×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Малките търговци на горива към Валери Симеонов: Вие ни спасихте!


Малките търговци на горива към Валери Симеонов: Вие ни спасихте!
Представителите на малкия и среден бизнес подариха на Валери Симеонов уникален сборник на големия писател и родолюбец Николай Хайтов с автентичния му подпис от 1978 г.
29 Юни 2020, Понеделник, 18:39 ч.
Автор: Флагман.бг

С подкрепата на настоящия зам.-председател на НС бе създаден достъпен режим за регистрация на операторите, изтъкнаха малките търговци на горива

 

Асоциацията на българските търговци, производители, вносители, превозвачи на горива е учредена през 2018 г. Нейното създаване е провокирано от закон, прокаран от група лобисти в сектор горива с цел да се изчистят малките и средните фирми от пазара и да няма конкуренция на големите акули в бизнеса. Общо 51 фирми от цялата страна членуват днес в обединението. На 26 юни се навършиха точно две години от първия им национален митинг, с който те дадоха отпор на монопола, обединени. Това бе и основният повод за срещата на бизнеса в Малко Търново.

Успяхме да прокараме промени, да създадем един либерален и достъпен режим за нас в регистрацията. В първоначалния му вид бяха заложени такива прагове, които бяха невъзможни като финансови критерии за нашите оператори. Успяхме да променим закона така че да имаме достъпност до регистрацията и да останем на пазара. Вижте, появилата се криза доказа, че имаме нужда от повече оператори. Когато се срина цената на петрола ние показавме, че сме най-коректните доставчици на горива на българския пазар“, казва председателят на асоциацията Симо Симов.

Без помощта на заместник-председателя на 44-то Народно събрание Валери Симеонов обаче справедливата кауза на малките търговци нямаше да се овенчае с успех.

„Никога няма да го забравя – датата е 26 юни 2018 г., когато изпълнителният директор на телевизия СКАТ Данчо Хаджиев взе микрофона по време на нашия протестен митинг и ни каза от името на тогава вицепремиера Валери Симеонов, че не сме сами в справедливата битка. Спогледахме се с колегите, сред нас имаше даже известно съмнение. Сега, от дистанцията на времето, мога да кажа – Данчо Хаджиев беше за нас бялата лястовица. Той дойде да ни разкаже за човека, който ще ни спаси бизнеса“, спомня си Симо Симов.

„Живеем в едно доста динамично политическо вдреме, политиците се раздират от скандали, компромати. Заливат ни и обещания, които забравят, щом влязат във властта. Валери Симеонов е различният политик, от нов вид, непознат по нашите ширини. Той е последователен и преследва целите си до край, без корист, с грижа за България. Какъвто беше и патронът на телевизия СКАТ и партия „Национален фронт за спасение на България“ големият Николай Хайтов“, добавя председателят на асоциацията.

Сдружението на малките и средните представители на бранша е доказателство, че обединението прави силата.

„Ако не бяхме обединени, един по един просто напускахме пазара“, казва председателят на Управителния съвет на сдружението на българските търговци на горива Иван Кашилски. На тържеството по повод годишнината от учредяването на асоциацията и отбелязването на успеха й в борбата срещу монопола бяха и представители на другите две браншови организации – Българска домашна ракия и „Плод и мляко“. 

Първата крачка я направихте като се обединихте. Вие се организирахте, вие се събрахте, вие наредихте цистерните на околовръстното на София. Аз помагам само на хора, които сами си помагат. Помогнах ви колкото можах, но основната работа си я свършихте вие. Същото се отнася и за приятелите от сдружение „Българска домашна ракия“ и за „Плод и мляко“. Истината е, че българинът е индивидуалист и не желае да се обединява. Когато обаче преодолее това свое нежелание, когато се потърси общия интерес, когато тръгне на общи акции, митинги, шествия, да си защитава интереса, ето, фактът е, че успява“, каза Валери Симеонов.    

В знак на признателност за подкрепата, представителите на малкия и среден бизнес подариха на Валери Симеонов уникален сборник на големия писател и родолюбец Николай Хайтов с автентичния му подпис от 1978 г. Сред подаръците имаше и портрет на капитан Петко войвода, който ще бъде поставен на лично място в централата на родолюбивата партия на „Раковска“ 134 в София. 

 




