×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Борислав Сарафов сезира МВР за функционирането на BG-ALERT
  • Ново мощно земетресение удари Турция
  • Заради липса на изпитващи: Курсисти чакат над месец, автоинструктори излязоха на протест в Шумен
  • Принц Уилям и Кейт Мидълтън празнуват годишнина от сватбата си
  • Полицаи иззеха 2 килограма наркотици в София
  • Северна Корея тества оръжейни системи на нов разрушител
  • Тръмп: Русия иска да постигне споразумение в Украйна
  • 12 000 случая на варицела от началото на годината
  • Делото „Дебора“ продължава с разпит на свидетели
  • 74-годишен водач блъсна украинка в Слънчев бряг
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Кои са най-продаваните нови и употребявани автомобили в България


05 Януари 2020, Неделя, 12:40 ч.
Автор: Дневник

Ако е употребявана - да е дизелова и германска

Предпочитанията на българите към марката на купуваните нови и употребявани автомобили остават без промяна през миналата година, но все така се разминават, показват данните на "Пътна полиция". През нея са регистрирани 43 368 нови и 226 657 употребявани леки и лекотоварни автомобили (категории M1 и N1).

При новите коли едноличен лидер остава "Дачия" с общо 5451 доставки. Втората позиция е за "Рено" (3827) и "Шкода" (3717). Следват "Тойота", "Фолксваген", "Нисан", "Пежо", "Форд", "Киа" и "Ситроен" (виж графиката). През 2018-та подреждането беше същото, като единствено "Киа" е била пред "Форд". Като цяло през миналата година са купени с 3384 повече нови леки и лекотоварни повече отколкото през предходната.

Както неведнъж е ставало дума, данните за регистрациите на нови автомобили трябва да се гледат с едно на ум, тъй като често те се регистрират в България, след което се дерегистрират и се изнасят към други страни от ЕС. Обхватът на явление "реекспорт" трудно може да се обхване, но се смята, че на него се дължат поне 25% от продажбите, декларирани от българските вносители.

Ако е употребявана - да е дизелова и германска

Поглед към предпочитанията за колите втора ръка очертава следната картина - над 10 годишна, дизелова и германска. Най-търсените леки и лекотоварни модели са на марките "Фолксваген" (33 667 регистрации), "Мерцедес" (27 439) и БМВ (17 407). Следват "Опел", "Ауди", "Тойота", "Форд", "Пежо", "Хонда", "Рено" и "Ситроен" (виж таблицата).

Поглед към възрастта на новорегистрираните коли втора ръка, показва, че над 10 години са повече от 180 хил. автомобила, при общо внесени почти 227 хил.

Данните на "Пътна полиция" дават представа и кои са любимите марки леки автомобили на българите. На първо място за поредна година е "Фолксваген" с 431 386 регистрации, следват "Опел"(336 884) и "Мерцедес" (208 922). Топ 10 се допълва от "Рено", "Форд", "Пежо", "Ауди", БМВ, "Тойота" и "Ситроен".


В категории: Животът


Коментари
Срина се при Гала
Срина се при Гала 30/04/2025, Сряда 13:00 0
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Кара с превишена скорост, а катаджиите не го глобяват Кара с превишена скорост, а катаджиите не го глобяват Актьорът Ненчо Илчев е над закона Проверяват депутата от ПП-ДБ Йордан Иванов за разбития контрабанден канал на Паскал Проверяват депутата от ПП-ДБ Йордан Иванов за разбития контрабанден канал на Паскал Задържаните от акцията в Митницата в Пловдив поискали Иван Демерджиев да ги представлява Почина доайенът на предаването "Бразди" Почина доайенът на предаването "Бразди" Д-р Петър Карагьозов си отиде на 88 години Община Несебър подготвя спортно-рекреативна зона в Свети Влас за активна дейност Община Несебър подготвя спортно-рекреативна зона в Свети Влас за активна дейност Завършеният спортен комплекс ще предоставят по-добри условия за тренировки и състезания Бойко Борисов от Валенсия: Критикуват ме хора, които могат само да джавкат и обиждат Бойко Борисов от Валенсия: Критикуват ме хора, които могат само да джавкат и обиждат Ще ми коментират те 100-те дни на правителството, не ни оставиха и един ден, още от първия искат да го свалят, възмути се бившият премиер Трима полицаи дават показания по делото срещу актьора Димо Алексиев Трима полицаи дават показания по делото срещу актьора Димо Алексиев Униформените го спрели през нощта, в която той шофирал колата си пиян Созопол се подготвя за силен летен сезон: Кметът Янакиев с апел за по-активен диалог с бизнеса Созопол се подготвя за силен летен сезон: Кметът Янакиев с апел за по-активен диалог с бизнеса Таксата за автомобили в Стария град може да се увеличи На Гергьовден Камено посреща своя празник с концерт на Гъмзата и „Brass Band Show“ На Гергьовден Камено посреща своя празник с концерт на Гъмзата и „Brass Band Show“ Общинското ръководство кани всички жители и гости на града да споделят празника Бургазлии пропищяха: Искат легнали полицаи или камери за скорост на възлов булевард Бургазлии пропищяха: Искат легнали полицаи или камери за скорост на възлов булевард От ул. „Цар Симеон I” та чак до Строителния техникум на бул. „Стефан Стамболов” - при ограничение 30 км/ч., често се виждат автомобили и с 80-90 км/ч. Притеснително! Голяма част от фирмите предвиждат сериозни съкращения до месеци Притеснително! Голяма част от фирмите предвиждат сериозни съкращения до месеци В България има около 250 хиляди вакантни позиции, които са перманентно отворени, повече от тях обаче са нископлатени
Срина се при Гала Срина се при Гала Поводът за драмата му е внезапната смърт на оперния певец Борислав Спиров, който загина след нелепа катастрофа с камион Трагедия на военно летище, загина известен парашутист Трагедия на военно летище, загина известен парашутист Загиналият парашутист е бил член на 63-та парашутна бригада и е починал тази нощ във военната болница в Ниш от наранявания Тръмп задължи с указ шофьорите на камиони да владеят английски език Тръмп задължи с указ шофьорите на камиони да владеят английски език В края на втория си мандат Барак Обама подписа указ, който облекчи леко мярката. С него беше дадено право на полицаите по пътя да не отстраняват тези шофьори на тирове от работа, а просто да им напишат глоба Доналд Тръмп: Целият свят се смееше на САЩ Доналд Тръмп: Целият свят се смееше на САЩ Лидерът на републиканците изрази тежко мнение за Байдън Трима убити и много ранени при стрелба в Швеция, спряха и влаковете Трима убити и много ранени при стрелба в Швеция, спряха и влаковете Терористът е избягал със скутер Медведев отсече: Русия и САЩ са... Медведев отсече: Русия и САЩ са... Политикът счита, че няма да има крайно изостряне на отношенията между Москва и Вашингтон Драмата с тока не спря Григор Димитров Драмата с тока не спря Григор Димитров Българинът победи чисто великобританец Тръмп си призна: Управлявам САЩ и света Тръмп си призна: Управлявам САЩ и света Знаете ли, това, което правя, е изключително сериозно, заяви президентът на САЩ Енергиен експерт посочи как Испания можеше да избегне кризата с тока и намеси България Енергиен експерт посочи как Испания можеше да избегне кризата с тока и намеси България "Европа трябва да защитава физичната среда, но и мрежовата", каза пък специалистът по киберсигурност Ясен Такев Почина Ирина Мутафчиева Почина Ирина Мутафчиева Тя е автор на множество публикации в централния периодичен печат и в специализирани издания
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Луди искат да ме отстранят! Щяха да превърнат САЩ в пропаднала дупка от третия свят Виц на деня Виц на деня - Какво е шведска маса по нашенски?
- Запой в гараж, върху щайги.
Виц на деня Виц на деня България е единствената държава, в която даже и неодушевените предмети си имат майка. Статус във фейсбук Статус във фейсбук Горещото кафе в пластмасова чашка отнема 2/3 от мъжката потентност. Първо изгаря пръстите, а после и езика...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори