33-годишният Камен е шофьорът на автобуса от касапницата край Бургас
Окръжната прокуратура го задържа за 72 часа
33-годишният Камен Филипов от добричкото село Къпиново е шофирал турския автобус „Мерцедес Травега“, собственост на фирма „Ozlem Turism Sеyahat“, предизвикал касапницата на пътя Бургас-Созопол късно снощи, научи Флагман.бг от свои източници.
При зверския инцидент загинаха двама - кметският наместник на созополското село Присад 46-годишната Ванча Байлова и 22-годишният Тодор Тодоров от село Росен. (ВИЖ НАШАТА ТЕМА В РАЗВИТИЕ)
Междувременно Окръжната прокуратура в Бургас задържа за срок до 72 часа Камен Филипов. Той е обвинен, че е причинил смъртта на двамата по непредпазливост, нарушавайки правилаа за движение по пътищата.
Деянието е квалифицирано по чл. 343, ал.3, б. „б“, вр. ал.1, б. „в“, вр. чл.342, ал.1 от НК, вр. чл.20, ал.2 от Закона за движение по пътищата. Ако бъде признат за виновен, той може да получи ефективна присъда от 3 до 15 години.
Предстои в следващите дни Окръжната прокуратура в Бургас да внесе в съда искане за вземане на мярка за неотклонение „задържане под стража“ спрямо обвиняемия.
TikTok плаща 400 млн. долара заради данни на деца - едно от най-големите споразумения по случая в САЩ
Смърт за лайкове: Петима тийнейджъри загинаха в Ирландия, опасна мания превръща магистралите в сцена
„Чакай тук“: Баща остави 7-годишния си син сам на Фуджи и продължи към върха
Три години след еврото: 4 от 10 хървати над 65 години са в риск от бедност
Над 40% от работещите българи прегарят: Ето сигналите, които не бива да подминаваме
Хакнаха издателя на най-очакваната видеоигра за десетилетието, първи кадри от GTA VI
Защо Иран още не се предава: режимът разчита на твърдост, петрол и натиск през Ормуз
Тревога на плажа край Албена: Откриха части от дрон, сапьори проверяват има ли взрив
Защо самолетите не режат Тихия океан по права линия? Картата ни подвежда
Нови подробности за внезапната смърт на актрисата Хейдън Панетиър
Село като малък град: Айдемир има 5000 жители, заводи, ферибот и собствена индустриална зона
Дунав падна до рекордните -126 см при Русе, АЕЦ „Козлодуй“ вече свали мощността на Пети блок

Ако сте драви драсвайте от тази държава,тука остават само малоумниците,наркоманите,мутрите и полицайте
и нищо чудно в други ден заради поредните малоумници олигофрени,които си правят тестове кога ще умрат
вие да станете голям престъпник
като този човечец които просто си е вършил работата