Скандален старт: Президентът държи реч в парламента, управляващите напускат, БСП крещят „оставка“
Румен Радев отново поиска оставките на правителството и на главния прокурор
Президентът държа реч в парламента за новия политически сезон. Когато обаче Румен Радев излезе на трибуната, депутати от управляващата коалиция масово тръгнаха да напускат залата. Това предизвика възгласи "оставка" от страна на колегите им от БСП.
Радев пък за пореден път призова за незабавна оставка на правителството и на главния прокурор Иван Гешев, както и за предсрочни парламентарни избори. Според него управляващите нямат легитимност да продължат да са на власт.
Румен Радев отново изрази мнение, че не бива да се съставя нов кабинет в рамките на този парламент. Според него оставането на тази власт означава удължаване на агонията.
По думите му излизането на депутатите от залата било показателно за липсата на диалог. Държавният глава обясни, че протестите са признак за това, че се е родило силно гражданско общество, което ще настоява за европейско развитие на страната.
Пътуване с мъж, познат от два дни, промени живота на жена за винаги
Ключов пробив: ЕС и Индия сключиха споразумение за свободна търговия с пазар от 2 млрд. души
Свлачище затвори прохода Троян - Кърнаре след проливни валежи
Марк Рюте отхвърли идеята за европейска армия извън НАТО
Над 1000 евро наем на месец трябва да платиш за жилище в центъра на София
Франция забранява социалните мрежи за деца под 15 години - нов закон срещу онлайн тормоза
Тежка катастрофа с камион затвори пътя към Капитан Андреево
Стартира програма за намаляване на употребата на антибиотици в България
Професор Рачев предупреди за голям студ, има обаче уловка
Започват консултациите за служебен кабинет при президента
Почина Личо Стоунса - виртуозът, свирил с най-големите в българската музика
Опасни пътища на 27 януари