В категории: Политика


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
5
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Проблем с нервите - как да контролираме гнева си Проблем с нервите - как да контролираме гнева си 26/02/2026, Четвъртък 21:40 0
Тервел ИЛИЕВ Ейса на Гришо разкри за огромна лична трагедия Ейса на Гришо разкри за огромна лична трагедия 26/02/2026, Четвъртък 21:18 0
Тервел ИЛИЕВ "Вдовицата в бяло" стана на 63 - помните ли я "Вдовицата в бяло" стана на 63 - помните ли я 26/02/2026, Четвъртък 20:40 0
5
Коментара по темата
5.
Варчев то
29.06.2020 23:34:37
0
8
Какво крои Валери преди два дена в Мотела му в Малко Търновоимаше много коли с Турски регистрации. Нали уж има карантина ,
4.
бивш симпатизант на нфсб
29.06.2020 21:30:56
0
11
това някакъв виц ли е?
3.
*********
29.06.2020 20:59:34
0
2
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
2.
Голям смях
29.06.2020 19:27:15
1
16
ХАХАХАХАХАХАХАХ!!!!!!!!!!
1.
Верно?
29.06.2020 19:03:20
1
19
Това някакъв майтап ли е?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
След месеци укриване в Гърция Неделчо от Камено разказа как е удушил с голи ръце авера си Тольо След месеци укриване в Гърция Неделчо от Камено разказа как е удушил с голи ръце авера си Тольо През лятото на 2025 г. двамата се скараха за дребна сума пари по време на пиянски запой Знаете ли какво правят толкова дълго децата ви на телефона? Знаете ли какво правят толкова дълго децата ви на телефона?  "ROBLOX" и скритите опасности Екоминистър отрязал Ивей за продължение на споразумението с НПО-то на Калушев Екоминистър отрязал Ивей за продължение на споразумението с НПО-то на Калушев Той говори и за скандала с трафика на отпадъци към България Тошко Йорданов: Гуруто Гюров изкарва нещо през фонтанелата си в хижа „Министерски съвет" Тошко Йорданов: Гуруто Гюров изкарва нещо през фонтанелата си в хижа „Министерски съвет" Скандал в парламента след неявяването на премиера за изслушване относно американските самолети на летище "Васил Левски" Слави Трифонов: Целият ми екип не спи заради „Петрохан“, трябва наказание за виновните Слави Трифонов: Целият ми екип не спи заради „Петрохан“, трябва наказание за виновните Лидерът на "Има такъв народ" заяви, че ще използва всички възможни средства, за да изясни казуса и да потърси отговорност за евентуална държавна протекция Проф. Пламен Киров: Виновни за Сарафов са безотговорните хора, които усвояват власт Проф. Пламен Киров: Виновни за Сарафов са безотговорните хора, които усвояват власт Питайте ги, когато имат намерение да изпълнят своето задължение по Конституцията да излъчат парламентарна квота за нов Висш съдебен съвет, призова той Отпускат 150 000 евро за училището в Русокастро Отпускат 150 000 евро за училището в Русокастро Одобрен е проектът за ремонт на сградата Владимир Николов: Възпитаваме децата си с личен пример Владимир Николов: Възпитаваме децата си с личен пример Легендата на българския волейбол и ръководител на Левски говори за силата на личния пример, ролята на семейството и високите цели в спорта Австрия прие закон срещу "шринкфлацията", а глобите достигат до 15 000 евро Австрия прие закон срещу "шринкфлацията", а глобите достигат до 15 000 евро Супермаркетите ще поставят специални етикети за 60 дни при намален грамаж без промяна в цената Община Бургас събира поколенията на празника Мартенски шевици в Етнографския музей Община Бургас събира поколенията на празника Мартенски шевици в Етнографския музей Деца, младежи и възрастни от социални структури в града ще отбележат Баба Марта и Трети март с песни, танци и народни легенди
Нови ограничения за жените в Афганистан налагат талибаните  Нови ограничения за жените в Афганистан налагат талибаните  Указът предвижда и възможност за лишаване от свобода на жени, които посещават често свои роднини без разрешение от съпруга си     Марк Зукърбърг купи имение в Маями за около 150 милиона долара Марк Зукърбърг купи имение в Маями за около 150 милиона долара Изпълнителен директор на Meta се установява в Indian Creek Island сред нарастваща миграция на технологични милиардери към Флорида Еротичен инфлуенсър отрече да е свързана със смъртта на Ел Менчо Еротичен инфлуенсър отрече да е свързана със смъртта на Ел Менчо Сексапилната моделка Мария Хулиса, известна като "Бейзболното Барби", обяви, че ще търси правна отговорност за разпространените твърдения Изкуственият интелект създава дигитални копия на починали хора Изкуственият интелект създава дигитални копия на починали хора Технологиите позволяват разговори с виртуални версии на близки, но специалисти предупреждават за психологически и морални рискове Женски скандал в метрото на Техеран: Изхвърлиха поддръжничка на режима (Видео) Женски скандал в метрото на Техеран: Изхвърлиха поддръжничка на режима (Видео) Настроенията срещу ислямската власт се засилват на фона на все по-вероятната война срещу Иран  Хавана съобщи за осуетена терористична атака Хавана съобщи за осуетена терористична атака Престрелка край Куба след опит за въоръжено проникване с лодка от Флорида Масирани руски бомбардировки на Украйна тази нощ Масирани руски бомбардировки на Украйна тази нощ Руснаците все по-често се целят в цивилни обекти и жилищни домове „Макдоналдс“ в Германия няма да рекламира храна през деня, за да не дразни мюсюлманите „Макдоналдс“ в Германия няма да рекламира храна през деня, за да не дразни мюсюлманите Веригата ще спазва това правило през целия свещен месец рамазан Последен шанс за дипломатическо решение между САЩ и Иран в Женева Последен шанс за дипломатическо решение между САЩ и Иран в Женева Трети кръг непреки преговори на фона на предупреждение от Доналд Тръмп за възможен военен удар Кьовеши поиска уволнението на българския европрокурор Кьовеши поиска уволнението на българския европрокурор Окончателното решение може да вземе Съдът на ЕС
Росен ПЛЕВНЕЛИЕВ Росен ПЛЕВНЕЛИЕВ Кабинетът „Гюров“ е създаден, за да даде пълен комфорт на Румен Радев. Виц на деня Виц на деня - Скъпи, какъв подарък искаш за рожденния си ден?
- Не знам.
- Какво най-много ти харесва?
- Съседката от третия етаж...
Виц на деня Виц на деня В чата:
- Как да те позная?
- Ще бъда с дънки, висока съм 165 см и тежа 55...
- Добре, аз съм със светло яке, ще нося кантар и рулетка.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук "Най-опасната форма на слепота е да вярваш, че твоята перспектива е единствена реалност.." Ницше
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори