×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Официално: Срещата между Тръмп и Путин в Будапеща - отменена!
  • Силно земетресение разтърси Източен Тайван
  • Керана Ангелова представя “Книга за Христо Фотев на 4 ноември в Художествената галерия
  • Националната премиера на документалния филм „Потопът и вкаменената гора“ стартира от Бургас на 8 ноември в НХК
  • Днес затварят две улици в ж.к. "Възраждане" - ул. "Дебелт" и ул. "Пробуда"
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Внимание, шофьори! Започна акцията на КАТ в Бургас, масово проверяват водачите за колани


Внимание, шофьори! Започна акцията на КАТ в Бургас, масово проверяват водачите за колани
Операцията се провежда превантивно преди официалното начало на летния сезон
05 Юни 2020, Петък, 11:21 ч.
Автор: Флагман.БГ, Снимки: ОДМВР-Бургас

Причина за операцията е големият брой шофьори, които не спазват това основно правило за безопасност

Масови проверки за носенето на предпазни колани и каски извършват полицаите от КАТ в цялата страна. Те са част от нова акция, която започна официално днес и ще приключи на 10 юни. Униформените ще следят дали водачите на автомобили и мотоциклети използват задължителните предпазни средства. 

Големият брой на нарушенията на водачи и пътници, които не спазват тази част от ЗДвП, са основната причина за провеждането на специализираната полицейска операция. Дни преди началото на летния сезон тази година, от МВР са преценили, че е по-добре да започнат ударно с глоби и проверки, отколкото да допуснат неспазването на правилата да стане причина за пострадали на пътя.

От МВР все пак обаче отчитат, че заради извънредното положение в страната, обявено на 13 май, броят на катастрофите е спаднал драстично спрямо същия период м.г. От началото на 2020 г. досега са загинали 45 човека по-малко спрямо 2019 г., като общият брой на тежките катастрофи е с 448 по-малко, а броят на ранените – с 610.

Въпреки това очакванията за съжаление са, че с настъпването на летния сезон и отпадането и на последните ограничтелни мерки, трафикът от вътрешността на страната към Черноморието да се засили драстично в идните месеци, а с това се увеличават и предпоставките за инциденти. Тъкмо затова КАТ провежда настоящата акция, която ще действа като превантивна мярка и е възможно дори да спаси човешки животи.
 




В категории: Бургас


11
Коментара
Кола пламна на АМ Тракия
Кола пламна на АМ Тракия 31/10/2025, Петък 09:52 0
Почина важен кадър в БСК
Почина важен кадър в БСК 31/10/2025, Петък 09:38 0
Тервел ИЛИЕВ Симеон Николов изуми с това в Русия (ВИДЕО) Симеон Николов изуми с това в Русия (ВИДЕО) 31/10/2025, Петък 09:36 0
11
Коментара по темата
11.
Някой
06.06.2020 14:08:15
0
1
Тъпо полицейско,крадливо и пумиярско племе
10.
Милка
05.06.2020 20:39:04
0
5
Възхитена съм от КАТ Бургас. Млади и компетентни хора истински професионалисти. Не ги обиждайте без да познавате никой от тях.
9.
Аз
05.06.2020 15:20:45
0
2
А акция "смяна на лента с натискане и без мигач" ще има ли скоро, че явно за всяка точка от ЗДП си има отделни акции?
8.
майка ви ушеви
05.06.2020 13:34:57
0
12
Те бургаско не са спряли акциите, тормоз над шофьорите постояннен пошицейски град не спряха на ден едни и същи хора спират и тормозят в англия германия или щатите не спират така както спират в България тва нормално ли е ?
7.
до 6
05.06.2020 13:10:27
5
10
Малоумника си ти в случая. Като не можеш да караш и с 20 км/ч си блъскаш муцуната във волана, карай си магарето на село с парашут ако искаш. Това е елементарна милиционерска касичка, измислена с цел само да точи, също и като малоумните ограничения, с които е пълно по пътищата. Аз като си сменям крушката у нас да не би да слагам каска ве тъпак. Дали ще слагам на себе си колан си е лично мой избор. Нито застрашавам живота на някого, нито пък преча на някого. Децата - да. Но всичкото останало е поредната милиционерщина в Бантустан.
6.
до 5
05.06.2020 12:38:23
5
4
Ми малоумник земи си легло ниск до пода не на 1м над пода все едно си бивш Английски крал. В случая става въпрос, че щом с 20-30 км/час ще си разбиеш главата, какво според теб ще стане ако си с над 80 км/час и без колан. Но винаги има и селтаци като тебе дето ще карат със 120 км/час с ръка извадена от прозореца и сложена примерно на тавана, прекрасни донори...
5.
До 2
05.06.2020 11:55:37
3
8
То и ако паднеш от леглото докато спиш хич не е приятно най-вероятно ще си разбиеш носа. Та да те питам, трябва ли да спя с колан?
4.
kojcho
05.06.2020 11:54:23
0
11
като приключат, да хвърлят и по едно око как се кара в еднопосочните улички, там са златните мини за глоби..
3.
Георги
05.06.2020 11:40:40
3
14
Поредните простотии на милиционерите. Всичко е пунта мара.Няма такава държава.
2.
Пациент
05.06.2020 11:25:37
8
10
До 1. това подигравка ли е? Най - вероятно се шегуваш.
А иначе има решение на проблема - тези дето карат без колан от КАТ ги инструктират да се засилят с 20 км в час и да бият рязко спирачки. Ако не отидат в предното стъкло директно водачите, може да пробват и с 30. Спирането, когато нямаш колан се усеща по съвсем различн начин и не е никак приятно.
1.
Стойчев
05.06.2020 11:19:59
25
10
Огромна благодарност към служителите на КАТ бургас! Няколко пъти опирам до административни услуги от тях. Изключително разбиране от тяхна страна. Стройна организация и човечност. Специална благодарност към постовите полицаи, които изслушват всеки и спомагат решението на проблема му! Поздрави!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Почина важен кадър в БСК Почина важен кадър в БСК Снежа, както я наричаха колегите ѝ, ще остане завинаги в паметта на всички като отдаден професионалист, всеотдаен колега и искрен човек, допринесъл значително за развитието на социалния диалог и индустриалните отношения в България Каква ще е временната организация  на движението в Бургас за Архангелова Задушница Каква ще е временната организация на движението в Бургас за Архангелова Задушница Влизането към гробищата ще става през входа до кръговото движение на изхода на града   Тази участничка в "Сделка или не" предложи масаж на Ненчо Балабанов, после... Тази участничка в "Сделка или не" предложи масаж на Ненчо Балабанов, после... Изпусна награда от 20 хил. лева Флора се появи в ефира на БНТ като крокодил, а Мария Цънцарова - с мустаци Флора се появи в ефира на БНТ като крокодил, а Мария Цънцарова - с мустаци В bTV и БНТ решиха по доста атрактивен начин да събудят зрителите на днешния Хелоуин 19-годишен с дързък обир в Свети Влас 19-годишен с дързък обир в Свети Влас Полицията бързо залови крадеца Близо половината българи са на минимална работна заплата Близо половината българи са на минимална работна заплата Начинът, по