×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Двама митрополити ще отслужат тържествена света литургия по повод 120 години от опожаряването на Анхиало
  • Изложбата „Пеперуди и диаманти“ показва британски арт величия в Бургас
  • По 150 евро за всяко дете на българи в Гърция
  • Георги Рачев: Чака ни мазна жега до 7-8 август
  • Бум на нови пенсионери, за да хванат Ковид добавката
  • Дрогиран шофьор нацели стълб в центъра на Варна
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

БСП-Бургас подкрепи ГЕРБ и скочи на трима свои заради Медицинския факултет


БСП-Бургас подкрепи ГЕРБ и скочи на трима свои заради Медицинския факултет
Общинските съветници от БСП-Бургас са категорични, че ще положат максимални усилия това начинание да завърши с успех
05 Март 2020, Четвъртък, 16:10 ч.
Автор: Флагман.бг снимка: Радостина ГЕОРГИЕВА

Тези изказвания са продиктувани от местен шовинизъм и не отразяват вижданията на БСП в цялост за развитие на медицинското образование, категорични са червените съветници

Общинските съветници от БСП в Бургас подкрепиха позицията на колегите си от управляващото мнозинство от ГЕРБ по повод новия Медицински факултет. Със своя декларация червените народни избраници в местния парламент на Бургас остро осъдиха позицията на трима депутати от ПГ на "БСП за България". 

Депутати от БСП роптаят срещу новоразкрития медицински факултет в Бургас – будел недоумение

ГЕРБ към БСП: Не посягайте на студентите по медицина в Бургас, здравето няма партийна окраска!

Публикуваме цялото изявление на социалистите в Бургас:

"Ние, общинските съветници от групата на БСП – Бургас, изразяваме своето възмущение и остро несъгласие с изразената позиция пред медиите на народните представители от ПГ на „БСП за България”доц. д-р Георги Иванов, д-р Илиян Тимчев и д-р Иван Ибришимов по повод тяхно питане до министъра на здравеопазването. В своите изявления те оспорват правото и целесъобразността за съществуването на медицински факултет в университета „Асен Златаров” в Бургас .

Ние считаме, че тези изказвания са продиктувани от местен шовинизъм и не отразяват вижданията на БСП в цялост за развитие на медицинското образование, и по-конкретно за откриване на медицински факултет в Бургас. Доказателство за това е, че бургаските депутати от БСП, заедно със своите колеги от другите политически сили, излъчили народни представители от региона, в последните десет години отстояват и се борят за идеята в Бургас да има медицински факултет.

Искаме да напомним, че правителството на Пламен Орешарски  разреши да се създаде факултет за медицински сестри в Бургас, а правителството на Бойко Борисов създаде медицински факултет. Сега има два здравни факултета, извоювани с общите усилия на бургаските депутати, без значение от партийната принадлежност.

Ние, като общински съветници от БСП – Бургас, заставаме категорично зад идеята за реализация на медицински факултет в град Бургас и ще положим максимални усилия това начинание да завърши с успех."


В категории: Бургас


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
3
Коментара
Емел МАХМУД Жегата в Гърция утрои търсенето на лед Жегата в Гърция утрои търсенето на лед 24/07/2026, Петък 13:00 0
3
Коментара по темата
3.
bobi
06.03.2020 00:08:25
1
2
Тези от БСП дето са скочили на колегите си общински съветници лекари ли са?
2.
Европейка
05.03.2020 17:42:31
2
17
Този университет дава образование по всичкология!
То не беше химия, туризъм, хиляда други специалности.Но с медицината шега не бива.
1.
*********
05.03.2020 17:07:28
1
5
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Бюджет 2026 е факт: От 1 август идват по-скъпи винетки, цигари и осигуровки Бюджет 2026 е факт: От 1 август идват по-скъпи винетки, цигари и осигуровки Парламентът приключи бюджетната процедура след 13-часови дебати и остри спорове в пленарната зала Кабинетът отказа крачка назад: Американските самолети идват в Безмер до дни Кабинетът отказа крачка назад: Американските самолети идват в Безмер до дни До осем въздушни цистерни и 250 военнослужещи ще бъдат разположени в базата въпреки протестите в Ямболско Бюджет 2026 спира бонусите на министри и шефове на агенции Бюджет 2026 спира бонусите на министри и шефове на агенции Държавната хазна няма да плаща коледни партита, хотелски семинари и развлекателни прояви за администрацията ГЕРБ: В бюджета за 2026 г. не са предвидени средства за Националната детска болница ГЕРБ: В бюджета за 2026 г. не са предвидени средства за Националната детска болница Предложението на ГЕРБ не събра подкрепа въпреки заявката на премиера Румен Радев за ускорено изграждане Разкриха какъв астероид е унищожил динозаврите преди 66 млн. години Разкриха какъв астероид е унищожил динозаврите преди 66 млн. години Никелови изотопи в древен глинен слой насочиха учените към рядък и примитивен CO хондрит Георги Ангелов предупреди: Бюджет 2026 води България по пътя на Жан Виденов Георги Ангелов предупреди: Бюджет 2026 води България по пътя на Жан Виденов Ваня Григорова призна проблемите в публичните финанси, но отхвърли опасността от непосредствен шоков сценарий Община Варна много дашна, плаща 36 000 евро за концерт на Папи Ханс и 35 000 за DARA Община Варна много дашна, плаща 36 000 евро за концерт на Папи Ханс и 35 000 за DARA Хонорарите за празника на града предизвикаха спор сред общинските съветници, а финансовата комисия трябва да каже последната си дума Четири жертви, сред тях дете, при жесток сблъсък на "пътя на смъртта" Четири жертви, сред тях дете, при жесток сблъсък на "пътя на смъртта" Български тир се удари в миниван с украинско семейство, двама са приети в болница Министерството на туризма извършва съвместни проверки за безопасността на  децата в туристическите обекти Министерството на туризма извършва съвместни проверки за безопасността на децата в туристическите обекти Контролът обхваща условията за настаняване, безопасността на храните, здравните изисквания и спазването на туристическото законодателство Мария Бакалова се включва в кампанията на Министерството на туризма за популяризиране на България Мария Бакалова се включва в кампанията на Министерството на туризма за популяризиране на България Номинираната за “Оскар” българска актриса Мария Бакалова ще се включи доброволно в инициативата на Министерството на туризма за представяне на страната ни пред света
Половин Безмер се подписа срещу самолетите на САЩ, селото излиза на протест Половин Безмер се подписа срещу самолетите на САЩ, селото излиза на протест 475 жители подкрепиха подписката само за два дни, кметът Росен Русев поиска премиерът да чуе страховете им Разкриха какъв астероид е унищожил динозаврите преди 66 млн. години Разкриха какъв астероид е унищожил динозаврите преди 66 млн. години Никелови изотопи в древен глинен слой насочиха учените към рядък и примитивен CO хондрит Мария Бакалова се включва в кампанията на Министерството на туризма за популяризиране на България Мария Бакалова се включва в кампанията на Министерството на туризма за популяризиране на България Номинираната за “Оскар” българска актриса Мария Бакалова ще се включи доброволно в инициативата на Министерството на туризма за представяне на страната ни пред света Две доживотни присъди и още 40 години затвор за убиеца на депутатката Мелиса Хортман Две доживотни присъди и още 40 години затвор за убиеца на депутатката Мелиса Хортман Ванс Боултър се представил за полицай и нападнал две семейства на политици от Минесота в домовете им Учебната година да започва по-рано заради по-дълги ваканции Учебната година да започва по-рано заради по-дълги ваканции Директори предлагат гъвкав календар без намаляване на учебните дни, а МОН обсъжда десетдневна почивка през май Отборите ни с общо 6 българи титуляри в Европа - ех, ако Сенси беше нашенец Отборите ни с общо 6 българи титуляри в Европа - ех, ако Сенси беше нашенец Изглежда много сложно да си национален селекционер на България по футбол сега Българският паспорт диша в гърба на американския Българският паспорт диша в гърба на американския Страната ни с исторически скок Какво ще е времето и кой празнува на 24 юли? Какво ще е времето и кой празнува на 24 юли? Може да поздравите Христина, Кристина, Христин, Кристиян, Кристиан, Кристиана и Кристияна Хотелите се пълнят 2 години по-рано: Дънидин чака 35 000 души за 3 минути мрак Хотелите се пълнят 2 години по-рано: Дънидин чака 35 000 души за 3 минути мрак Новозеландският град ще преживее първото си пълно слънчево затъмнение от 1163 г. насам Още едно от децата на Брад Пит поиска съдът да заличи фамилията му Още едно от децата на Брад Пит поиска съдът да заличи фамилията му 18-годишната Вивиен настоява да носи само името Джоли, а съдебното заседание е насрочено за ноември
Владимир Чуков Владимир Чуков Иранците очевидно не са в състояние да продължат тази изтощителна война, губят около 400 милиона долара дневно Виц на деня Виц на деня Докторът пита новата медицинска сестра:
- Взехте ли кръв от пациента?
- Да докторе, само шест литра пусна...
Виц на деня Виц на деня Шоп на интервю:
- Какво можеш да правиш?
- Е па мо'ем да копам.
- А друго можеш ли да правиш?
- Е па мо'ем и да не копам.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Коремът ми е като плазмен телевизор.
- ???
- Плосък е и всички ахкат като го видят.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори