По 650 лв. „награди“ на полицаи дава правителството заради извънредното положение
10 млн. лв. ще струва на бюджета, ще обхване 15 200 униформени
650 лв. награди ще получат полицаи заради извънредното положение. Това обяви премиерът Бойко Борисов, който отново се появи на брифинг в Министерски съвет, макар че бе анонсирано участие само на финансовия министър Владислав Горанов.
Предложението за наградите на полицаите е на вътрешния министър Младен Маринов и е във връзка с извънредните мерки заради коронавируса COVID-19.
Борисов поиска още днес да започне изплащането на бонусите. Това щяло да струва 10 млн. лв. на бюджета.
15 200 полицаи, които са на първа линия, ще получат наградата, стана ясно от думите на премиера.
Бонусите щели да продължат, докато трае извънредното положение.
Ултиматумът на Зеленски към Минск: Спрете руските ретранслатори или ние ще го направим!
Когато приятелството стане интимно: 5 съвета как да не го развалиш
Кои са най-романтичните и кои най-малко романтичните зодии
Мика Зайкова: Най-бедни сме в ЕС, но държим едни от най-добре платените депутати
Световното влиза в решаваща серия от мачове (ПРОГРАМА 22.06-28.06)
Внепазно почина собственикът на голяма верига хранителни магазини
Ирански медии: Ормузкият проток няма да бъде отворен, докато има боеве в Ливан
Скрит риск дебне Черноморието под земята
Скъпите полети и горива пренареждат лятната ваканция в САЩ
Гръцки остров пусна първия AI туристически гид
"Фантастичен Бургас“ се завръща с второ издание, посветено на паметта на Любен Дилов-син
АПИ уточни: Пострадалите край Ботевград не са служители на Агенцията

Ако не стигнат 10-те милиарда, дръпни още 10
Полицаите не са виновни, но министърът им е за уволнение защото е участвал в решението за затваряне на входа на София и възпрепятстване на завръщашите се в София хора, които са излезли съвсем законно преди затвараряне на изходите на града
Полицаите са ми най-верните кучета! И не разсъждават много много!
Всички мръсни поръчки минават през тях!
Заслужили са си бонуса плюс парите за извънреден труд, които вече им дадох!
На края на годината ще им дам и тринайста заплата, защото има избори следващата година!