който се увеличават бюджетните заплати и минималната работна заплата, води до инфлационна спирала, коментира Васил Велев Любена Павлова в съда: Прибрахме се с Петров с кашон злато – заделих 5 кг за Гешев и 1 кг за Митко Любена Павлова в съда: Прибрахме се с Петров с кашон злато – заделих 5 кг за Гешев и 1 кг за Митко Прокуратурата твърди, че с подправени документи Еврото е получил имуществото за над 1,3 млн. лева Каратеките на „Аригато“ – гордостта на Приморско! Кметът посрещна европейските и републиканските шампиони Каратеките на „Аригато“ – гордостта на Приморско! Кметът посрещна европейските и републиканските шампиони Младите състезатели бяха посрещнати тържествено в Общината след впечатляващи победи на международно и национално ниво 745 глоби за неправилно паркиране и 13 случая на шофиране след наркотици – Айтос под засилен полицейски контрол 745 глоби за неправилно паркиране и 13 случая на шофиране след наркотици – Айтос под засилен полицейски контрол Особено тревожна е статистиката за шофиране под въздействието на алкохол и наркотици. Над 10 са случаите на управление с концентрация над 1,2 промила, а 13 води са хванати след употреба на наркотични вещества Синята зона в Айтос тръгва след Нова година, цената ще е 0,60 евро за час Синята зона в Айтос тръгва след Нова година, цената ще е 0,60 евро за час Скобата ще е 20 евро, а абонаментът за локално паркиране по местоживеене - 61 евро на година
Мъж влезе в къщата на чичо си и откри непознато дете Мъж влезе в къщата на чичо си и откри непознато дете Детето е влязло в имота през незаключена врата. Задават се кошмарни дни за 4 зодии Задават се кошмарни дни за 4 зодии Този астрологичен транзит ще окаже силно влияние върху четири зодиакални знака – Риби, Стрелец, Близнаци и Дева Мъж отиде до изоставения си парцел от 1991 г. и откри построена къща за 1,3 млн. евро Мъж отиде до изоставения си парцел от 1991 г. и откри построена къща за 1,3 млн. евро Адвокатът по защита на потребителите Кевин Кнойпър коментира в TikTok, че измамникът вероятно е подправил името на д-р Кенигсберг и го е използвал за „пълномощно“, което му позволявало да подписва правни документи от негово име Скандалът, с арестуваните в Париж българи, се разраства Скандалът, с арестуваните в Париж българи, се разраства Сънародниците ни отричат всякакви обвинения в антисемитизъм Нов плаж се появи на Черно море Нов плаж се появи на Черно море В момента по крайбрежието на Румъния има няколко активни строителни площадки, където се изпълняват дейности за разширяване на плажове Принц Андрю губи титлите си и дома си заради аферата "Епстийн" Принц Андрю губи титлите си и дома си заради аферата "Епстийн" Крал Чарлз Трети днес започна официалната процедура срещу брат си Фрапираща история с учителка, гаджето й и ученичка, първите двама са в ареста Фрапираща история с учителка, гаджето й и ученичка, първите двама са в ареста Случи се в САЩ Gunvor купува рафинерии на „Лукойл“, но заради руски олигарх санкциите може да останат Gunvor купува рафинерии на „Лукойл“, но заради руски олигарх санкциите може да останат Съоснователят на швейцарската компания Генадий Тимченко, който е приближен до Кремъл, е продал своя дял на партньора си Защо тунелът на император Комод в Колизеума е магнит за туристи, а амфитеатърът в София пустее Защо тунелът на император Комод в Колизеума е магнит за туристи, а амфитеатърът в София пустее Няма друг град в света, притежаващ такава полузаровена забележителност точно в градския център, от която не изкарва и един лев Срутеният блок в Гебзе взе четири жертви: Откриха и родителите мъртви след 19 часа под отломките Срутеният блок в Гебзе взе четири жертви: Откриха и родителите мъртви след 19 часа под отломките Единствено най-голямото дете в семейството - 18-годишната Дилара Билир, оцеля в инцидента
Доналд ТРЪМП Доналд ТРЪМП Няма да си губя времето с Путин, който говори, говори – и нищо Виц на деня Виц на деня - Любовният ми живот е като Coca-Cola.
- Искрящ, бурен и сладък ли?
- Не, бе! Първо беше нормален, после стана Light, а сега вече е Zero!
Виц на деня Виц на деня - Дъще, ела да измиеш чиниите!
- Мамо, аз съм родена за големи неща!
- Добре, ела да измиеш тенджерата!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Ако не сте джентълмен, то е възможно да сте… лейди
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори