Лебед умря от мъка, след като вандали изпочупиха яйцата му
Яйцата са били унищожени преди месец, а женската птица е починала миналата седмица
Лебед в английския град Манчестър е умрял от мъка, след като вандали са счупили яйцата му с тухли. Яйцата са били унищожени преди месец, а женската птица е починала миналата седмица.
Според местните еколози, бащата е напуснал гнездото преди две седмици, заради стреса, причинен от вандалите.Те забелязали, че след като яйцата били изпочупени, двете птици започнали да се държат летаргично и дори спрели да бранят територията си от други птици. Малко след това мъжкият изчезнал, а състоянието на женската се влошило.
По лебеда нямало следи от наранявания или други причини за смъртта.
„Най-вероятно е починала от разбито сърце – освен, че яйцата и са били изпочупени, нейният партньор е бил изгонен от гнездото“, коментира местният еколог Сам Уудроу.
Това явление не е рядкост при лебедите. Според „Swan Sanctuary“ – център за лекуване и грижа за лебеди в Англия, птиците се обвързват за цял живот, а при смърт или изчезване на партньора, те изпадат в депресия подобна на тази при хората. Това може да доведе до липса на апетит, летаргичност и дори смърт.
От полицията в Манчестър все още издирват извършителите, тъй като лебедите са защитени със закон в Англия. Според очевидци става въпрос за група тийнейджъри.
Световна сензация: Еквадор постави Германия на колене
Изписаха от болницата треньора от „Славия“, пострадал при кървавото меле на аутобана
Мантинелите на „Тракия“ в участъка на смъртта спират само коли до тон и половина
Тези лекарства не трябва да се приемат със сутрешното кафе
Данъчните тръгнаха по плажа: НАП стартира мащабна лятна кампания по морето и ще следи за спекула с цените
С този обърнат сладкиш ще впечатлите всички гости
Проф. Рачев каза докога ще продължи екстремно горещото време
Почина Сергей Иванов
Несебър ще бъде домакин на единствения SwimRun в България
Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения
Десетокласници от Слънчев бряг представиха вековната история на Несебър на чужди езици
Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА

НЕ СЛАГАЙ ВСИЧКИ ПОД ЕДИН ЗНАМЕНАТЕЛ,ДРУЖЕ...... И МЕЖДУ ТЯХ ИМА СВЕСТНИ......ВСИЧКО Е ДО ЧОВЕКА,БЕЗ ЗНАЧЕНИЕ КАКВА НАЦИОНАЛНОСТ Е.....
ЩОТО ТЕ ПЪК СИ МИСЛЯТ ,СЪЩОТО ,ЗА НАС.....
ДАЖЕ,КАТО ПРОЧЕТОХ ЗАГЛАВИЕТО,ПОМИСЛИХ СИ,ЧЕ СЕ Е СЛУЧИЛО В БЪЛГАРИЯ....
ТИЯ КОПЕЛЕНЦА,КОИТО СА ГО СТОРИЛИ (ако ги открият),ЗАСЛУЖАВАТ ДА БЪДАТ ПРЕБИТИ С КАМЪНИ,ДОКАТО ПУКНАТ......
ВеРНО,ПО-ГОЛЯМ ЗВЯР ОТ ЧОВЕКА НЯМА.....