пари от застраховка Пентагонът разреши Украйна да получи „Томахоук“ Пентагонът разреши Украйна да получи „Томахоук“ Военното ведомство оабче оставя окончателното политическо решение в ръцете на Доналд Тръмп Созопол ще посрещне Гимкхана и Супер Рали през уикенда Созопол ще посрещне Гимкхана и Супер Рали през уикенда На  1 ноември  от 11:00 ч. на наказателния паркинг до стадиона участниците в  Гимкхана  ще демонстрират умения, скорост и безопасно шофиране Терористи щяха да потопят САЩ в кръв за Хелоуин, ФБР предотврати атентата Терористи щяха да потопят САЩ в кръв за Хелоуин, ФБР предотврати атентата Не пропускайте празника на тиквата на пазар „Краснодар“ Не пропускайте празника на тиквата на пазар „Краснодар“ Цветното събитие ще се проведе на 6 ноември от 16 часа Хибрид между ураган и средиземноморска буря със сила 160 км/ч може да удари Балканите Хибрид между ураган и средиземноморска буря със сила 160 км/ч може да удари Балканите Вижте какво се случва Галена натиска последния златен бутон Галена натиска последния златен бутон В есенната неделната вечер зрителите ще се насладят на няколко въздействащи музикални изпълнения Хамас предаде тялото на убития български заложник  Хамас предаде тялото на убития български заложник  Сахар Барух е с българско гражданство и бе отвлечен от кибуца Беери Бизнес за милиарди подари Рамзан Кадиров на дъщеря си Бизнес за милиарди подари Рамзан Кадиров на дъщеря си Айшат стана горд собственик на фабрика за облекла, склад и общежитие за работници
Ивайло МИРЧЕВ, Демократична България Ивайло МИРЧЕВ, Демократична България Преформатирането е малко като перестройката - Борисов се сниши като Тодор Живков
Виц на деня Виц на деня - Ако съдим по липсата на два пръста на ръката ви, вие вероятно сте фрезист?
- Не, зъболекар.
Виц на деня Виц на деня - Братчед, ти можеш ли да свириш на пиано?
- На пиано мога, но на трезво хич ме няма!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Вярвай на това, което ти казва сърцето.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори