Утре е решаващ ден за каузата на Живко Табаков! Ще работи ли зелената зона през уикенда?
Целта е да се уеднаквят условията за паркиране край Централния и Северния плаж – край втория Синята зона е безплатна през уикенда
Паркирането в Зелената зона на Бургас да стане безплатно през събота и неделя и да се въведе служебен абонамент за работните дни. Това предлагат с докладна записка от групата на Движение България на гражданите в Общинския съвет.
„Един от водещите ни мотиви в докладната е да се постигне равенство между двата плажа – Централен и Северен. Защото в момента за посещението на първия през събота и неделя не е необходимо заплащане на Синя зона, която не работи, докато за втория се налага“, каза пред Флагман.БГ Живко Табаков – председател на Постоянната комисия по туризъм към ОбС-Бургас и един от вносителите на докладната. Табаков е принципен противник на функционирането на зелената зона. Преди година той събра над 13 хил.подписа на бургазлии, които се обявиха против платеното паркиране през уикенда в района на Морската градина.
Табаков постъпателно се бори, за да реализира своята идея. Категоричен е, че трябва да се търси компромисен вариант и приравнят синята със зелената зона.
Първият вариант, според групата на ДБГ, е платеното паркиране окончателно да отпадне от крайбрежните алеи и да остане само във вътрешността на жк „Лазур“. Вторият - зоната на цяло да бъде отменена. Третото обсъдено, което е предложено от директора на ОП „Транспорт“ Андрей Рунчев – догодина Зелената зона край плажа да се разшири за сметка на Синята и да обхване местата край Централния плаж, където и в момента има платено паркиране.
„Този трети вариант обаче най-вероятно ще го внесе като предложение администрацията, но чак за 2021 г. Става въпрос за карето между ул. „Булаир“, Входа на пристанището и ул. „Княз Ал. Батенберг“, където сега функционира Синя зона, която от догодина да се преработи на Зелена“, каза още Табаков.
На редовната сесия утре общинските съветници ще търсят най-добрите възможности за решаване на проблема с паркирането край плажа през уикенда. „След дебата в зала утре, защото такъв със сигурност ще има, ще преценим как да процедираме. Има няколко опции – колегите да подкрепят докладната; кметът да вземе решение със заповед още тази година да премахне Зелената зона; или да оттеглим нацяло докладната, но при условие, че се поеме ангажимент администрацията да предложи конкретни решения за решването на казуса“, каза председателят на Постоянната комисия по туризъм.
Разпъват трибагреника на бургаски булевард в памет на Ботев и героите на България
Скритите недостатъци на всеки зодиакален знак
29/05/2026, Петък 22:00
0
Как се вари паста като в италиански ресторант: Тайните за перфектен вкус
Бургазлия празнува с легенди на ЦСКА
Община Поморие модернизира училищата с нови високотехнологични центрове
Реал Мадрид има нов треньор, лично Перес го избра
Какво се случва с момчето от ужаса в Благоевград
Приморско прави първа стъпка към доброволно формирование
Жестока катастрофа в САЩ - автобус помете коли, има много жертви
Проверяват отново законността на комплекс "Астория" в "Елените"
Мощен скандал във Варна заради Русия и Украйна
Ще шашнете гостите с този десерт

Направете нещо ПОЛЕЗНО ЗА ГРАДА и естественият лечебен и СПА ТУРИЗЪМ в него, всеки би отделил по 1-2лв. на час за да паркира колата си и да отиде до плажа и морето. Този аргумент е по-силният и в интерес обществеността, отколкото мотивите ви в настоящата наредба че търговците с ресторанти в морската градина нямат възможност да си платят за 2-3 паркоместа на фирмите си и да си ги обозначат и за техни специални гости ползване когато не зареждат обектите си.