ОбС-Бургас „замрази” предложението на Живко Табаков за отмяна на зелената зона
Предложението трябва да мине първо през комисии, каза председателят на ОбС Бургас проф.Севдалина Турманова
Общинският съвет в Бургас „замрази” предложението на опозиционния съветник Живко Табаков за промяна на философията на „зелената зона”. Това се случи току-що на 11-то заседание на ОбС Бургас, което се провежда в момента в спортна зала "Бойчо Брънзов".
Лидерът на Движение „България на гражданите” предложи няколко варианта – платеното паркиране около морето и в ж.к.”Лазур” да отпадне през уикенда, да няма зона около Морската градина или синята зона да погълне зелената, за да се осигури равнопоставеност между двата плажа в Бургас. (ВИЖТЕ ТУК)
„Предложението противоречи на чл.64, ал.7 от правилника. Трябва първо да мине през комисии и тогава да го подложим на гласуване в зала”, каза председателят на ОбС проф.Севдалина Турманова.
Според Табаков обаче той като председател на постоянна комисия имал право да внесе извънредна докладна преди заседанието, но Турманова направи друг прочит на правилника.
„Не е добра идея да я отлагаме за следващата сесия, защото сезонът ще е изтекъл. Трябва да вземем мерки сега и да осигурим по-добри условия за крайноседмичния туризъм”, призова общинският съветник, но не успя да убеди мнозинството да го подкрепи.
По този начин предложението бе оставено за следващата сесия – в края на юли.
Задържаха Николай Тодоров от жк. "Меден рудник" след тест за три вида дрога зад волана
България има 679 жилища на 1000 души, но цените продължават да растат
Дунав падна до -104 см при Русе, кораб изпитва затруднения край Белене
НОИ вече допуска и Revolut за изплащане на обезщетения
Spice Music Festival започва, звезди от цял свят се събират на Морската гара в Бургас
През август Община Созопол посвещава три поредни вечери на местните таланти
Генералите изпревариха Зеленски по доверие в Украйна, Залужни е начело
Пианистът Евгени Генчев излиза на сцената на първия подкаст на открито в Бургас
Джип срещу движението в аварийната лента на АМ Тракия
Психиатър за убийството в Пловдив: Групата създава свои правила и тласка към агресия
Трима задържани във ВиК-Бургас: Прокуратурата разследва схема с манипулирани водомери
Проф. Рачев: Пета гореща вълна връхлита Европа, а у нас жегата продължава до Второ пришествие

"...тези дни виждаме как момичета в носии раздават торбички със сувенири и рекламни материали на туристи от Нидерландия, а на торбичките е изобразено логото на България, избрано преди 16 години от кабинета НДСВ-ДПС. Но снимката от първия за летния сезон чартър с чуждестранни туристи стана обект на присмех в социалните мрежи не заради ръченицата и носиите. Причината бе, че на слизане от самолета с чужденците се ръкуваха министърът на туризма Николина Ангелкова и бургаският кмет Димитър Николов..."
...ще се въздържа от коментар
Хахаха
Maybe next time.....
Много са огладнели, горките герберунги,
а и избори идват...